Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
toksiški žmonės
ar ji tikra draugė

Jei draugė naudoja šias 5 frazes, laikas su ja atsisveikinti

Draugai yra visaverčio ir laimingo gyvenimo kertinis taškas. Tačiau kai kurios draugystės gali tapti toksiškomis, palikdamos emocinius randus, dėl kurių norime visiškai pasitraukti. Jei tavo draugė naudoja šias penkias frazes, žinok, kad ji – toksiška, todėl laikas atsisveikinti ir gyventi be jos.

1. „Tu per jautri“

Kai draugai sako „tu per jautri“, tai reiškia, kad tavo jausmai jiems yra nemalonūs ir, jog jiems trukdo jūsų tikros emocijos.

Tačiau emocijų išreiškimas yra sveika bet kokios draugystės dalis, o pasakymas, kad esi per jautri, gali reikšti, kad jūsų draugui trūksta empatijos.

2. „Aš tik pajuokavau. Ar nesupranti juokų?“

Geri draugai reaguoja ir stengiasi patenkinti kito poreikius. Kai pasakai draugui, kad esi įskaudintas, o jo reakcija yra „aš tik pajuokavau“, tai nėra gerai.

Toksiškos draugystės metu jie gali pasakyti tokius dalykus kaip „ar tu negali suprasti juokų?“ kaip gynyba siekiant užmaskuoti įžeidžiančius komentarus ir išvengti atsakomybės.

draugystės apyrankės
Draugystė

3. „Tau pasisekė, kad turi mane kaip draugą“

Sveika draugystė yra paremta lygybe. Jūs abu investuojate ir nė vienas iš jūsų nėra laikomas geresniu už kitą.

Jei nuolat girdi savo draugą tvirtinantį savo pranašumą arba siūlantį būti dėkingam už jo buvimą, tai gali būti nesubalansuotų santykių, kuriuose nesate vertinamas, ženklas.

4. „Aš pasiilgau senojo tavęs“

Draugai turėtų leisti tau būti tuo, kuo esi. Nesvarbu, ar tai atitinka jų asmenines vertybes, ir skatinti tave keistis bei augti.

Jei tavo draugas išreiškia diskomfortą dėl pokyčių arba, dar blogiau, sumenkina tavo pažangą, tai gali būti ženklas, kad jūs peraugote draugystę arba, jog draugas negalvoja apie tavo geriausius interesus.

5. „Tu man skolinga“

Nors abipusiškumas yra svarbus, jei draugas tikisi, kad grąžinsi viską, ką jis siūlo, tai gali reikšti, kad jis santykius vertina kaip sandorį.

Kai suartėji su kuo nors, pradedi įtraukti juos į savo „aš“ jausmą, todėl tai, kas juos skaudina, skaudina ir tave. O tai, kas daro juos laimingus, ir tave daro laimingu. Štai kodėl geri draugai jaučiasi patogiai būdami dosnūs.

Mano išsaugoti straipsniai