JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
8 būdai

8 būdai, kaip sumažinti mėnesinių skausmą

Panele.lt skaitytoms jau gerai pažįstama projekto dalyvė Milda pasiguodė, kad dvi pirmosios mėnesinių dienos jai – pačios sunkiausios. „Atrodo, kad pilvo apačią kas raižo peiliu, be vaistų nuo skausmo net iš lovos nepakylu“, – apie skausmingas mėnesines pasakojo Milda.

O kaip kiekviena skausmingas mėnesines išgyvenanti mergina galėtų sau padėti ir sumažinti mėnesinių skausmus? Siūlome 8 būdus, kuriuos verta išbandyti.

1. Lengva mankšta. Žinoma, kai skausmas neleidžia pajudėti, tikrai ne apie treniruotes svajojame. Tačiau merginoms, kurios išgyvena skausmingas mėnesines, patartina atlikti keletą lengvų jogos arba tempimo pratimų, kurie atpalaiduos apatinius pilvo raumenis ir sumažins skausmą. Taip pat naudinga pasivaikščioti arba bent jau pajudėti tvarkantis namus.

2. Karšto vandens butelis. Šiluma mažina skausmą, todėl į tuščią plastikinį butelį įsipilk karšto (bet ne verdančio) vandens , atsigulk ir priglausk butelį prie pilvo. Jeigu jauti nemalonų karštį, butelį dėk ne ant nuogos odos, o ant palaidinės, ji apsaugos nuo per didelio karščio.

3. Masažas. Kai kurioms merginoms skausmą sumažina lengvas savimasažas. Atsigulk ant nugaros ir lengvai pamaigyk pilvo apačią. Tik stipriai nespausk, taip skausmą gali dar padidinti!

4. Atsisakyk kavos. Kavoje ir energetiniuose gėrimuose esantis kofeinas didina kraujo spaudimą, kuris tik sustiprina mėnesinių skausmus. Todėl keisk kavą į arbatą, o geriausia – gerk dvigubai daugiau vandens nei įprastai. Jis ne tik sumažins skausmą, bet apsaugos ir nuo skysčių kaupimo bei patinimo.

5. Karšta vonia.
Šiluma atpalaiduoja, veikia raminančiai ir slopina skausmą. Dėl skausmo jaučiame įtampą ir nerimą, o taip patenkame į užburtą ratą: nervinamės, kad skauda, skauda dar labiau, nes nervinamės. Karšta vonia leis atsipalaiduoti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, todėl skausmas turėtų sumažėti.

6. Šildantys pleistrai. Jei neturi laiko ar galimybės gulėti karštoje vonioje ar laikyti ant pilvo uždėjus karšto vandens butelį, tuomet vertėtų išbandyti vaistinėse be recepto parduodamus šildančius pleistrus. Užsiklijuok tokį pleistrą ant skaudamos vietos, o po drabužiais jo visiškai nesimatys.

7. Vaistai nuo skausmo. Kartais natūralios priemonės nepadeda, todėl tenka griebtis ir vaistų. Tiesa, jais piktnaudžiauti nederėtų, o ypač nepabandžius skausmo malšinti natūraliais būdais.

8. Kontraceptinės tabletės. Kartais ginekologai paskiria kontraceptines tabletes ne tik apsisaugojimui nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir kaip priemonę, ilgainiui mažinančią mėnesinių skausmus. Kontraceptinės tabletės sureguliuoja hormonų kiekį, padeda išvengti spuogų, ir, žinoma, mažina mėnesinių skausmus. Net jei nesi pradėjusi lytinio gyvenimo, o kenti tikrai stiprius mėnesinių skausmus, vertėtų užsukti pas ginekologą ir pasiteirauti apie kontraceptinių tablečių vartojimą skausmui sumažinti.

Mano išsaugoti straipsniai