KLAUSIMAS: norėčiau paklausti. Kaip „susitvarkyti” su vaikinu? Jis nėra mano tikras vaikinas, bet man labai patinka. Problema yra ta, kad mes susipažinome internetu prieš metus.
Susitikome porą kartų. Dabar man kyla daug abejonių, ar jis man nemeluoja apie save. Man įdomu, kaip išsiaiškinti, ar jis man sako tiesą, ar galiu juo pasitikėti.
ATSAKYMAS: taigi, pradėkime nuo to, kad kiekviena nauja pažintis yra mažas romano ir detektyvo derinys. Nes nei jis tavęs, nei tu jo nepažįsti. Internetu dar sunkiau įžvelgti tikrąją žmogaus asmenybę ir ketinimus.
Juk tau internetu gali rašyti bet kas – mergina, vaikinas, pirmokas ar šeštokė, pagyvenęs vyras ar suaugusi moteris. Tai yra labai įdomu, internetinės pažintys labai intriguoja, nes kol kito žmogaus nesi mačiusi, gali svajoti ir įsivaizduoti, ką tik nori.
Tavo įsivaizdavimas gali visiškai nesutapti su tikrove. Kodėl? Todėl, kad svajonėse mes linkę idealizuoti kitus žmones. Susitikus su žmogumi, su kuriuos susipažinai internetu, neskubėk lipti į mašiną ar pasakoti apie savo darbovietę, mokymosi įstaigą. Neskubėk pasakyti savo vardo, pavardės, adreso, mobilaus telefono numerio, nepasakok apie šeimą.
Tu jau matei vaikiną. Kaip suprantu, pajutai simpatiją jam. Bet kažkas tau kelia įtarimą. Tau atrodo, kad jis sako tau ne visą tiesą. Kas būtent tau sukėlė abejonių, neaišku. Jeigu tu nesi tikra, ar jis prisistatė savo vardu ir pavarde, kad jam septyniolika, o ne dvidešimt treji, jeigu abejoji, ar toks žmogus tikrai mokosi minėtoje mokykloje, kolegijoje ar universitete, tai lengviausia būtų atlikti mėgėjišką tyrimą.
Pavyzdžiui, paklausk kitų savo internetinių draugų, ar jie pažįsta tą žmogų. Žinoma, jei nori sužinoti, ar tas žmogus neturi kitų internetinių meilių – lengva nebus.
Apgavikai susitinka su savo „meilėmis” skirtingomis savaitės dienomis, o kartais – vieną savaitę jie draugauja su viena „meile“, o kitą – su kita.
Kaip tau sužinoti, ar nesi ta „antroji“ ar „trečioji“ meilė? Jei žmogus vengia su tavimi rodytis viešose vietose, jei tau nepristato savo draugų kompanijos, sako: „aš tau paskambinsiu, o tu man neskambink” – tai jau ženklas, kad jis nori kažką nuslėpti.
Kai kurie nerimtai draugaujantys žmonės jau pirmą ar antrą susitikimo dieną kviečia į namus, ar į nepažįstamas vietas, žada aukso kalnus ir amžiną meilę, reikalauja bučiuotis, net jeigu tau toks pasiūlymas visai ne prie širdies.
Šiais laikais daugelis bendrauja ir susipažįsta internetu. Tikrai žinau, kad dauguma merginų ir vaikinų neturi jokių kėslų kitų apgauti, ieškodami pažinčių internete. Todėl nepriimk to, kaip apibendrinimo, kad internetinė pažintis būtinai – bloga lemianti ir kad prie kompiuterio sėdi vieni maniakai ar išnaudotojai.
Noriu pagirti laiško autorę už susirūpinimą, norą išsiaiškinti savo abejones ir pastangas neįžeisti kito žmogaus, stengiantis apsaugoti save. Tavo noras viską išsiaiškinti neturėtų įžeisti partnerio. Juk jis taip pat nori, kad tu jaustumeisi saugi. Tada detektyvas bus išsiaiškintas, o dėl romano – bus matyti.
Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.
Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.