Rodos, mokykloje ar universitete įdedi pastangas besiruošdama atsiskaitymams, tačiau rezultatai tavęs netenkina? Svarbu susikurti tikslingą planą, kuris padės žingsnis po žingsnio pagerinti mokymosi rezultatus. Tau padės kelios gudrybės, apie kurias sužinojome iš ne bet ko kito, o iš pirmūnų, nuolat gaunančių aukščiausius balus.
Susidaryk tvarkaraštį ir jo laikykis.
Susidaryk tvarkaraštį dviem savaitėms iki testo. Kasdien nuo pusvalandžio iki valandos pasimokyk dalyko, kurio testą laikysite. Likus trims dienoms iki testo, pradėk kartoti medžiagą, tada naktį prieš testą nereikės sėdėti apsikrovus knygomis.
Lavink atmintį
Be ko niekaip negali pabusti? Žinoma, be žadintuvo. Todėl įprask ir savo darbams „žadintuvus“ nustatyti. Beveik visi mobilieji ir išmanieji telefonai turi priminimų funkciją, išnaudok ją svarbiems darbams pasižymėti. Taip galėsi būti rami, kad svarbus darbas „neišgaruos“ tau iš galvos. Jeigu nuolat užmiršti padaryti namų darbus, tau pagelbės maža gudrybė. Peržvelk rytojaus pamokų tvarkaraštį ir paklausk savęs, ką kiekvienai pamokai turėjai pasiruošti. Taip išjudinsi savo atmintį ir prisiminsi, ką tau reikėjo padaryti!
Mokykis kartu su geriausia drauge – bus smagu
Abi su geriausia drauge sugalvokite 10 – 20 klausimų būsimam testui. Surašykite klausimus ant kortelių, užverskite jas, traukite po vieną ir atsakinėkite. Už kiekvieną teisingai atsakytą klausimą galima suvalgyti saldainį.
Mokyk kitus
Garsus mokslininkas, fizikas Albertas Einšteinas kažkada yra sakęs, kad, jei nemoki paaiškinti paprastai, vadinasi nesupranti aiškinamo dalyko, tad lengviausias būdas patikrinti ar esi pasiruošusi atsiskaitymui – papasakoti informaciją ir ją paaiškinti kitam, nieko apie tai nežinančiam. Jei žmogus supras apie ką tu kalbi, tai turbūt reikš, jog esi pasirengusi kontrolinio sudarytoją sumalti į miltus, savo turimomis žiniomis, žinoma.
Skaityk garsiai
Tyrimai rodo, jog žmogus atsimena net 50 proc. daugiau informacijos, jei tai, ką reikia išmokti, perskaito garsiai. Vadinasi tokiu būdu gali mokymuisi sugaišti dvigubai mažiau laiko ir spėti nuveikti kažką malonaus, pavyzdžiui, pažiūrėti naują „Riverdale“ seriją ar išsikepti cinamoninių sausainių. Tokį mokymosi būdą išmėginti tikrai verta, tik įspėjame, nebandyk šio metodo pilnoje bibliotekoje, nes tikrai liksi išprašyta iš salės, o gal net pateksi į „juoduosius“ bibliotekininkės sąrašus.
Rinkis dokumentinius filmus
Kartais tikrai tingu skaityti ilgiausius istorinius tomus ir dar visą tą informaciją sutalpinti galvoje, kad būtų lengviau mokytis, žiūrėk su mokymosi tema susijusius dokumentinius filmus. Matydama vaizdus ir girdėdama pasakojimą, lengviau įsiminsi tam tikrus faktus ir taip lengviau pasiruoši atsiskaitymui.
Stenkis gauti papildomų balų
Atskleisime paslaptį – mokytojai tikrai nelinki bloga mokiniams, dauguma tikrai suteiktų galimybę per mokslo metus surinkti papildomų balų – pasinaudok jomis. Prezentacija istorijos pamokoje? Kodėl gi ne.
Pasimokiusi apdovanok save
Po kiekvieno išmokto skyriaus padaryk pertraukėlę, apdovanok save skanėstu, trumpu pasivaikščiojimu ir pan. – neliks streso, protas pailsės.