Policija penktadienio vėlyvą vakarą sulaikė dviejų merginų nužudymu įtariamą Beną Mikutavičių.
Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė BNS nurodė, jog įtariamasis sulaikytas apie 23.50 val.
„Gyventojų pagalba asmuo surastas, sulaikytas“, – teigė O. Vaitkevičienė.
Tuo metu Kauno apskrities policijos viršininkas Mindaugas Akelaitis patvirtino, jog B. Mikutavičius buvo sulaikytas gyventojų pagalba.
„Galiu tik patvirtinti faktą – gyventojų pagalba asmuo buvo sulaikytas, šiuo metu yra areštinėje ir laukia tikrai ne mažesnis ir mažai matomas, aktyvus darbas surinkti visus įrodymus“, – naktį surengtoje spaudos konferencijoje teigė M. Akelaitis.
„Policijos pareigūnams buvo suformuotas uždavinys, ką jie turėjo daryti. Jie atlikinėjo savo darbą, tiek tyrimo veiksmus, siekiant nustatyti, kur asmuo yra, tiek tuos pačius paieškos veiksmus gatvėje tame tame pačiame rajone. Tiesiog žmonių buvo daugiau, juos lydėjo sėkmė, dėl ko labai džiaugiamės“, – pridūrė jis.
Anot M. Akelaičio, įtariamasis policijos pareigūnams nesipriešino, tačiau bandė pabėgti nuo gyventojų.
„Policijos pareigūnams tikrai nesipriešino, bet kaip suprantam, kada buvo pastebėtas gyventojų, jis, be abejo, bandė šalintis, pabėgti. Ir gyventojai ėmėsi aktyvių veiksmų tam, kad jį sulaikytų“, – nurodė Kauno apskrities policijos viršininkas.
Jo teigimu, B. Mikutavičius visą laiką buvo vieno kilometro spindulio atstumu – Partizanų, Kalniečių ir aplinkinių gatvių teritorijoje.
„Savo pagrindinį fokusą, ypatingai viešų priemonių, telkėme būtent į tą rajoną, nes tam turėjom daugiausiai prielaidų“, – sakė M. Akelaitis.
Kaip rašė BNS, 1996 metais gimęs B. Mikutavičius yra įtariamas bute V. Krėvės gatvėje nužudęs jauną moterį. 2003 metais gimusios merginos kūnas su sužalojimais buvo rastas ketvirtadienį popiet.
Tame pačiame Kauno mikrorajone, Pramonės prospekte, ketvirtadienio vakarą rastas ir 2001 metais gimusios moters kūnas su smurto ženklais.
Ant abiejų kūnų nustatytos durtinės ir pjautinės žaizdos. Preliminariai pirmasis nusikaltimas įvykdytas apie 10–11 val., antrasis – 12–13 valandą.
Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Rimas Bradūnas penktadienį teigė, jog abu ikiteisminiai tyrimai dėl nužudymo buvo sujungti.
R. Bradūno pateiktais duomenimis, 2003 metais gimusi auka yra įtariamojo pusseserė, o vyresnę auką su asmeniu sieja buto nuoma.
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis anksčiau penktadienį BNS teigė, jog įtariamasis policijai nėra žinomas, neteistas.







