Šiandien grožio priemonių pasirinkimas be galo didelis. Tendencijos veja viena kitą, tačiau aklai joms pasiduoti nereikėtų, nes netinkamai naudojamos odos priežiūros priemonės gali sukelti problemų.
Raginame atidžiai perskaityti kosmetikos prekių etiketes ir pasidomėti, kurios priemonės dera, o kurios, naudojamos kartu, yra pavojingos. Pateikiame tris pavojingus derinius.
Šveičiamųjų priemonių pavojus
Veido valymas šveičiamąja priemone naudojant elektroninį šveitimo šepetėlį yra viena didžiausių odos priežiūros klaidų. Pagrindiniai šveičiamųjų priemonių tipai skiriami į chemines ir fizines. Cheminės – tai skystos priemonės su alfa hidroksi rūgštimis (AHA) arba beta hidroksi rūgštimis (BHA), gali būti ir kitokių variacijų. Tokio tipo šveitikliai veikia be abrazyvinių dalelių, odai atsinaujinti padeda cheminės medžiagos. Fiziniai šveitikliai – tai šveičiamosios kempinėlės, dušo šepečiai, odai valyti skirti guminiai masažuokliai ar priemonės su abrazyvinėmis granulėmis. Tokie prietaisai ir priemonės šalina negyvas odos ląsteles, skatindamos odos atsinaujinimą.
Ilgasis odos atsinaujinimo procesas trunka 28 dienas, tačiau oda nuolat atsinaujina ir kasdien. Jei negyvos ląstelės per tą laiką nėra pašalinamos, oda praranda galimybę efektyviai atsinaujinti, atrodo papilkėjusi, pavargusi, netenka skaistumo.
Šveitimas yra svarbi tiek veido, tiek kūno odos priežiūros dalis, tačiau jis neturėtų būti per stiprus. Naudojant šveičiamąją priemonę, praturtintą abrazyvinėmis dalelėmis, kartu su šveičiamuoju šepečiu, kyla rizika sukelti mikroskopinius odos įtrūkimus. Dėl to gali būti pažeidžiama nauja, jautresnė oda.
Naudojant intensyvų kreminį šveitiklį su abrazyvinėmis dalelėmis, odą geriausia švelniai masažuoti pirštais. Taip galima kontroliuoti spaudimą ir sumažinti odos įtrūkimų riziką. Jei naudoji paprastą ar elektroninį šepetėlį arba masžuoklį, rekomenduojama rinktis veido valymo putas ir losjonus be šveičiamųjų dalelių. Tai padės išvengti galimų odos pažeidimų.
Šveitimas yra svarbi tiek veido, tiek kūno odos priežiūros dalis, tačiau jis neturėtų būti per stiprus.
Aliejus ir hialurono rūgštis
Naudoti veido aliejų ir hialurono rūgštį kartu galima, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į naudojimo eigą. Klaida būtų tepti odą aliejumi, o paskui priemone su hialurono rūgštimi. Hialurono rūgštis – natūrali medžiaga, kurią gamina organizmas, ji sugeria drėgmę ir paskirsto ją po visą kūną. Tačiau bėgant metams hialurono rūgšties organizme mažėja ir odai reikia papildomo intensyvesnio drėkinimo. Dėl to grožio pasaulyje paklausūs preparatai, praturtinti hialurono rūgštimi. Tokios priemonės ypač tinka turintiems sausą, riebią arba mišrią odą.
Kad tiek hialuronas, tiek veido aliejus veiktų efektyviai, pirmiausia odą reikėtų tepti priemone su hialuronu, tada naudoti kitas įprastas priemones ir galiausiai – veido aliejų. Pastarojo konsistencija yra tirščiausia, o tirščiausi produktai turėtų būti tepami paskutiniai. Jeigu pirma naudojamas aliejus, oda tarsi užrakinama ir gilesniųjų sluoksnių skystos priemonės nebepasiekia, jos lieka paviršiuje.
Bėgant metams hialurono rūgšties organizme mažėja ir odai reikia papildomo intensyvesnio drėkinimo.
Benzoilo peroksidas ir su retinolis
Benzoilo peroksidas padeda naikinti aknę sukeliančias bakterijas ir padeda odai atsinaujinti, ją džiovindamas bei skatindamas luptis. Retinolis mažina naujų raukšlelių atsiradimo tikimybę, skaistina odą ir gydo po aknės likusius randelius.
Abi šios medžiagos veikia itin stipriai, todėl jos turėtų būti naudojamos skirtingomis dienomis. Pavyzdžiui, porą dienų kaip veikliąją medžiagą galima naudoti retinolį, o paskui vieną kartą per savaitę – priemonę su benzoilo peroksidu. Naudojantiems šias priemones privalu rinktis intensyviau drėkinantį veido kremą, nes abi odą sausina. Taip pat, prieš naudojant tokias odos priežiūros priemones, svarbu pasikonsultuoti su dermatologu ar vaistininku, savarankiškai spręsti odos problemas yra labai pavojinga.
Benzoilo peroksidas ir retinolis veikia itin stipriai, todėl šios medžiagos turėtų būti naudojamos skirtingomis dienomis.