Norisi turėti panelę, bet „neišeina“. Ką man daryti?
ATSAKYMAS: kiti tikrai pastebi jaunų žmonių ir išvaizdą, ir protą, ir geranoriškumą, ir sąmojingumą. Daugelis net pavydi ir norėtų turėti tokias kojas ar tiek draugų, tokį balsą, ar tokį gabumą užsienio kalboms. Žodžiu, būna, kai nieko jai ar jam tikrai netrūksta: ir elgtis, ir linksmintis žmonės moka, ir pagarbą užsitarnauja.
Bet ne grožis ar gabumai svarbiausia. Jeigu būtų svarbi vien išvaizda ir vien iškalba, tai reiškia, kad tarp gražių ir protingų žmonių nebūtų nelaimingų ar vienišų. O mes, paprasti, eiliniai žmonės, neturėtume šansų susitikti porą, sukurti šeimą ar susilaukti vaikų. Tai kur gi čia šuo pakastas?
Nei žmonių dėmesio, nei proto, nei grožio tau netrūksta. Tavo susirūpinimas, kad neturi draugės, suprantamas. Tu ieškai problemos savyje ir nekaltini merginų. Reiškia įžvalgos ir sveikos savikritikos tu taip pat nestokoji. Taigi, ji tave ir išgelbės.
Reikia įsiklausyti, ką kiti žmonės kalba apie tave. Gali išgirsti labai naudingų pastebėjimų, apie kuriuos galbūt nesi susimąstęs.
Galima suprasti, kad prieš merginas nelabai pasitiki savimi. Bet savo nepasitikėjimą lyg ir užglaistai kažkokiu apsimestiniu kiek provokuojančiu ir atsiribojusiu abejingo žmogaus elgesiu.
Gal kartais pernelyg stengiesi atrodyti „kietas“? Bandai sudaryti įspūdį, kad puikiai išmanai muziką, kompiuterius ar meilės reikalus? Žinoma, kad taip darai nespecialiai ir nesąmoningai.
Merginos tai pajunta ir savotiškai stengiasi išvengti tokio tavo elgesio, nes joms gali atrodyti, kad tau pora nereikalinga ir jokie santykiai tau nerūpi. O juk mes kiekvienas norime, kad mūsų trokštų, norėtų su mumis bendrauti, kad gautume ženklą apie susidomėjimą ar simpatiją.
Juk tas, kas rodo simpatiją ir nežino, ar sulauks dėmesio, yra truputį beginklis, pažeidžiamas, neužtikrintas. Kai kam labai sunku tokį netikrumą išgyventi. Gal ir pačiam taip būna.
Ką čia būtų galima patarti… Reikia prisipažinti sau pačiam, kad ne tik ir ne tiek merginos tavęs bijo, kiek tu jų privengi. Tai labai žmogiška.
Padaryk apklausą tarp draugių ir tarp draugų, ką tau reiktų pakeisti, kad galėtum sulaukti merginų dėmesio. Su jokia nuomone nesiginčyk ir neatmesk jos. Apgalvok tai, ką kiti sako.
Teks tam sukaupti drąsos, bet tai bus labai naudinga. Pasitark su mokyklos psichologe ar su soc. pedagoge, gali labai daug sužinoti iš mokytojos, kurią myli ar gerbi. O gal tėvas ar mama yra tie žmonės, kuriems išdrįstumei atskleisti savo rūpestį?
Jeigu reikės, susirask psichologą. Tačiau, manau, kad, jei ieškosi, tai ir pats rasi atsakymą, kodėl neturi merginos. Keista, kodėl parašei, kad ieškai merginos, o ne meilės…
Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.
Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.