Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Australijoje ilgą laiką gyvenusi lietuvė Alina: apie jaunimo įpročius ir laisvalaikio praleidimo būdus

Australijoje ilgą laiką gyvenusi lietuvė Alina: apie jaunimo įpročius ir laisvalaikio praleidimo būdus

Švelnus klimatas, draugiški žmonės, įspūdingas kraštovaizdis – būtent tai traukia į tolimąjį Australijos žemyną keliaujančius žmones. Iš Biržų kilusi Alina Zuokaitė – Brnadic į Australiją atvyko studijuoti, o po mokslų čia ir pasiliko, todėl tikrai turi ką papasakoti apie šios šalies jaunimą, jo įpročius, hobius ir vakarėlius.

Tiesa, šiandien Alina su vyru iš Australijos persikėlė į Tbilisį, kur plečia verslą. Vis dėlto ji sutiko mums papasakoti apie jaunų žmonių gyvenimą Australijoje.

Alina, trumpai papasakok, kaip atsidūrei Australijoje?

Į Australiją atvykau 2017 metų rugsėjį. Atsikrausčiau į Perto miestą, kuris yra vakarų Australijos valstijos sostinė, esanti tarp Swan upės ir pietvakarių pakrantės. Tai yra ketvirtas pagal gyventojų skaičių Australijos miestas. Kaip ir daugelio kitų jaunų žmonių, mano tikslas Australijoje buvo studijuoti – pasirinkau studijuoti Lyderystės kursus viename iš privačių universitetų. Perto mieste yra daugybė universitetų, kuriuose mokosi studentai iš visų pasaulio šalių: Kanados, Naujosios Zelandijos, Indijos, Tailando ir taip toliau.

Alina Zuokaitė – Brnadic
Alina Zuokaitė – Brnadic
Asm. albumo nuotr.

Kaip tau sekėsi integruotis svetimoje šalyje? Ar iš pradžių nesusidūrei su sunkumais, kultūriniais skirtumais ar panašiai?

Tiesą pasakius, prieš važiuojant į Australiją mintyse buvau susikūrusi viziją, kad gatvėse ten vaikščios vien tik aukšti šviesiaplaukiai. Tokią stereotipinę viziją man, ko gero, buvo suformavusi žiniasklaida ir televizija (pavyzdžiui, legendinis serialas „Be namų negerai“). Atvykusi pamačiau, kad šalyje yra daugybę azijiečių, kurių ūgis tesiekia mano pečius, o aukštų blondinų ne tiek jau ir daug. Taip pat iš karto pastebėjau, kad čia žmonės šypsosi kur kas dažniau nei Lietuvoje, dažnas užkalbina, klausia, kaip sekasi ir panašiai. Tai šiek tiek stebino. Pamenu, kai vos atvykus, kasininkė parduotuvėje pradėjo manęs klausinėti iš kur aš, kur apsistojau, kodėl čia atvykau. Tada pagalvojau: „Ko ji iš manęs nori?“ Prireikė šiek tiek laiko, kol supratau, kad čia gyvenantys žmonės yra kur kas atviresni ir nuoširdesni nei Lietuvoje.

Trumpai papasakok, ką šiandien veiki Australijoje, kuo užsiimi?

Šiuo metu dirbu projektų vadove statybos projektų valdymo įmonėje „Bridge 42”. Čia įsidarbinau 2019 metais, kuomet nusprendžiau likti gyventi Australijoje. Taip pat su vyru šių metų pradžioje įkūrėme savo verslą – investuojame į kriptovaliutas ir inovatyvius, skaitmeninius aktyvus. Turime labai daug planų ir idėjų, susijusių su verslu, tad greitu metu žadame koncentruotis tik į savo verslą.

Pakalbėkime apie žmones, gyvenančius Australijoje. Kokia aplinka čia tave supa?

Žmonės, gyvenantys Australijoje, tiek vietiniai, tiek atvykėliai, yra labai draugiški ir atviri. Aš pati esu labai optimistiška ir stengiuosi, kad mane supantys žmonės taip pat nebūtų surūgę, pozityviai žvelgtų į gyvenimą. Mano santykiai su negatyviomis asmenybėmis ilgai nesitęsia, nes aš stengiuosi atsiriboti nuo žmonių, skleidžiančių blogą nuotaiką.

Ką jauni žmonės Australijoje mėgsta veikti laisvalaikiu? O ką laisvalaikiu mėgsti veikti tu pati?

Čia, vakarų Australijoje, jauni žmonės yra labai aktyvūs. Kadangi oras čia yra geras beveik ištisus metus, jaunimas daug laiko praleidžia lauke – mėgaujasi paplūdimio teikiamais malonumais, vaikšto, sportuoja. Čia populiarios sporto šakos yra australiškas futbolas, plaukimas, regbis. Aš pati aktyviai leidžiu laisvalaikį – mėgstu pasivažinėjimus dviračiu, plaukimą, treniruojuosi sporto salėje, užsiimu joga.

Ar Australijoje gyvenantys žmonės mėgsta linksmintis, keliauti į vakarėlius? Jei taip, kur dažniausiai mėgstama šėlti?

