JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Naujas santykių žodynas: magiškieji terminai

Naujas santykių žodynas: magiškieji terminai, kuriuos turi žinoti kiekviena

Šiuolaikiniai santykiai taip skiriasi nuo santykių, kuriuos plėtojo mūsų tėvai bei seneliai, jog senesnioji karta net nenumano apie šių ypatingų fazių egzistavimą. Supažindiname tave su naujaisiais santykių terminais – pažvelki, ar nėra tų, kurie dominuoja tavo gyvenime!

LAYBY (NEIŠSKIRIAMYBĖ). Ši santykių tendencija apima žmonės, kurie būdami poroje svajoja apie viengungišką gyvenimą. Dažniausiai tai žmonės, kurie nėra patenkinti dabartiniais santykiais, jiems trūksta kibirkštėlių, jausmų proveržio, net dramų. Ši santykių fazė reiškia visišką sąstingį santykiuose. Nors žmogus nori padėti tašką ir užbaigti draugystę, dėl atitinkamų priežasčių nesiryžta ir toliau kenčia būdamas poroje. Tokia santykių fazė skaudina abi puses – tiek trokštantį santykius nutraukti, tiek tebemylinčiąją pusę.

Ši santykių fazė viena skaudžiausių. Benching terminas reiškia, jog nors partneris nerodo jokio ypatingo dėmesio ir netrokšta rimtų santykių, jis vis tau parašo bei primena apie save. Lyg sedėtum ant atsarginio suoliuko.Vaikinas nesirodo akyse ar nerašo žinučių savaitę, dvi ir staiga prisimena merginą bei lyg niekur nieko pakviečia ją susitikti? Tai – vaikino savanaudiškumo ženklas. Rimtų, ilgalaikių santykių vengiantys vaikinai savo aukomis pasirenka merginas, kurios jiems simpatizuoja ir vos davus ženklą puola susitikti. Ar tai ne tikrų tikriausias egoizmas? Visgi yra ir nemažai merginų, besielgiančių lygiai taip pat. Juk gera žinoti, jog kažkur yra žmogus, kuris prireikus visuomet atsiras šalia ir suteiks romantinį švelnumą. Tačiau matyti kasdien to žmogaus nesinori. Tik silpnumo akimiromis.

Ghosting ganėtinai dažnai pasitaikanti santykių fazė jaunimo gretose. „Susitinkame šiandien vakare, kaip ir planavome?“, – nusprendi pasitikslinti dėl trečiojo pasimatymo su savo simpatija, tačiau atsakymo nesulauki nei tą, nei kurį kitą vakarą. Jis ir toliau gyvena savo gyvenimą, deda nuotraukas iš sekmadienio priešpiečių su draugais, lyg tavęs jo gyvenime nė nebūtų buvę? Turbūt pakliuvai į vienus iš santykių dilemų (angl. k. ghosting) spąstus, kai viena pusė dingsta iš jausmų horizonto nesugebėjusi nė atsisveikinti.Jeigu po kelių savaičių jis netikėtai pasirodys, neskubėk džiaugtis. Turbūt patekai ant jo atsarginių draugių suolelio – būsi reikalinga tik smagiai pavakarieniauti ar palaikyti kompaniją sekmadienio vakarą.

Viena žiauriausių santykių būsenų. Jau pats pavadinimas sufetuoja, jog pakliuvusiam į šią santykių fazę gresia nuolatis susidūrimas su pragaro pasaulio gyventojais. Tai buvę mylimieji, kurie vis pasirodo gyvenime ir siekdami to ar ne, trokšta susigrąžinti santykius. Deja, dažniausiai jie tik trukdo užmegzti naujus ryšius ir pradėti viską iš naujo. Nutraukti šiuos ryšius itin sudėtinga – ypač, jei buvęs mylimasis mokosi ar dirba toje pačioje vietoje ir nuolat yra matomas.

Tai tokia santykių būsena., kai partneriai poroje jaučiasi saugiai ir tvirtai. Jų šeimos jau pažįsta viena kita, įsimylėjeliai jaučia bendrystę, jų interesai sutampa. Shipping angl. reiškia pervežimą, perkrovimą. Tai simbolizuoja saugumo jausmą, mat shipping fazėje esantys žmonės santykius traktuoja kaip geriausią jiems kada nors nutikusį dalyką. Tokios poros dažniausiai gali pasigirti ilgalaikiais ryšiais bei ypatingu vienas kito supratimu.

Šis terminas aktualus tiems, kurie nevengia vienanakčių nuotykių ar trumpalaikių santykių. Snack pack reiškia rinkinį, į kurį įeina viskas, ko reikia vienkartiniam apsilankymui pas vaikiną – dantų šepetukas, kosmetinė, veido kremas, nauji apatiniai drabužiai.

Tokiu terminu įvardinamas šaltasis sezonas, kuomet labiausiai norisi meilės, šilumos bei jausmų. Cuffing angliškai reiškia buvimą kartu smagiai leidžiant laiką. Jei išgyvenai šį sezoną vieniša, tau vertėtų uždėti medalį. Dažniausiai žmonės vos prasidėjus šiam sezonui pradeda ieškoti antrųjų pusių, mat baiminasi ilgų, tamsių vakarų, kuomet reikės būti vieniems.

Mano išsaugoti straipsniai