JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Modelių gyvenimo užkulisiai: „Nėra lengviau su pomėgiais derinamo darbo“

Modelių gyvenimo užkulisiai: „Nėra lengviau su pomėgiais derinamo darbo“

Daugeliui jaunų mergaičių modelių darbas skamba kaip svajonių profesija. Deja, paskutiniais metais pasaulyje įsivyravo nuomonė, kad modeliai sugeba tik pozuoti prieš kameras ir grakščiai vaikščioti podiumu. Tiesa yra kitokia – didžioji dalis grožio industrijos atstovų be kastingų ir varginančių fotosesijų spėja atrasti išskirtines veiklas ir pomėgius. Apie modelių profesiją, mylimus darbus ir laiko derinimą pasakoja modelių agentūros IMAGE GROUP modeliai Raminta Juozapavičiūtė ir Gabija Rostovskytė.

Papasakok, kaip patekai į grožio industriją ir kada atsirado tavo kitas pomėgis?

Raminta: Piešiau nuo pat vaikystės, bet kiek rimčiau į dailę pasižiūrėjau paauglystėje. Tuo metu sunkiai sutariau su bendraamžiais, mane dominantys dalykai buvo svetimi klasiokams, dažnai likdavau nesuprasta. Piešimas buvo ta išlaisvinanti terapija, kuri leido kurti pasaulį tokį, kokį noriu matyti. Jau 8-oje klasėje tvirtai nusprendžiau, kad savo ateitį siesiu su menais, tad kankinamų abejonių dėl ateities nepatyriau. Ilgą laiką nebuvau pagalvojusi apie modelio profesiją ir kaip ir didelė dalis modelių, net negalvojau, kad esu graži.

Apie modelio darbą nebuvau daug girdėjusi ir maniau, kad tai paviršutiniška ir tuščia profesija, kuri visai netiktų mano charakteriui. Tik atvykus studijuoti į Vilnių mano mąstymas pradėjo plėstis, vis dažniau iš aplinkinių išgirsdavau, kad atrodau išskirtinai, kartais palygindavo mane su modeliu. Vis dar galvojau, kad negalėčiau būti modeliu, bet jau atidžiau nužvelgdavau save veidrodyje. Pradėjau šiek tiek domėtis modelių pasauliu ir nustebau, kad atitinku modelio standartus. Tuo metu mano viena iš svajonių buvo kelionės, norėjau pamatyti kuo daugiau pasaulio šalių. Ne paslaptis, kad modelio karjera atveria galimybes pažinti pasaulį per keliones. Tuo metu susimąsčiau, kad gal vertėtų pabandyti? Kadangi jau nebuvau labai jauna, bijojau, jog mano amžius bus per senas šiai karjerai pradėti, bet nuėjus į modelių agentūros IMAGE GROUP atranką agentūros atstovai tik draugiškai nusijuokė ir paklausė, kur taip ilgai slėpiausi.

Gabija: Teatras mano gyvenime atsirado daug anksčiau nei modelio karjera, jau trečioje klasėje susipažinau su vaidybos ypatumais. Pradėti lankyti teatrą mane pastūmėjo sesuo Dovilė, kuri jau ilgą laiką pati lankė studiją. Esu aktorė mėgėja, tad filmuose ir serialuose neteko filmuotis, bet su trupe jau esu suvaidinusi šešiuose spektakliuose. Esame statę tiek savos kūrybos spektaklių, tiek įvairių autorių pjesių. Dalyvaudama įvairiuose teatrų festivaliuose sutinku daugiausiai savo bendraminčių – mėgėjų aktorių. Tarp jų esu sutikusi ir modelių.

Ar modelio profesija kaip nors siejasi su tavo pomėgiu? Ar randi juose panašumų?

Raminta: Dirbdamas modeliu ne tik sukiesi mados ir įvaizdžio pasaulyje, bet ir pamatai daug skirtingų kultūrų, vietų, žmonių, pleti mąstymą, kūrybingumą ir pasitikėjimą savimi. Kaip ir minėjau, apie modelio profesiją galvojau kaip apie paviršutinišką užsiėmimą, bet neužilgo įsitikinau, kad šį veiklą gali atnešti daug naudos. Visos naujos pažintys, aplankytos vietos ir pamatyti vaizdai suteikia naujų minčių ir idėjų. Kiekvienoje kelionėje domiuosi tuo metu vykstančiais vietiniais meno renginiais. Kartą vešėdama Barselonoje patekau į vieną didžiausių tarptautinių alternatyvaus stiliaus komiksų ir iliustracijų festivalį. Buvau sužavėta iliustracijų įvairove ir gyvumu, ko anksčiau neteko matyti Lietuvos renginiuose. Gal modelio ir iliustratorės darbai tiesiogiai nesisieja, bet tikrai šauniai papildo vienas kitą.

Gabija Rostovskytė ir Raminta Juozapavičiūtė

Gabija: Modelio darbas ir aktorystė yra ganėtinai panašūs dalykai. Prieš einant ant podiumo ir prieš einant į sceną jauti jaudulį: dreba rankos, pagreitėja pulsas, atsiranda didžiulis adrenalino pliūpsnis, o viskam pasibaigus jauti palengvėjimą ir norą tai kartoti dar šimtus kartų! Tačiau tarp aktorystės ir modelio darbo yra ir skirtumų. Dirbdama modeliu daugiau laiko praleidžiu prieš objektyvą, o vaidyboje būti prieš kamerą dar neteko.