Jauni žmonės mėgsta vakarėlius, įvairius renginius, koncertus. Vasaros metu čia populiarūs festivaliai, į kuriuos susirenka daugybė jaunuolių. Nors aš pati nesu naktinių klubų megėja, bet čia, kaip ir visame pasaulyje, yra nemažai naktinių klubų, kur norintieji gali pasilinksminti. Tiesa, čia gana stipriai įsišaknijusi alkoholio vartojimo kultūra. Pavyzdžiui, daugelyje darboviečių žmonės penktadieniais darbą baigia apie ketvirtą valandą po pietų ir visi drauge keliaują į barą. Mano darbe yra įrengta pramogų zona ir kiekvieną penktadienį, po ilgos darbo savaitės, visi ten susirenka pabendrauti prie taurės šampano ar bokalo alaus.

Alina Zuokaitė – Brnadic (dešinėje)
Alina Zuokaitė – Brnadic (dešinėje)
Asm. albumo nuotr.

Kokiomis akimis tu pati regi jaunimą Australijoje: ar jis motyvuotas, sumanus, o gal priešingai – jauni žmonės šioje šalyje atsipalaidavę, pasidavę gyvenimo tėkmei?

Manau, kaip ir visur kitur, čia yra ir sumanių, verslių bei motyvuotų pasiekti daugiau, ir labiau atsipalaidavusių, ne tokių veržlių jaunuolių. Vis dėlto, čia yra daug šaunaus jaunimo. Australijoje žmonės daug dirba, nes oficialiai čia galima įsidarbinti jau nuo 15 metų. Visi nori užsidirbti pramogoms, drabužiams, technologiniams prietaisams, tad jau nuo jaunų dienų nesėdima rankų sudėjus ir dažniausiai dirbama aptarnavimo srityje.

Kaip manai, kuo jaunimas Australijoje skiriasi nuo jaunimo Lietuvoje?

Iš tiesų, nematau labai daug skirtumų. Tikriausi didžiausiu galima būtų laikyti tai, kad jauniems žmonėms čia yra suteikiamos geresnės sąlygos dirbti. Pavyzdžiui, aš pirmą kartą Lietuvoje įsidarbinau kai man buvo 20 metų, atvykusi studijuoti į Vilnių. Australijoje jaunimas pradeda dirbti nuo 15 metų ir derina darbą su mokymusi mokykloje, o tai, mano nuomone, yra pagirtina.

Ar savo ateitį regi Australijoje?

Dar prieš pusmetį tikriausiai būčiau pasakiusi „taip“, bet dabar su savo vyru planuojame kraustytis svetur ir plėsti savo verslą. Mano svajonė yra aplankyti kuo daugiau pasaulio šalių, todėl kol kas neįsivaizduoju nei vienos jų kaip vietos ilgalaikiam gyvenimui.

5 idėjos, ką smagaus galima nuveikti nuvykus į Australiją

Vakarėliai Perte

Pertas nebėra mieguistas, mažas Australijos miestelis koks buvo anksčiau. Dabar tai – šurmuliuojantis didmiestis tylesnėje, bet gražioje Australijos vakarinėje pakrantėje. Kaip ir visos pagrindinės Australijos gyvenvietės, Pertas yra pritaikytas turistams. Visame mieste yra daugybė barų, naktinių klubų, kuriuose galima šėlti iki ryto – telieka pasirinkti vietą pagal norimą muzikinį stilių.

Apsilankymas Bondajaus paplūdimyje

Vienas populiariausių paplūdimių Sidnėjuje – Bondajaus. Ši vieta garsėja savo magnetizuojančia aplinka. Visai šalia paplūdimio yra pėsčiųjų takas, kuriame žmonės bėgioja, vedžioja šunis ar važinėja riedlentėmis. Čia yra ir atviras baseinas, taip pat šalia pastatytos kepsninės, kuriomis drąsiai galima naudotis.

Naujieji metai Australijoje

Jei nuspręsi Naujuosius švęsti Australijoje, rinkis tao daryti būtent Sidnėjuje. Galėsi stebėti įspūdingus fejerverkus virš Sidnėjaus tilto ir Operos rūmų. Sidnėjaus pajūrio parkuose ir aikštėse per Naujųjų metų šventę susirenka daugybė žmonių. Mažesni fejerverkų pasirodymai ir renginiai vyksta ir kituose Australijos bei Ramiojo vandenyno pietinio regiono miestuose.

Linksmybės Melburne

Melburnas – menu pulsuojanti Australijos širdis ir neabejotinai viena šauniausių vietų vakarėliams Australijoje. Apsilankyk Fitzroy gatvėje ir būsi apsupta gatvės meno, įvairių restoranų, barų ir gyvos muzikos. Užsuk į „Night Cat“ arba „Cherry“ barus pasiklausyti gyvos muzikos, o naktinį šėlsmą užbaik vakarodama „Laundry Bar“.

Kruizas po „Whitsunday“ salas

„Airlie“ paplūdimys yra vietovė Kvinslande. Nors pačiame „Arlie“ netrūksta įvairių barų, restoranų ir naktinių klubų, būtent vakarėlių kruizas po „Whitsunday“ salas labiausiai traukia vakarėlių liūtus. Pačios salos yra nuostabaus grožio, išsiskiriančios baltu smėliu ir melsvo atspalvio vandeniu. Įspūdingame kruize tavęs lauks net keletas barų, restoranų, taip pat keli baseinai, vandens čiuožykla.

Mano išsaugoti straipsniai