Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

Lietuviams reikia „Pecha – Kucha“ naktų

Nors visi tik ir kalba apie netikėtai užpuolusią krizę, nereikia pulti į neviltį. Apsižvalgykime aplinkui, juk vis dar yra dalykų, kurie gali padėti praskaidrinti nuotaiką. Vieni tokių – įvairaus pobūdžio renginiai. Nejaugi sunkmečiu taip gali būti? Žinoma, kodėl gi ne?
Vienas tokių, tikrai dėmesio vertų, – „Pecha – Kucha Night“. Į klausimą: „Kodėl naudinga jame dalyvauti?“ – perspektyvus architektas Vytautas Baltus nedvejodamas atsako, jog tai: „ideali vieta susirasti mergų, draugų ir darbo“.

Žinoma, tai – tik juokai, tačiau ką gali žinoti, galbūt ką nors jie paskatins išbandyti jėgas.

Pirmą kartą prieš penkerius metus Japonijoje apsilankęs Vytautas liko sužavėtas tiek pačia tekančios saulės šalimi, tiek neįprastu renginiu, pavadinimu „Pecha – Kucha“.

Jo esmė – per 6 min. ir 40 s., rodant skaidres, susirinkusiai publikai pristatyti unikalią idėją. Intriguoja, tiesa?

Architektas nutarė „parvežti“ idėją į Lietuvą. Kodėl? „Kad būtų įdomiau“, – nusijuokia.

„O jei rimtai, lietuviams reikia tokio projekto, nes tai puiki galimybė tautiečiams parodyti save, savo išmonę. Tokios pat nuomonės buvo ir projekto Japonijoje iniciatoriai – architektai Astrid Klein ir Markas Dythamas“, – pasakoja projekto iniciatorius.

Beje, naudos turės ir klausytojai – vietoje eilinio pasisėdėjimo bare, kilnojant bokalą alaus, jie galės klausytis genialių idėjų, jas vertinti, aptarinėti, o kai kurie galbūt net ryšis išbandyti jėgas vėlesniuose renginiuose.

2003 m. apie projektą „Pecha – Kucha“ žinojo kur kas siauresnė auditorija – vietinės reikšmės, t.y. Tokijo, dizaineriai, architektai bei kitokio „plauko“ kūrėjai, o gandai apie jį tarsi legenda sklido iš lūpų į lūpas.

Šiandien tai – jau kur kas žinomesnis renginys, vykstantis daugelyje pasaulio miestų, tarp kurių jau netrukus bus ir Kaunas. Trumpai tariant, šį projektą galima drąsiai vadinti miesto kultūros reiškiniu.

Išbandyti jėgas renginyje tikrai verta, nes tai puiki galimybė apie save pranešti tiems, kas turi ką pasakyti ar parodyti. Pats Vytautas, prieš penkerius metus ryžęsis dalyvauti „Pecha – Kucha“ Japonijoje, nesigaili savo sprendimo.

„Įsivaizduokit – dalyvauji renginyje „SuperDeluxe“ klube, gauni talonų japoniškam alui, sėdi su korifėjais priešais ekraną ir vargo nematai“, – juokauja architektas.

„Be to, publika labai geranoriška, nekikena už nugaros, sutinka šiltai, ypač jei prezentacijoje pamato gražias lietuvaites“, – šmaikštauja V. Baltus.

„Blogų idėjų nebūna, kartais susižavima net nesąmonėmis. Aš pats nesu tikras, ar mano pristatyta mintis buvo labai jau unikali, tačiau draugai paskatino nepasididžiuoti ir „išbandyti“ Japonijos publiką“, – prisimena kelių renginių Tokijuje dalyvis.

„Nereikia įsivaizduoti, jog eini į egzaminą pas dėstytoją „kirvį“. Tiesiog atsipalaiduok ir viskas eisis sklandžiai“, – pataria architektas.

Taigi „Pecha – Kucha“ projekte gali dalyvauti visi, kas turi drąsos ir noro pasireikšti…

Projekto pristatymas intriguoja? Taigi iki susitikimo ne tik pirmame, bet ir vėlesniuose „Pecha – Kucha Night“ renginiuose.

„Pecha – Kucha Night“

Renginio esmė – glausti, įdomūs pristatymai, kurių metu kiekvienam pranešėjui skirta 20 per projektorių rodomų skaidrių ir 20 sekundžių kiekvienai skaidrei apibūdinti.

„Pecha – Kucha Night“ vakarai vyksta ne dažniau nei vieną kartą per mėnesį ir yra organizuojami neformalioje aplinkoje – bare, kavinėje, aikštėje.

Pristatomų idėjų tematika neribojama, dalyvauti gali visi suinteresuoti asmenys.

Daugiau informacijos apie renginį rasite internetinėje svetainėje www.pecha-kucha.lt.

Mano išsaugoti straipsniai