Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

„EuroRock 2008“: muzika kaip kepsnys – eina ir išeina (nuotraukų albumas)

Trečiadienį, muzikiniame klube „Tamsta“, įvyko konkurso „EuroRock Vilnius 2008“ III pusfinalis, kuriame susirungė 4 grupės: „Funny Rot“, „Graveyard“, „Cool Gardens“, „.D.S.“, turėjusios po 15 minučių scenoje pademonstruoti viską, ką sugeba.
Iš jų net trys pateko į finalą, kuriame rungsis dėl tokių prizų kaip teisės atstovauti Lietuvą tarptautiniame jaunimo muzikos renginyje „Euro Rock Seminar“, pasirodyti festivalyje „Be2gether“, dalyvauti tarptautiniame jaunimo muzikos projekte „WM>08: Please, Don’t Wash Separately! (III)“ Vokietijoje.


Visus finalininkus galite rasti

  • čia.


    Konkurso organizatorius Dovydas Bluvšteinas bei vienas iš teisėjų Domas Kunčinas sutiko DELFI gatvei papasakoti apie šį jaunų grupių renginį ir apie jų muzikines perspektyvas Lietuvoje.


    DELFI gatvė: Kodėl buvo sugalvotas „EuroRock“ projektas?

    Dovydas Bluvšteinas – organizatorius: tai susiję su „EuroRock“ seminaru, kurį aš atstovauju jau 16 metų Lietuvoje. Užduotis – išrinkti grupę, kuri važiuos į tą seminarą užsienyje.

    Ankščiau vyko „Pačių blogiausių grupių“ festivalis – važiuodavo jo laimėtojai. Vėliau tokio grojimo banga atslūgo ir praktiškai kelis metus buvo taip, kad kas pareikšdavo norą dalyvauti konkurse, tie ir važiuodavo atstovauti Lietuvą.

    Prieš 5 metus atsirado vis daugiau norinčių važiuoti į tą muzikinį seminarą. Aš vienas niekaip negalėjau nuspręsti, kurie atlikėjai pakankamai geri ir profesionalūs. Reikėjo pasidalinti atsakomybe, tai ir sugalvojom daryti tokį konkursą.

    Jo pavadinimas paveldėtas iš „EuroRock“ seminaro. Iš tikrų ten tos Europos nėra tiek ir daug…


    DELFI gatvė: kas yra konkurso teisėjai?

    Dovydas Bluvšteinas: jie yra ir draugai, ir profesionalūs muzikantai, renginių organizatoriai. Jų yra toks darbas – jiems privalu ir įdomu žinoti, kas naujo vyksta Lietuvoje. Jie pažiūri į atrinktas grupes, pamato, kas išaugo per metus, koks lygis tarp jaunų muzikantų, kiek gerėja, blogėja situacija…


    DELFI gatvė: kaip jūs pats vertintumėte „tą lygį“? Kaip jis keičiasi?


    Dovydas Bluvšteinas: jau 5 metai progreso nėra, o tik tam tikras regresas. Geriausias grupės buvo pirmais metais, maždaug 2002 metais. Šiaip bendras grojimo lygis nėra blogas, visi „pagrojantys“, nes tokius ir atrenkame – tik kelios grupės būna tokios, kurios atsiunčia geresnius įrašus, nei sugeba pagroti ant scenos gyvai.

    Dabar – neįdomios grupės, nes jos pasirenka labai standartinę koncepciją, pvz., jei tai grunge, tai bus „Pearl Jam“ kopija ir viskas – nė žingsnio nei kairėn, nei dešinėn.

    Jei tai poprockas, tai vėl bus koks švediškas modelis ir „vienas prie vieno“ nukopijuota. To originalumo, naujumo labiausiai trūksta, o mes šito ir ieškome – to visi ieško. Tiesiog išeiti ir gerai sugroti, kaip tai groja švedai ar amerikiečiai, nėra įdomu.

    Domas Kunčinas (teisėjas): na, man ankščiau buvo įdomiau: grupės buvo stipresnės gal ne visada technika, bet charizma tai tikrai.

    Buvo daugiau originalių grupių, o dabar klausydamas gali sudėlioti į lentynas ir pasakyti: čia šitie, o ten – anie.

    Štai šiandien pirma grupė – „Funny Rot“ – tikri „Sex Pistols“ tiek lyginant grojimą, tiek išvaizdą. Na „Greveyard“ jau tikrai įdomiau. Bet daug yra tokių grupių… Klausant nei linksma, nei liūdna darosi – muzika nekelia jokių emocijų, o yra tiesiog kokybiškai atlikta, be jokių emocijų. Eina ir nueina – kaip kad valgai kepsnį ir išeina.


    DELFI gatvė: kaip palygintumėte grupes, važiuojančias į seminarą „tų laikų“, t.y. kurie važiuodavo iš „blogiausių grupių festivalio“, ir dabartines grupes nugalėtojas?

    Dovydas Bluvšteinas: na, tuomet buvo mažiau kokybės, o daugiau entuziazmo, idėjų ir noro groti, triukšmauti.


    Palyginti sunkoka, nes tada net instrumentų nebuvo normalių, nei kur repetuoti. Nors iš tų laikų yra išlikusių daug tebegrojančių grupių ir jos pakankamai žinomos.

    Pagrindinis skirtumas – tada buvo daugiau entuziazmo, originalumo buvo. Gal ne taip kritiškai žiūrėjom ir vertinom… Dabar – aukštesni reikalavimai tiesiog.


    DELFI gatvė: kaip jūs vertinate visą šią renginių seriją? Kokios jūsų tolimesnės prognozės, ar šį festivalį žadate tęsti?


    Dovydas Bluvšteinas: na, tam tikro pasisekimo turi, bet didelio entuziazmo, kaip kad blogiukų laikais buvo, jau nebėra. Gan didelės abejonės mane apėmė, ar benorėsiu aš tai organizuoti kitais metais. Nes atlikėjų nėra pakankamai daug ir man panašu, kad jiems tai nelabai ir rūpi.

    DELFI gatvė: bet juk tai šansas nežinomom grupėm būti išgirstom ir įvertintom?

    Dovydas Bluvšteinas: matyt nelabai jiems to reikia. Nors iš tiesų yra ir kitų panašių konkursų, pvz., „ferrum.lt“ organizuojami metalistams.

    Nors čia taip pat būna „sunkių grupių“, praktiškai viskas nuo metalo iki funk‘o… Apribojimų muzikai mes beveik netaikome – tik minimalūs amžiaus cenzai, nes tai susiję su kelionėmis į užsienį.

    Domas Kunčinas (teisėjas): čia konkursas, kuris nepritraukia visų jaunų grupių – kai kurie gal galvoja, kad tai – jiems „ne lygis“. Iš punkrock‘o grupių, žinau, jog daugelis nedalyvauja, nes yra žodis „euro“ ir visur žvaigždutės dominuoja.

    Čia konkursas muzikantams. Jaunai grupei į tą seminarą išvažiuoti – labai naudinga.

  • Mano išsaugoti straipsniai