JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Sužinok

Sužinok, kodėl esi ypatinga, jei gimei pirmoji šeimoje

Jei esi vidurinis ar paskutinis vaikas šeimoje, nebus lengva tai skaityti. Pasirodo, pirmasis vaikas, gimęs šeimoje, yra kur kas išmintingesnis nei kiti vaikai.

Edinburgo universiteto profesoriai atliko tyrimą, kurio metu išsiaiškino, jog vaikai, kurių tėvai susilaukė pirmųjų, turi kur kas aukštesnį IQ nei vėlesni vaikai. Tokius rezultatus tyrėjai pagrindžia tuo, jog pirmagimius tėvai atidžiau prižiūri, skiria jiems daugiau dėmesio ir meilės nei vaikams, kurie gimsta vėliau. Natūralu – pirmagimiai dažniausiai laukiami, o ir kiekvienas jų žingsnis atidžiai sekamas, mat tėvai dar neturi patirties auginant vaikus. Be to, į pirmojo šeimoje vaiko mokymąsi tėvai labai daug investuoja ir patys nemažai prisideda prie vaiko mokymosi raidos.

Seserys
Seserys
Shutterstock

Tyrėjai apklausė 5,000 vienodo amžiaus respondentų, kurių pusė buvo pirmagimiai, o kiti – vėliau šeimoje gimę vaikai. Rezultatai apstulbino, nes pirmiausiai gimę vaikai mokykloje pasižymėjo atsakingumu bei gaudavo kur kas geresnius rezultatus nei tie, kurie kurie gimė vėliau. Tyrėjai nustatė, jog pirmagimiai ne tik pasižymi didesniais protiniais gebėjimais, bet ir atsakomybe bei punktualumu, ko stinga vėliau gimusiems vaikams.

Tiesa, nusiminti vėliau gimusiems nėra ko – tyrėjai nustatė, jog nors pirmagimiai pasižymi didesne išmintimi ir platesnėmis ateities karjeros galimybėmis, vėliau gimę vaikai yra kur kas savarankiškesni ir verslesni. Ir pabaigai – kiekvienas iš mūsų esame unikalus ir pasižymime išskirtinėmis savybėmis, tad gimimo eiliškumas mūsų gyvenime mažai ką lemia. Vis dėlto sužinoti tokią informaciją iš tiesų įdomu!

Mano išsaugoti straipsniai