Tai jau antrasis straipsnis , kuris pateikia labiausiai paplitusius mitus apie seksą. Nors kai kurie mūsų seksualiniai įsitikinimai akivaizdžiai prasilenkia su tiesa, mes jais vis dar tikime ir vadovaujamės, kurdami ir atrasdami savo seksualumą.
Kuo didesnis tuo geriau, kuo daugiau, tuo geriau ir taip toliau…
Taip, kai kuriems žmonės šie teiginiai yra teisingi. Tačiau tai – mitas, kad šiuos teiginius galima pritaikyti visada, absoliučiai visiems žmonėms.
Iš tiesų visų žmonių poreikiai ir seksualiniai troškimai keičiasi netgi nuo nuotaikos. Kiekvieno seksualinis aktyvumas skiriasi, kinta.
Dar vienas šių laikų mitas – kad reikia nuolat tobulinti intymius santykius, nuolat išbandyti ką nors naujo, skatinti save ir partnerį pasiekti vis naujas seksualinio pasitenkinimo aukštumas.
Mokslininkai pabrėžia, kad toks dirbtinis seksualumo skatinimas gali veikti atvirkščiai – žmonės gali tapti nervingi ir nuolat nepatenkinti turimais seksualiniais santykiais.
Seksas – ypatingas, ši akimirka retai išgyvenama
Viena vertus, seksas yra ypatingas, daugelis iš mūsų mylisi ne taip dažnai kaip norėtų. Kita vertus, seksualiniai santykiai žmogui – įprastas veiksmas.
Daugelis skatinami manyti, kad seksas – neatsinaujinantis šaltinis, kuris kada nors išdžius. Jei prilygintume seksualinius santykius kitiems kasdieniams veiksmams – bendravimui su žmonėmis, darbui ir panašiai, mažiau svarstytume kaip, kada mylimės, ar „gerai“ tai darome.
Nereikia pervertinti sekso, priimkime jį kaip natūralų veiksmą.
Yra „teisingi“ ir „neteisingi“ seksualiniai santykiai
Mums dažnai kartojama, kad seksualiniai santykiai turi būti su kitu asmeniu (masturbacija nėra „tikras“ seksas), kad jie būtinai turi būti su priešingos lyties asmeniu, kad reikia mylėtis lovoje, du su puse karto per savaitę ir taip toliau.
Žodžiu, daugelis žmonių tiki mitu, kad yra „teisingi“ ir „neteisingi“ būdai mylėtis. O iš tiesų nėra taisyklių, kaip ir kada mylėtis. Jei kas nors ims pasakoti tokį mitą, taip jiems ir pasakykite.
„Geras seksas“ priklauso nuo…
Seksualinės technikos? Nuo įsižiebusių jausmų, nuo patirties, patalų, nuo sekso žaisliukų ar nuo oro?
Vienoje interneto parduotuvėje suskaičiuota net apie 150 parduodamų knygų apie seksą. Kiekvienoje – galybė patarimų ir apibūdinimų, kas gi yra tas „geras seksas“.
Tačiau nereikia tikėtis, kad tai, ką vienas žmogus laiko „geru seksu“ lygiai taip pat patiks kitam ar kad į tai reikia lygiuotis. „Geras seksas“ – ne šokoladinio pyrago receptas, kuris tinka visiems.
Skaityti apie seksą naudinga, taip praplėsite akiratį, sužinosite apie saugius lytinius santykius… Tačiau vertėtų žinoti, kad knygos apie seksą – ne mokomoji literatūra, jas siekiama tik parduoti…