Iš kur semiesi idėjų ir motyvacijos net dviems darbams? Kiti ir vienam vos jėgų randa…

Raminta: Dažniausiai kuriu man aktualių problemų komiksus arba okultines, fantastines iliustracijas. Įkvėpimo semiuosi iš lankomų naktinių miestų vietų, koncertų, sutiktų įvairių keistų ir įdomių žmonių. Kuo viskas neįprasčiau, nepatogiau – tuo mano vaizduotė turtingesnė. Siurrealistinė literatūra ir oldschool siaubo filmai taip pat įneša naujų įdėjų mano piešiamų veikėjų charakteriams. Miškai ir ilgos kelionės gamtoje kursto mano kūrybingumą, nes savotiškai tikiu joje slypinčiomis būtybėmis, raganomis ir velniais. Taip pat mane įkvepia mados pasaulis. Aprangos derinių ir formų neišsemiamos galimybės mane labai žavi – matyti kostiumai atgimsta naujais kūnais iliustracijose.

Gabija: Aktorystė man yra labai artima ir sava, nes tai darau jau ganėtinai ilgai, o modeliu tapau ne per seniausiai, dėl to viskas atrodo taip nauja ir įdomu. Kiekvieną kartą važiuodama į fotosesiją ar madų šou šiek tiek jaudinuosi, nes nevisada žinau, ko tikėtis, tačiau tas jaudulys ir varo mane į priekį.

Gabija Rostovskytė

Kaip manai, ar modelio darbą lengva derinti su kitomis veiklomis?

Raminta: Man atrodo, kad šie darbai labai puikiai susiderina. Piešti galiu bet kur – vieną mėnesį Vilniuje, o štai jau rytoj Milane. Nesu pririšta prie konkrečios darbo vietos, todėl galiu laisvai keliauti, būti modeliu ir petraukose tarp kastingų bei modelio darbų, užsiimti iliustravimo užsakymais. Piešimas visada buvo mano pagrindinė aistra, kuriai nešykštėdama skiriu savo sielą ir energiją. Iš abiejų veiklų stengiuosi pasiimti kuo daugiau naudos savo asmenybės augimui bei tobulėjimui, todėl laiką skirstau abiems užsiėmimams. Modelio profesija išmokė mane keliauti ir pažinti – šios patirties tikrai neapleisiu, nes kelionių metu gimsta geriausios idėjos kūrybai. Esu laiminga, kad turiu tiek daug laisvės savo mėgiamai veiklai ir kelionėms.

Gabija: Gal modelio darbą ir aktorystę sunku suderinti, bet labai gera pačiai derintis prie darbo. Nepažįstu nei vieno modelio, kuris apsiribotų tik modeliavimu – visi turi papildomos veiklos. Pažįstu modelių, kurie fotografuoja, piešia, uždarbiauja būdami stilistais, dizaineriais, dirba parduotuvėse, klinikose arba tobulina žinias mokykloje ar universitete.

Raminta Juozapavičiūtė ir Gabija Rostovskytė

Visuomenėje sklando stereotipai, jog modelis gali būti sėkmingas tik vienoje sferoje. Ar tai yra tiesa?


Raminta: Manau, kad netiesa, derinti tikrai galima. Susidūrusios skirtingos veiklos atveria naujų galimybių, apie kurias iš pradžių gal net nepagalvotum. Ribų nubrėžimas vienoje sferoje skatina asmenybės stagnaciją ir netobulėjimą. Pažįstu ne vieną modelį, kuris be kelionių turi ir kitų svajonių bei veiklų. Viena iš mano pažįstamų sėkmingai baigė farmacijos studijas ir tuo pat metu spėjo pakeliauti. Kai kurios merginos kaip tik modelio darbe atranda įkvėpimą, pašaukimą. Pavyzdžiui, fotografavams pozuojanti draugė pasisėmė tiek patirties, jog pati pradėjo fotografuoti ir jai jau sekasi ne ką prasčiau nei patyrusiems fotografams! Tereikia siekti savo svajonių ir turėti užsidegimo jas įgyvendinti.

Modelių atranka. Ramintos iliustracija.

Konkurso rubrikoje „Tapk modeliu“ visą mėnesį gali rasti su mados pasauliu iš arti supažindinančias modelių išpažintis ir profesionalų patarimus, tačiau snausti rudenį nėra kada. Ieškok gražiausių savo nuotraukų, kur matytumeisi visu ūgiu, vidutiniu atstumu ir portretu. Išsirink tas, kuriose atsiskleistų tavo figūros privalumai ir pridėk jas prie anketos apačioje su visais savo išmatavimais. Tiesa, profesionalų komisijai visuomet geriau išvysti tave gyvai, tad jei į tavo miestą atkeliauja IMAGE GROUP kastingo karavanas, skubėk raudonai žymėti dieną kalendoriuje. Taip žymiai daugiau šansų, jog tave pastebės!

Iki susitikimų atrankose, o dabar… Pats metas pildyti anketą ir išbandyti savo šansą užlipti ant podiumo!

Susitikimai prasidėjo rugsėjo 19-ąją. Pasitikrink, galbūt atranka atvyksta ir į tavo miestą:

Rugsėjo 28d.

15.30. KĖDAINIAI. Kultūros centras. J. Basanavičiaus g. 24

16.30. PANEVĖŽYS. Panevėžio bendruomenių rūmai. Kranto g. 28

Rugsėjo 29d.

17.00. KAUNAS. “Caffeine”. Laisvės al. 89

Spalio 3d.

15.30. IGNALINA. Kultūros ir sporto centras. Ateities g. 43

16.15. ŠVENČIONYS. Kultūros centras. Vilniaus g. 1

Spalio 4d.

16.30-17.30. VILNIUS. Modelių agentūra ”Image Group”. Švitrigailos g. 11C

Mano išsaugoti straipsniai