Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
nuo kandžių
Kailių salonas / dizainerė Edita Vendziulienė

Dizainerė pasidalino patarimais, kaip prižiūrėti viršutinius drabužius iš natūralių audinių: kai kuriomis priemonėmis dar galima spėti pasirūpinti nemokamai

„Rudenį vis daugiau žmonių kreipiasi prašydami pataisyti kandžių pažeistus lauko drabužius –  paltus, kailinius, liemenes iš natūralių audinių. Deja, ne visose situacijose galima padėti. Kartais yra lengviau brangų daiktą apsaugoti nuo nepageidaujamų vabzdžių nei jį gelbėti“, – įžvalgomis dalinasi dizainerė Edita Vendziulienė.

Natūralūs audiniai

Anot jos, kandys į namus patenka iš kiemo arba atkeliauja su pirkiniais iš parduotuvės. Jei joms sąlygos naujoje vietoje patinka, piktadarės netrukus ima veistis bei niokoti tai, ką visuomenė labai vertina.

Dažniausiai, anot siuvykloje –  salone  „Ekso“ dirbančios dizainerės, nukenčia gaminiai iš natūralių kailių.

Pašnekovė pastebi, kad ne visi, turintieji tokius žieminius drabužius, moka juos  tinkamai prižiūrėti.

Kailinius kabinti, žinomų žmonių mėgstamos dizainerės teigimu, reikėtų ant tvirtos plačiapetės pakabos. Jų taip pat negalima laikyti plastikiniame maiše ar palikti tiesioginiuose saulės spinduliuose.

„Grįžus namo sulytus ar apsnigtus kailinius būtina nupurtyti ir, uždėjus ant pakabos, palikti gerai vėdinamoje vietoje. Išdžiūvusius juos reikia lengvai papurtyti ir plaukas atsistatys“, – pataria E. Vendziulienė.

Kailinių priežiūra

Anot jos, kailinių negalima laikyti arti šildymo prietaisų, o kai šiltuoju sezonu jų nebenešiojate, vidinę rūbo pusę derėtų pripurkšti mėgstamais kvepalais ir, išvertus į pamušalo pusę, pakabinti ant pakabos.

„Nesuspauskite – kailis turi kvėpuoti“, – įspėja pašnekovė.

Dar labai svarbu, anot dizainerės, spintoje ar drabužinėje, kur laikomi kailiniai ar kiti natūralių audinių drabužiai, paberti gvazdikėlių pagaliukų, levandų šakelių, kaštonų bei padėti kvepiančio muilo.

„Dabar kaštonų parkuose dar galite prisirinkti kiek tik norite. Tai – labai veiksminga ir nieko nekainuojanti apsaugos nuo kandžių priemonė“, – sako E. Vendziulienė. 

Mano išsaugoti straipsniai