Prancūzų mados namai „Dior“ žengia į naują etapą – po feministinės Maria Grazia Chiuri eros, prekės ženklo veidą imsis formuoti šiuolaikiniu mados genijumi vadinamas dizaineris Jonathanas Andersonas. Vyrų mados savaitėje bus pristatyta jo debiutinė kolekcija -„Dior Homme“ 2026 m. pavasaris-vasara.
Pokyčiai ir debiutas
Mados pasaulis su nekantrumu laukia, ką šį sezoną pristatys mados namai, pakeitę savo kūrybos vadovus. Tarp favoritų – „Dior“ ir naujasis jų dizaineris J. Andersonas, kursiantis ne tik moterų, aukštosios mados, bet ir vyrų kolekcijas. Pirmoji J. Andersono kurta „Dior“ kolekcija – 2026 m. vyrų pavasario ir vasaros mados šou, įvyksiantis birželio 26 d. Veikiausiai ši kolekcija bus vertinama kaip simbolinis perėjimo ženklas iš buvusios stilistikos į naują. Kyla klausimas – ar J. Andersonas tęs buvusią „Dior Homme“ estetiką – žaismingą ir kupiną meno bendradarbiavimų, kurią anksčiau formavo dizaineris Kimas Jonesas, ar kurs visiškai naują naratyvą?
Naujos kolekcijos užuominos
Mados namai „Dior“ savo instagramo paskyroje jau pasidalijo naujausios kolekcijos užuominomis. Atrodo, kad pirmasis J. Andersono šou bus paremtas gilesniu mados namų kontekstu.
„Dior“ profilyje matyti garsaus tapytojo Jeano-Michel Basquiato ir socialistės Lee Radziwill (buvusios JAV pirmosios ponios Jacqueline Kennedy Onassis jaunesnioji sesuo) nuotraukos, įamžintos menininko Andyo Warholo. Prie šių nuotraukų rašoma, kad prieš artėjantį debiutą „Dior“ mados namų kūrybos vadovas J. Andersonas dalijasi savo mood board (kolekcijos įkvėpimo koliažų) vaizdais, atskleisdamas įkvėpimo šaltinius, formuojančius jo naują viziją. „Pradėjęs šią kelionę, vis sugrįždavau prie šių Basquiato ir Radziwill nuotraukų – jie abu man yra tikrieji stiliaus įsikūnijimai,“ – teigia J. Andersonas.
Atnaujintas garsiosios rankinės dizainas
Kita užuomina – naujo dizaino klasikinis „Dior“ krepšys „Book Tote“. Anksčiau puoštas mados namų pamėgtais Toile de Jouy motyvais, dabar šis pirkinių stiliaus krepšys virto tikra knyga (kaip ir sufleruoja originalus rankinės pavadinimas). Pasidalinta trimis rankinės dizainais, kurie imituoja knygų viršelius. Tai geltona rankinė ir Bram Stoker knyga „Drakula“, nude spalvos rankinė ir knyga „Dior by Dior“ bei pastelinė rausva rankinė ir Choderlos de Laclos knyga „Pavojingi ryšiai“.
B. Stokerio „Drakula“ – tai 1897 m. išleistas gotikinis siaubo romanas, vadinamas vienu svarbiausių vampyrų literatūros kūrinių. Knygoje pasakojama apie grafą Drakulą, paslaptingą Transilvanijos aristokratą, keliaujantį į Angliją, kad išplėstų savo valdas ir ieškotų naujų aukų. Romanas parašytas dienoraščių, laiškų ir laikraščių iškarpų forma. Ši knyga tyrinėja baimę, seksualumą, religiją ir Viktorijos laikų visuomenės ribas, o Drakulos personažas tapo ikonišku blogio ir nemirtingumo simboliu.
„Dior by Dior“ – tai Christiano Dioro autobiografinė knyga, pirmą kartą išleista 1956 m., kurioje legendinis mados kūrėjas pasakoja apie savo kelią į sėkmę ir užkulisius, dirbant savo vardo mados namuose. Elegantiškai ir nuoširdžiai parašytoje knygoje Dioras apžvelgia, kaip gimė „New Look“ revoliucija, atskleidžia kūrybos procesą, madų pristatymų ruošą, klienčių įpročius bei mados pasaulio gyvenimo ritmą pokario Paryžiuje. Tai unikalus žvilgsnis į aukštosios mados pasaulį iš paties meistro perspektyvos – kupinas elegancijos, perfekcionizmo ir meilės grožiui.
Choderlos de Laclos „Pavojingi ryšiai“ (pranc. Les Liaisons dangereuses, 1782) – tai klasikinis prancūzų romanas, kuriame vaizduojamos intrigos, manipuliacijos ir moralinis sugedimas XVIII a. aristokratijos aplinkoje. Knyga išryškina veidmainišką visuomenės moralę ir seksualinės kontrolės temą, o jos psichologiškai gilūs personažai iki šiol laikomi vienais įtaigiausių literatūroje.