JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Neįtikėtina: užsiprogramuok sau... sapną!

Neįtikėtina: užsiprogramuok sau… sapną!

Sapnai – vienas iš įdomiausių bei netikėčiausių reiškinių. Iki galo taip ir nėra išaiškinta, kas lemia tai, ką mes sapnuojame. Vis dėlto mokslininkai ištyrė, jog atitinkami faktoriai gali lemti mūsų sapnų kokybę. Valgysi aštrų maistą prieš naktį – sapnuosi košmarus, o štai jei miegosi ant pilvo, susapnuosi savo savjonių princą!

Garsai

Sapnuoji, jog pastate kyla gaisras ir garsiai skamba pavojaus sirenos? Pabundi išpilta šalto prakaito ir staiga suvoki, jog pavojaus sirena tai tavo ausį rėžiantis žadintuvas? Įsivaizduok, jog pabustum atsipalaidavusi, tarsi po puikių atostogų. Kaip tai padaryti? Palik per naktį tyliai groti relaksuojančią muziką, pavyzdžiui, bangų mūšos garsus. Tikėtina, jog atsikelsi susapnavusi poilsį pajūryje!

Kvapai

Mokslininkai nustatė, jog prieš miegą įkvėpdama gardaus gėlių aromato gali susapnuoti labai teigiamus sapnus. Ir priešingai, jei tavo kambaryje yra juntamas nešvarių kojinių kvapas, ko gero, sapnuosi ne pačius teigiamiausius sapnus. Todėl puikių sapnų gaudytojai pataria šalia lovos ant stalelio visuomet pasidėti vazą su kvapniomis gėlėmis. Ir žinoma, vengti prasto kvapo, ypač vakarykštės picos!

Ėjimas miegoti tuščiu skrandžiu

Laikaisi dietos? Pasiruošk sapnuoti maistą, maistą ir dar kartą maistą. Psichologai, gydantys anoreksija sergančius pacientus, teigia, jog jie dažnai kalba apie juos lydinčius sapnus, kuriuose pilna gardaus maisto. Todėl jei nenori patekti į sapną, kuriame negalėsi paragauti gardaus mėsainio, prieš einant miegoti užkąsk ko nors lengvo – tiks bananas, sumuštinis su riešutų sviestu.

Siaubo filmų žiūrėjimas

Prieš einant miegoti pažiūrėjai siaubo filmą? Pasiruošk sapnuoti košmarus. Jei netrokšti pabusti naktį išpilta šalto prakaito, po siaubo filmo būtinai pagalvok apie kažką malonaus, galbūt peržiūrėk savo atostogų albumus. Tikėtina, jog kraupios mintys, galinčios sukelti nemalonius sapnus, pranyks.

Vitamino B6 vartojimas

Itin reikalingas mūsų organizmui vitaminas B6 gali sukelti ir itin intensyvius, dramatiškus sapnus, bent jau taip teigia mokslininkai. Pasirodo, šio vitamino vartojimas stipriai veikia mūsų centrinę nervų sistemą, todėl sapnai būna labai vaizdingi.

Aštrus maistas

Aštrus, riebus maistas, kurį organizmas sunkiai virškina, sukelia ne tik nemigą, bet ir labai jau bjaurius sapnus. Todėl jei prieš naktį prisivalgei taco, o dar užsigėrei juos pienišku kokteiliu – pasiruošk sapnuoti tikrai ne gėlyčių pievą.

Miegojimas ant pilvo

Turbūt pats netikėčiausias tyrimas – miegant ant pilvo galima susapnuoti romantiškus ar net seksualius sapnus! Mokslininkai iškėlė hipotezę, jog taip gali nutikti, mat miegant šioje pozicijoje sulėtėja mūsų kvėpavimas, o tai gali lemti ir keistesnius sapnus. Hm… skamba neįtikėtina, bet gal verta išbandyti?

Mano išsaugoti straipsniai