JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Viskas

Viskas, ko reikia norint tapti „Plus Size“ modeliu

Terminas „Plus Size“ mados pasaulyje tikrai nėra naujas. Apvalių formų merginos, dar vadinamos „Curvy“ modeliais, jau senokai užkariavo žurnalų viršelius, tad besidominčios mados naujienomis tikrai žino tokius garsius modelius kaip Ashley Graham ar Iskra Lawrence. Pasauliniu mastu žinomi modeliai ne tik profesionaliai pozuoja įvairioms reklamoms, bet ir skatina sveiko, dietomis nenualinto kūno kultą.

O kaip yra su mūsų šalimi? Lietuvos mados rinka „pliusių“ atžvilgiu dar nėra pažengusi – kol kas nė viena modelių agentūra nebuvo organizavusi atrankos „Plus Size“ modeliams. Modelių agentūros „Image Group“ bendrasavininkė Meda Jonaitytė teigia, jog nuo rugsėjo 16 d. prasidedanti speciali „Panelės“ ir „Image Group“ modelių atranka visoje Lietuvoje bus pirmoji, kurioje savo jėgas galės išbandyti ir standartinio tipo, ir apvalesnių formų merginos.

„Mano žiniomis, mūsų organizuojama atranka bus pirmoji, ieškanti „Plus Size“ modelių. Kalbant apie šio tipo modelius, Lietuvoje yra nemažai kastingo agentūrų, kurių vadovai ieško tokio figūros tipo žmonių, tarp jų ir merginų. Tačiau tai daugiau aktoriniai personažai, o ne žmonės, dirbantys mados industrijoje. Užsienio agentūros vis dažniau ieško apvalesnių formų modelių, todėl mums įdomu pažiūrėti, ar merginos pasiryš ateiti į atrankas ir kaip „Plus Size“ modeliai įsitvirtins mūsų šalies rinkoje“, – prieš atrankas kalbėjo žymus modelis M. Jonaitytė.

Pasak kastingo organizatorės, visiškas mitas, jog „Plus Size“ merginoms nėra keliamų išvaizdos reikalavimų. Kaip ir įprastiems, standartiniams modeliams, taip ir „Plus Size“ yra nustatyti standartai. Šio tipo mergina turėtų būti 1,74–1,80 cm. ūgio, jos liemens apimtis turėtų siekti 70–85 cm, o klubų apimtis – 100–115 cm.

Visoje Lietuvoje rengiamuose kastinguose laukiamos įvairios amžiaus kategorijos merginos, tačiau „Plus Size“ modelių rinka yra labiau orientuota į vyresnių merginų, moterų madą: ,,Lauksime kiek brandžiau atrodančių merginų. Jungsime ir vyresnes moteris, todėl merginos, dalyvaujančios atrankoje, taip pat gali pakalbinti kartu dalyvauti ir savo mamas!“

Dažnai apvalesnių formų mergina baiminasi demonstruoti savo kūną, vengia fotografuotis, tačiau agentūros bendrasavininkė sako, jog apvalesnių formų merginoms reikėtų suvokti, jog jų kūnas yra gražios ir vertinamos: „Yra įvairiausių figūrų tipų, todėl baimintis ateiti į atranką tikrai nėra dėl ko. Daugelis merginų galvoja, jog tik pasirodžiusios atrankoje sulauks pasiūlymo pasirašyti kontraktus. Taip tikrai nėra – pirmiausia mes su merginomis pasišnekame, aptariame tolimesnį darbą, paaiškiname, kaip reikėtų prisižiūrėti, kokius sporto pratimus pasirinkti ir kaip tinkamai maitintis, norint išlaikyti modeliams būdingas formas. Todėl ir „Plus Size“ modelio karjeros siekiančios merginos gaus patarimų, kaip ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai pasiruošti šiam darbui.“

Norėtum ir tu išbandyti jėgas atrankose?

Tikrink datas savo mieste, galbūt šis susitikimas pakeis tavo gyvenimą!

Rugsėjo 16d.

17.00. Šiauliai. „Coffee Inn“. Vilniaus g. 136.

Rugsėjo 17d.

15.00. Klaipėda. PC „Akropolis“. Parduotuvė “Bershka. Taikos pr. 61.

Rugsėjo 21d.

16.00. Mažeikiai. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras. Naftininkų g. 11.

Rugsėjo 23d.

17.00. Kaunas. PC „Akropolis“. Parduotuvė „Bershka“. Karaliaus Mindaugo pr. 49.

Rugsėjo 24d.

15.00. Vilnius. PC „Ozas“. Parduotuvė „Bershka“. Ozo g. 18.

Rugsėjo 27d.

17.00. Panevėžys. Kultūros centras. Panevėžio bendruomenių rūmai. Kranto g. 28.

Rugsėjo 29d.

17.00-18.00. Vilnius. Modelių agentūra „Image Group“. Švitrigailos g. 11С.

Negalėsi dalyvauti atrankose? Tuomet pildyk anketą dabar ir su tavimi susisieks „Image Group“ profesionalai!

Mano išsaugoti straipsniai