NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

Vasarą nenuobodžiauk! Naujausi lauko žaidimai paaugliams (video)

„Virviatraukis“

Dvi komandos, kuriose yra vienodas skaičius dalyvių, gauna vieną storą virvę, kurią kiekviena komanda turi traukti į savo pusę. Virvės centre yra atžyma (perrištas kaspinas), dar dvi atžymos užrišamos už 3 metrų į abi puses nuo virvės centro.

Pradedant traukti virvę, jos centras turi sutapti su ant grindinio ar žolės pažymėta linija. Pralaimi ta komanda, kurios pusėje esanti virvės atžyma traukimo metu kerta liniją ant grindinio ar žolės. Paprastai traukiama tris kartus ir tuomet skelbiama nugalėjusi traukikų komanda.

„Virviatraukį“ prieš 2000 metų žaidė Egiptiečiai, o iki 1920 metų „Virviatraukis“ buvo Olimpinių žaidynių rungtis.

„Balionasvydis“

Tai labai šlapias žaidimas. Net prie jūros ar ežero važiuoti nebūtina. Reikės mažiausiai 8 asmenų, dviejų paklodžių arba staltiesių ir daug pripučiamų balionėlių. Į balionėlius pripilama vandens (apie 1-2 litrus) ir šie užrišami.

Varžosi dvi komandos. Žaidimo tikslas kuo daugiau kartų per 1 minutę išmesti vandens pilną balioną į didelį aukštį. Tam naudojama paklodė, kurios išskleistus kraštus laiko komandos nariai.

Paklodės viduryje padedamas vandens pilnas balionėlis, kuris mėtant nesusprogs ir visų neaptaškys tik tuomet, jei mėtoma bus švelniai ir atsargiai. Tačiau atsargiai mėtant kamuoliuką, niekuomet nebus aplenkta varžovų komanda…

Komandų taškai skaičiuojami pagal baliono išmetimų į orą skaičių. Susprogus balionui komanda gauna tiek taškų, kiek surinko iki sprogimo.

Dar viena smagi „Balionasvydžio“ modifikacija žaidžiama tokiu pačiu būdu, bet permetinėjant balioną iš vienos komandos paklodės kitai.

Žongliravimas

Yra daugybė žongliravimo rūšių: žongliravimas kamuoliukais, pagaliukais, virvėmis, žiedais, lazdos balansavimas, žongliravimas ugnimi…

Pasirinkimas tikrai didelis, o šansų tapti geriausiu bent vienoje iš šio sporto rūšių yra tikrai nemažai.

Populiariausias yra žongliravimas kamuoliukais. Pradedantieji mokosi žongliruoti dviem, tada trim, vėliau keturiais, o tikri meistrai tai daro net su aštuoniais ar net daugiau kamuoliukų.

Kuomet peržengsi pradedančiojo lygį (o tai gali užtrukti apie savaitę), galėsite žongliruoti dviese ar trise, atlikdami sudėtingesnius perdavimo triukus.

Viskas ko tau reikia pradžiai – tai du lauko teniso kamuoliukai. Vaizdinės mokomosios medžiagos labai lengvai susirasi internete, ieškodamas žodžio „juggling”.

Na, o jeigu tau tikrai gerai seksis žongliruoti, labai tikėtina, kad tave pakvies į įvairius pasirodymus, kuriuose savo sugebėjimais galėsi ne tik stebinti aplinkinius, bet ir užsidirbti honorarą.

„Ramblas“

Žaidėjai suskirstomi į dvi grupes: kiekvienoje po maždaug vienodą dalyvių skaičių. Pirmoje grupėje turi būti stipresni ir sunkesni žaidėjai, o antroje – vikresni ir lengvesni.

Pirmieji sustoja eilute vienas už kito, visi pasilenkia ir dešine ranka prie dešinės šlaunies iš šono prispaudžia už jo stovinčiojo galvą. Tai reikalinga, kad dalyviai vėliau nesusižeistų ausų. Dešine ranka įsikimbama į prieš jį stovintį žaidėją. Jei viskas atlikta teisingai, pirmoji grupė turėtų būti vientisa, tvirta ir kompaktiška žaidėjų grandinė, ir atrodyti tarsi didelis šimtakojis.

Antros grupės nariai tiesiog išsirikiuoja už 5-10 metrų.
Tikslas – sukurti gyvūną „Ramblą” ir priversti jį nueiti tam tikrą atstumą.

„Ramblas” statomas taip: antrosios komandos nariai po vieną įsibėgėja ir šoka ant pirmųjų, susirietusiųjų, grandinės nugarų, o užšokę sliuogia į grandinės priekį.
Kuomet „Ramblas“ jau pastatytas, jam reikia pajudėti iš vietos ir „nesugriuvus“ nueiti tam tikrą atstumą arba apeiti kliūtį. Jeigu „Ramblą“ žaidžia dvi komandos, galima varžytis, kuris „Ramblas“ bus greičiausias.

Šią vasarą daugiau kaip 300 šalies mokyklų dalyvaus akcijoje „Noriu – sportuoju“, kurios tikslas – vasaros atostogų metu atverti mokyklų sporto sales bei aikštynus jaunimui ir sudaryti jiems sąlygas aktyviai leisti laisvalaikį.

Mano išsaugoti straipsniai