Daug mitų sklando apie spuogų spaudinėjimą. Vienos sako, jog tai vienintelė priemonė greitai išlyginti odą, kitos teigia, jog spausdama spuogus gali sau labai pakenkti. Pasirodo, naujausiais gydytojų duomenimis, spaudinėti spuogus galima – tik tai daryti reikia labai atsakingai.
Tačiau ko daryti, kalbant apie spuogų gydymą namuose, TIKRAI negalima? Sužinosi, kai paskaitysi!
1. Vos tik iškilo spuogas, uždėk ant jo šaltą arbatos pakelį arba ledo gabaliuką. Jei ryte atsikėlei su milžinišku spuogu, nenusimink – jau vakare gali jį padaryti kur kas mažiau matomu. Tereikia nuolatos, kas tris valandas po 3 – 5 minutes jį šaldyti. Tai labai pagelbėja, nes tokiu būdu yra ženkliai sumažinamas uždegimas.
2. Spuogą būtina spausti ne su rankomis, o su švelnia vatele. Anot odos priežiūros ekspertų, baisu, kai jaunos merginos spuogus spaudžia rankomis, o jei dar turi gana ilgus nagus, kurie it magnetas traukia bakterijas, tuomet veidui galima ne padėti, o pakenkti. Todėl kosmetologai pataria – BŪTINAI spuogus spausk naudodama kosmetinę vatelę arba bent jau užsidėk gumines pirštines.
3. Jei yra būtina spuogą išspausti, po jo spaudimo reikia naudoti tik salicilo rūgšties tirpalą. Jokios kitos priemonės taip gerai neišgydys spuogo, kaip ši priemonė. Ji ne tik dezinfekuoja spuogo spaudimo vietą, bet ir gydo, mažina bakterijos išplitimą.
Dar vienas naujausiais duomenimis patvirtintas faktas – vis dėlto ant spuogų NEGALIMA tepti dantų pastos. Gydytojai – dermatologai patvirtino, jog dantų pasta gali sukelti stiprų odos uždegimą ar alergiją.
Nors daugelis panelių yra linkusios tikėti šiuo naminiu spuogų gydymo metodu, pasirodo, jis nėra toks ir naudingas. Ar pati jį propaguoji?