Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kauno rajone iš daugyklos sėkmingai išgelbėti 82 baisiomis sąlygomis laikyti šunys

Kauno rajone iš daugyklos sėkmingai išgelbėti 82 baisiomis sąlygomis laikyti šunys

Rugsėjo 10-os dienos vakare Kauno rajone po 12 valandų trukusios operacijos, kurioje dalyvavo projekto „Laisvė gyvūnams“, gyvūnų prieglaudų „Dogspotas“ ir „Lesė“, Valstybinės veterinarijos ir maisto tarnybos atstovai ir policija, iš nelegalios veisyklos buvo konfiskuoti 82 įvairių veislių šunys. 

Pranešimas apie galimą nelegalų gyvūnų veisimą buvo gautas iš vienos gyvūnų prieglaudos. „Ryte atvykę į vietą radome aklina tvora aptvertą namą. Telefonu susisiekus su veisėja, ši teigė nesanti namie ir grįšianti tik 19 val. Nors visi matėme, kad namo viduje yra žmogus, netgi po pokalbio su policija moteris kategoriškai nesutiko įsileisti pareigūnų anksčiau ir ignoravo bet kokius prašymus. Tarnybos ir projekto „Laisvė gyvūnams“ komanda visą dieną budėjo aplink namą, saugodami, kad gyvūnai nebūtų išgabenti. Lygiai 19 val. buvome įleisti į vidų, tad galima suprasti, jog veisėja visą dieną kuopėsi ir karštligiškai ruošėsi patikrinimui“,- pasakojo įvykio vietoje buvusi „Laisvės TV“ direktorė Gabija Milašiūtė.

Moters, kuri buvo registruota kaip veisėja, laikanti dvi buldogų veislės kales, name pareigūnai rado 82 itin prastomis sąlygomis laikytus šunis. 11 iš jų – naujagimiai. Dalis narvuose laikomų gyvūnų buvo sugrūsti po 6 į vieną narvą, daugumoje narvų nebuvo net vandens dubenėlių, šunys gyveno savo išmatose. Konfiskuoti šunys buvo perduoti ne gelbėjimo operacijoje dalyvavusių prieglaudų atstovams, o sutartį su Kauno rajono savivaldybe turinčiai gyvūnų gelbėjimo įstaigai „Nuaras“. Projekto „Laisvė gyvūnams“ iniciatoriaus Andriaus Tapino teigimu, „Būtinai domėsimės kokiomis sąlygomis bus apgyvendinti ir laikomi perimti šunys ir koks tolimesnis jų likimas“.

Netylant pagalbos šauksmams dėl visoje Lietuvoje išsislapsčiusių nelegalių gyvūnų daugyklų ir vis didėjant neabejingų žmonių, pasiryžusių gelbėti gyvūnus iš „koncentracijos stovyklų“ būriui, gyvūnų teises ginanti organizacija „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ ir „Laisvės TV“ pakvietė žmones veikti organizuotai ir atsakingai. „Vietoje to, kad patys pultų į atlapus galimiems daugintojams, informacijos apie nelegalų gyvūnų veisimą ir išnaudojimą turinčių asmenų prašome pateikti ją specialioje registracijos anketoje (nuoroda į anketą – https://forms.gle/CW2tYqLRXm8yXcUGA). Ši sėkminga šunų išvadavimo operacija tik įrodo kaip svarbu veikti ne chaotiškai, o tikslingai, turint aiškų veiksmų planą ir pasitelkus reikiamas tarnybas“, – sako organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė. Šiuo metu „Laisvė gyvūnams“ anketoje užregistruota bemaž 80 įtarimą keliančių vietų.

GGI turimais duomenimis, šiuo metu iš daugyklų jau išgelbėta daugiau nei 450 gyvūnų, nuolat atnaujinamus duomenis apie į prieglaudų globą perduotusg yvūnus galima rasti čia: https://ggi.lt/laisve-gyvunams/. Visais jais pagal paskirtus regionus rūpinasi „Lesė“, „Penkta koja“, „Klajūnas“, „Šiaulių letenėlė“, „Nojus“, „Sos-gyvūnai“, „Būk mano draugas“, „Nuaras“, „Keturkojo viltis“ ir kitos  gyvūnų prieglaudos.

„Laisvė gyvūnams“ – ilgalaikis VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI)  ir „Laisvės TV“ projektas, kuriuo siekiama sistemingai stabdyti nelegalų gyvūnų dauginimą ir išlaisvinti nepateisinamoje vergovėje esančius gyvūnus. Dėl centralizuotos paramos gyvūnų gelbėjimui ir jau išgelbėtiems gyvūnams įmonės ir fiziniai asmenys kviečiami susisiekti su „Gyvūnų gerovės iniciatyvomis“.

 

Logotipas
Logotipas
Laisvė gyvūnams

Logotipas
Logotipas
Gyvūnų gerovės iniciatyvos

Mano išsaugoti straipsniai