Žinios apie seksą, kurias gauname iš tėvų, žiniasklaidos, mokymo, socialinių ir religinių institucijų paprastai būna prieštaringos ir labai dažnai klaidina. Vienas būdas kovoti su mitais apie seksą – juos paneigti.
Šiame straipsnyje pateikiame kelis mitus apie seksą, kurie jau seniai virto tiesa kai kurių žmonių galvose.
Seksas – mes esame valdomi instinktų
Kadangi dauginimasis neatsiejamas nuo žmonių išlikimo, mokslininkai ir populiariosios psichologijos atstovai visi kaip vienas sieja seksualumą su žmonių noru pratęsti giminę.
Mums kartojama, jog vyrų seksualinis apetitas yra nepasotinamas, jie pavojingi, moterų seksualumas tėra šalutinis motinystės poveikis, o psichologiniai, emociniai ir dvasiniai seksualumo aspektai ne tokie svarbūs kaip genetiniai faktoriai.
Be abejo, seksualumas „užkoduotas“ mūsų genuose, bet tai nereiškia, kad tai nėra valdomas instinktas.
Seksas – natūralu ir paprasta, kiekvienas žino, ką reikia daryti
Mums sakoma, kad seksas natūralus reiškinys, be jo žmonija išnyktų. Dalis žmonių (bet tikrai ne visi) instinktyviai žino, kas yra sueitis, bet seksualumas – daug daugiau nei sueitis. Ir viena, ir kita reikalauja pastangų. Keista, kad esame mokomi daugelio kitų būtinų žmogiškųjų funkcijų (valgyti, kalbėti, atlikti gamtinius reikalus tualete), su amžiumi išmokstame sudėtingesnių veiksmų (skaityti, rašyti, vairuoti, profesijos), tačiau kažkodėl vyrauja nuostata, kad turime iš anksto žinoti, kas yra seksas.
Seksualumas susijęs su lytimi – vyrai kilę iš Marso, todėl yra grubesni, o iš Veneros kilę moterys yra švelnios, mėgsta romantiką
Šis melas gimdo kitus:
• Moterims norisi tik glamonių, o vyrams – vulgaraus sekso;
• Moterys mėgsta kalbėti apie seksą, o vyrai negali kalbėti apie savo seksualinius išgyvenimus;
• „Tikras seksas“ yra tik tarp vyro ir moters;
• Vyrai ir moterys negali tapti draugais, nes tarp jų visada atsiras seksualinis potraukis;
• Vyrai nuolat nori sekso, o moterys – ne visada;
• Vaizdai vyrus labiau jaudina seksualiai negu moteris;
Visi šie teiginiai vieno mito variacijos – neva seksas 100 proc. susijęs su mūsų lytimi.
Turime akcentuoti, kad tai, apie ką galvojame, ką jaučiame yra kur kas sudėtingiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Seksas yra spontaniškas – nekalbėkite, imkitės veiksmų
Šis mitas skamba absurdiškai. Jei seksas teikia džiaugsmą, jei žmogus džiaugiasi savo kūnu ir savimi, jei jaučiasi mylimas ir geidžiamas, kas gi blogo planuoti seksualinius santykius?
Argi nebūtų gera galvoti, kad po sunkios dienos mūsų laukia seksualiniai santykiai? Tačiau mums atkakliai kartojama, kad maloniausias seksas – spontaniškas, neplanuotas.
Realybėje retai taip būna. Teisybė, daug porų beveik nekalba apie seksualinius santykius, bet tai nereiškia, kad vienas ar net abu apie juo negalvoja, neplanuoja ir nefantazuoja, kada ir kokie jie bus.