NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

PSICHOLOGAS PATARIA: „ar galiu patikti vaikinams, jei esu apkūni?“

KLAUSIMAS: man 21-eri, manau, jog esu graži, tačiau turiu didelį antsvorį (sveriu apie 90 kilogramų). Neatrodau super blogai, kadangi mano svoris yra proporcingai pasiskirstęs, turiu plačius klubus, sėdmenis ir didelę krūtinę, tačiau mano liemuo yra lieknesnis ir veidas gana lieknas.
Neseniai vienas vaikinas pradėjo rimtai domėtis manimi. Žinau, kad vaikinams patinka gerokai smulkesnės merginos, todėl man labai sunku patikėti, kad aš tikrai jam patinku.

Ar gali būti, kad vaikinas, kuriam paprasta susirasti labai seksualią merginą, galėtų domėtis gražia, tačiau labai stora mergina?


ATSAKYMAS: kas sakė, kad nesi tokia pat seksuali, kaip merginos, sveriančios mažiau už tave?
Tikrai, tu teisi… Vaikinus domina seksualios merginos – žinoma, ir tu.

Vaikinų skonis yra skirtingas, ne visiems patinka vienodo grožio merginos, ne visi vaikosi grožio standartų.

Kai kuriuos asmenis traukia tam tikro ūgio, figūros, stiliaus žmonės. Netgi jei pastebime, kokios merginos patinka daugumai vaikinų, šios tendencijos nėra nekintančios. Kartais būna šių „taisyklių“ išimčių.

Mintis, kad tik lieknos merginos yra seksualios, patrauklios – ne visuomet teisinga. Turime suprasti, kad žmonių potraukiai ir troškimai yra įvairūs. Taip pat reikia apsvarstyti ir psichologinius niuansus – visada geriau ten, kur mūsų nėra.

Grožio standartai šiais laikais keičiasi taip pat kaip kinta populiacijos dydis arba mados. Pavyzdžiui, prieš keletą amžių Vakaruose moters grožio idealas buvo apkūni moteris: moterų apkūnumas buvo vertinamas kaip turto ir sveikatos rodiklis.

Anksčiau liekni buvo neturtingi žmonės, nes jiems trūko maisto, jie daug dirbdavo. Karališkos šeimos galėjo ne tik geriau maitintis, tačiau ir gyventi gerokai prabangiau.


Šiuo metu „sergame“ lieknų žmonių grožio virusu. Dabar reikia turėti nemažai pinigų ir laisvo laiko, kad būtum liekna ir atrodytum jaunai.

Visai nesenai, pastarųjų amžių sandūroje, moterys stebėdavo reklamas, kaip priaugti svorio, o ne kaip jo netekti, viena iš pagrindinių to meto grožio etalonų Lillian Russell svėrė būtent tiek, kiek sveri tu.

Jei prisiminsi tokias grožio ikonas kaip Mae West, Jennifer Hudson, Jane Russell, Anna Nicole Smith, Queen Latifah arba Jayne Mansfield, pamatysi, kad jos visos nebuvo lieknos, bet žmonės jas laikė patraukliomis.

Man susidaro įspūdis, kad ne tavimi susižavėjęs vaikinas abejotų dėl tavo seksualumo, tačiau tu. Ne vaikino skoniu reikia rūpintis, tačiau tavo pasitikėjimu savimi.

Mums gali patikti kito asmens balsas, kaklo įlinkis, tai, kaip jis/ji vaikšto arba kaip žiūri į mus. Mus gali traukti jų plaukų spalva, kūno kvapas, tai, kaip jie rašo arba bučiuojasi.

Tai, kaip žmogus atrodo, yra tik vienas iš daugybės veiksnių, kurie sužavi. Standartinis seksualumas neužtikrina emocinio ryšio.
Žmogus yra kur kas daugiau nei jo figūra.

Tikriausiai žmogus, kuris tavimi susižavėjo, jau yra apmąstęs ir pastebėjęs tavo apimtis. Galbūt jis žavisi tavo liemeniu, tavo klubais, galbūt jis įsimylėjo tavo plaukus arba tavo bendravimo būdą. Nuoširdžiai tikiuosi, kad tu taip pat save vertini daugeliu aspektų, ne tik „baudi“ save už svorį.

Kalbant apie vidinę būseną, manau, kad svarbu realistiškai vertinti svorį. 90 kilogramų nėra ypač didelis antsvoris, o tam tikro sudėjimo arba tam tikro ūgio žmonėms tai visiškai normalus svoris pagal medicininius nuostatus, netgi sveikesnis, nei mažesnis svoris.


Galiausiai, svarstyklių rodyklės parodymai nėra pats geriausias būdas nustatyti, ar žmogus yra sveikas, ar ne, ypač todėl, kad didesnis svoris gali būti reikalingas tavo organizmui.

Paskaičiuok savo KMI (kūno masės indeksą), tačiau tiksliausiai įvertinti reikiamą žmogaus svorį, galima tik atsižvelgiant į žmogaus gyvenimo būdą, sveikatos būklę ir jo savijautą.

Žmogus, neatitinkantis medicininių ir KMI matmenų taip pat gali būti sveikas: jei esi aktyvi ir sveikai maitiniesi, jei gerai jautiesi, greičiausiai nėra priežasčių rūpintis dėl savo svorio.

Įsivaizduoju, kaip gali būti sunku gyventi, kai didesnių apimčių moterys yra diskriminuojamos, neįtraukiamos į grožio idealų sampratą. Tačiau daugelis žmonių, ne tik turintys antsvorį, nukenčia nuo populiariosios kultūros lozungų, kurie sumenkina, pažemina ir atskiria daugybę žmonių dėl jų svorio, rasės, tautybės, proporcijų, lyties tapatybės, seksualinės orientacijos ir (arba) socialinės ir ekonominės klasės, kuriai jie priklauso.

Išmintingiausia būtų kritiškai vertinti žmonių sugalvotus idealus. Netgi per tavo gyvenimą grožio standartai gali pasikeisti keletą kartų. Nugyvenusi 40 metų, aš jau mačiau, kaip jie keitėsi keletą kartų.

Todėl taip, šiam vaikinui tu gali būti patraukli, ir panašu, kad ne tik gali būti, bet ir esi patraukli. Jei tu taip pat esi neabejinga šiam asmeniui, jis tau patinka ir traukia tave, būtų tikrai apmaudu leisti, kad potencialiai puikūs santykiai praeitų pro šalį dėl to, kad tu turi kompleksų dėl savo kūno sudėjimo.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai