KLAUSIMAS: jau ilgą laiką mane kankina dilema: kaip žinoti, ar tai „meilė“, ar tik „patikimas“? Juk nėra tam tikros amžiaus ribos, nuo kada galima sakyti: „viskas, dabar aš jau myliu“.
Esu nusižiūrėjusi vaikiną. Jis mane traukia, bet niekaip negaliu suprasti, ar kaip draugas, ar kaip vaikinas. Man smagu su juo leisti laiką, kalbėtis. Atrodytų, visko pakanka, bet aplanko tokios mintys, kad norėčiau ir kažko daugiau.
Taip ir kankinuosi, nežinodama, kaip suprasti savo jausmus. O ir vaikinų logiką sunku suprasti. Kaip galėčiau įsitikinti, ar jam patinku, ir kaip sužinoti, kada ateina meilė?
ATSAKYMAS: meilė – labai natūralus dalykas. Jos nesupainiosi su jokiu kitu jausmu. Draugas arba draugė niekada „netraukia“. Tai ypač svarbu žinoti merginoms.
Jeigu jos turi tiesiog vaikiną draugą, joms į galvą neateina mintys arba vaizdiniai apie švelnius prisilietimus, apie apsikabinimus, apie bučinius, nebūna jaudinančio virpėjimo arba stipresnio širdies plakimo, žėrinčių akių, aksomo balse, pamačius tą draugą.
Žinoma, kad trauka – tai dar ne meilė. Vaikinai kur kas greičiau patiria trauką. Juose „įdėtas stipresnis magnetas“, traukiantis prie priešingos lyties. Tai – tikrai ne meilė, bet sudedamoji jos dalis.
Kitas sudedamasis meilės požymis – tai temų, interesų, pažiūrų panašumas arba bendrumas, atsirandantis poreikis dalintis mintimis ir idėjomis. Gebėjimas suprasti kitą ir susikalbėti iš pusės žodžio. Paprastai draugus sieja bendri interesai, pomėgiai, pažiūros, užsiėmimai. Todėl ir sakome – jie draugai, nes turi daug bendro.
Ir trečiasis būtinas požymis – pagarba ir noras rūpintis, globoti, užstoti. Žmonės gerbia vieni kitus. Tai – dar ne meilė. Kai tau svarbus tas vaikinas arba ta mergina, sustiprėja noras apsaugoti, pagelbėti ar pradžiuginti tą žmogų.
Tada tu stengiesi būti nuoširdi, rūpiniesi, kaip jaučiasi tavo draugas, džiaugiesi, kai jam gera arba kai jam sekasi. Iš čia atsiranda noras daryti mažas dovanėles arba siurprizus.
Stengimasis neskaudinti kito, atsižvelgimas į kito žmogaus savijautą, gebėjimas nutuokti, kas kitam nemalonu arba nesmagu yra labai svarbus. Meilei patirti būtina globa ir rūpinimasis.
Meilės apibūdinimu užsiėmę viso pasaulio mokslininkai ir poetai. Jie tiksliau ir taikliau yra pasakę, kas yra meilė. Poezija ir muzika leidžia patirti jausmų galią, kurią sunku perteikti žodžiais.
Taigi, kaip dabar atpažinti savo jausmus arba draugo jausmus? Ar tai – meilė? Jeigu randi visas sudedamąsias meilės dalis savo ir vaikino elgesyje, gali neabejoti – tai meilė.