JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Odos priežiūros gidas: sužinok

Odos priežiūros gidas: sužinok, kaip prižiūrėti veido odą pagal jos tipą

Veido odos priežiūra neapsieinamas dalykas gyvenime, kiekviena norime turėti gražią, nepriekaištingą odą. Odą prižiūrėti geriausia- natūraliomis priemonėmis. Tai gali būti kvepiantys aliejai, išgaunami iš įvairių augalų. Jų galima nusipirkti beveik visose natūralių produktų parduotuvėse ir daugelyje vaistinių.

Kaip atpažinti veido odos tipą?

Norint tinkamai prižiūrėti savo odą, pirmiausia turite žinoti savo odos tipą. Lengviausiai savo odos tipą atpažinsi ryte tik pabudusi ir perbraukiusi per veidą popierine servetėle. Jei ant servetėles pamatysi riebalų dėmių, turi riebią odą, jei tokių dėmių nebus, tavo oda normali arba sausa. Jei nesi tikra, ar tavo oda normali ar sausa, gali pabandyti praustis su paprastu muilu ir vandeniu. Jei nusipraususi oda truputį sausėja, jauti tempimą, vadinasi, sausa. Jei tavo oda išlieka švelni, elastinga – ji normali.

Sausa oda

Priežastis: oda sausa būna todėl ,kad odos riebalų liaukos nefunkcionuoja tinkamai ir negamina odai reikalingų riebalų drėgmei išsaugoti.

Vengti: saulės ir saulės vonių.

Valymas: geriausia būtų valyti ją švelniu odos pieneliu ar praustis muilu su kviečių ar migdolu aliejumi.

Tonizavimas: ramunėlių, rožių vandens veido odos priemonėmis.

Drėkinimas: pamaitinti tavo odą – tiesiog gyvybiškai svarbu, todėl drėkink ją ryte ir vakare, maitink tinkamu maitinamuoju kremu. Maitinamuoju kremu gali drąsiai teptis prieš guldama į vonią – karšti vandens garai atvers odos poras ir padės odai geriau sugerti kremą.

Eteriniai aliejai sausai odai: ramunėlių, apelsinmedžių žiedų, snapučių. Įlašink keturis – šešis šių aliejų lašus į savo drėkinamąjį kremą.

Pagrindiniai aliejai: jei nori palepinti odą, pasigamink savo aliejaus ir naudok jį vakarais.

Avokadų aliejus puikiai maitiną odą.

Lazdynų riešutų aliejus turi vitamino E , kuris labai tinka sausai odai.

Saldžiųjų migdolų aliejus greitai susigeria.

Kassavaitinė kaukė: naudok maitinamąją ar drėkinamąją kaukę iš artimiausios vaistinės arba pasigamink pati. Reikės puodelio avižinių dribsnių, valgomojo šaukšto migdolų aliejaus bei keturių lašų eterinio aliejaus sausai odai. Viską sumaišyk, užtepk ant odos, o po dešimties minučių nuplauk šiltu vandeniu.

Riebi oda

Priežastis: jei oda riebi, riebalų liaukos veikia per aktyviai ir gamina per daug riebalų.
Sprendimas: eteriniai aliejai gali padėti subalansuoti riebalų liaukų veiklą. Labai svarbu tokią odą tinkamai prižiūrėti ir valyti, kad neužsikimštų dulkėmis ir makiažo dalelėmis neužsiterštų riebios odos poros.

Vengti: kavos, cukraus, šokolado, riebaus ir aštraus maisto.

Valymas: atsakingai valyk savo odą. Ryte prauskis su muilu ir vandeniu, vakare naudok specialų valiklį.

Tonizavimas: apelsinų vandeniu.

Drėkinimas: dažniausiai riebiai odai nereikalingas joks drėkinimas, nes ji pakankamai riebalų pasigamina pati ir tokiu būdu išsaugo drėgmę.

Eteriniai aliejai riebiai odai: citrinų, kadagių, levandų, arbatmedžių. Levandų aliejus ypač gerai gydo randus paliekančius spuogus.

Pagrindinis aliejus: riebiai odai geriausiai rinktis lengvesnius, greičiau įsigeriančius aliejus. Į šaukštą aliejaus įlašink keturis šaukštus eterinio aliejaus.

Vynuogių kaukių aliejus – itin lengvas

Abrikosų ar persikų aliejus labai lengvai įsigeria.

Poroms valyti labai tinka garų procedūra. Įlašink kelis lašus kadagių, citrinų ar levandų aliejaus į dubenį karšto vandens, tada galva apsigobk rankšluosčiu ir pasilenk virš garuojančio vandens. Po procedūros pašlakstyk veidą šaltu vandeniu, kad užsivertų poros.

Normali oda

Priežastis: tokią odą sukuria keli veiksniai – tinkama mityba, gera sveikata ir tinkama priežiūra. Turint tokią odą, ja vis tiek reikia tinkamai rūpintis.

Kasdien: tavo odą reikia reguliariai valyti, tonizuoti, drėkinti ir lepinti eteriniais aliejais.
Valymas: ryte gali odą prausti paprastu muilu ir vandeniu, o vakare naudoti valomąjį prausikli ar losjoną.

Tonizavimas: rožių vanduo.

Drėkinimas: ryte ir vakare naudok bet kokį normaliai odai skirtą drėkinamąjį kremą.
Eteriniai aliejai: rožių, levandų, citrinų.

Mano išsaugoti straipsniai