Šiandien paskelbtame naujausiame pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge „QS World University Rankings 2020“ Vilniaus universitetas (VU) pakilo per 30 pozicijų ir užima 458 vietą. Pasaulio geriausiųjų universitetų 500-uke esantis VU užima ir aukščiausią poziciją tarp visų Lietuvos universitetų, ir šiemet vienintelis kopė aukštyn.
Toliau rikiuojasi kitos šalies aukštosios mokyklos: Vilniaus Gedimino technikos universitetas užima 591-600 vietą (pernai – 581-590), Kauno technologijos universitetas išlaikė 751-800 vietą, Vytauto Didžiojo universitetas taip pat pozicijų nepakeitė ir jau trejus metus iš eilės yra 801-1000 pozicijoje.
Palyginti su praėjusiais metais, šių metų reitinge reikšmingai pagerėjo VU akademinės reputacijos bei studentų ir dėstytojų skaičiaus santykio padaliniuose rodikliai. Tarp geriausiai VU vertinamų kategorijų – reputacija tarp darbdavių, akademinė reputacija, studentų ir dėstytojų skaičiaus santykis padaliniuose.
Pasak VU rektoriaus prof. Artūro Žukausko, gerėjantys vertinimai prisideda prie universiteto patrauklumo didinimo, o reitingai yra tik vienas iš daugybės įrankių veiklos kokybės stebėsenai. Vis dėlto buvimas geriausiųjų 500-uke yra kokybės ženklas ne tik potencialiems studentams iš užsienio, bet ir mūsų šalies abiturientams.
„Šiemet sustiprėjusios pozicijos studentų ir dėstytojų skaičiaus santykio bei akademinės reputacijos srityje rodo, kad VU studijų kokybė pripažįstama pasauliniu mastu, o užsienio aukštųjų mokyklų akademikai vertina savo kolegų – mūsų mokslininkų kompetencijas ir mūsų universitetą laiko patikimu partneriu mokslinių tyrimų srityje. Įvertinti šiuos duomenis svarbu ir priimant sprendimą dėl studijavimo užsienyje, kadangi pastebime, jog dalis abiturientų išvyksta į prasčiau vertinamas aukštąsias mokyklas“, – sako prof. A. Žukauskas.
„QS World University Rankings“ yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas, sudaromas kasmet nuo 2004 m. Per pastaruosius septynerius metus VU jame pakilo per 143 pozicijas.
Šio reitingo rezultatai sudaromi vertinant universitetus pagal šešis kriterijus: akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų skaičiaus santykį padaliniuose, mokslinių darbų citavimo rodiklį, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių.