JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
PMS: palik mane savaitei

PMS: palik mane savaitei

Siaubingas merginas kamuojantis laikotarpis, per kurį įvyksta daugiausiai skyrybų. Kaip to išvengti?

Kiekvieną mėnesį kartojasi tas pats – staiga daraisi pikta kaip žiežula, pykstiesi su draugėmis, vaikinas nuo tavęs norėtų bėgti laukais, o tėvai – kur nors emigruoti savaitei.

Taip, nuotaikų karuselė, skausmai ir nuovargis trunka maždaug savaitę iki Tų dienų. Net nežinant tavo mėnesinių kalendoriaus, galima pasakyti, kada Tai prasidės. Viską išduoda klaikusis PMS, kurį linksmai galima iššifruoti – pamiršk mane savaitei, o rimtai – priešmenstruaciniu sindromu (o košmare – jį patiria beveik kas antra mergina ir moteris! Yra paskaičiuota, kad kamuodamos PMS’o merginos net vagia dažniau, ir kai kuriose šalyse PMS’as yra lengvinanti aplinkybė).

Ar kenčia tik aplinkiniai? O ne, labiausiai nelaiminga jautiesi tu. Erzina viskas – dėl hormonų audrų tavo organzme prasideda metas, kuomet lengviausia susipykti su vaikinu, o tėvus galutinai išvaryti iš proto. Baisiausia, kad kartais pati nesupranti, kas čia vyksta, ir kaltini kitus. Plius skauda pilvą, kartais pykina. Būni pikta, alkana ir labai nelaiminga. O taip, alkana – apetitas padidėja, svoris taip pat. Gal paguos tai, jog svoris padidėjo laikinai – dėl skysčių susikaupimo organizme. Jis susinormalizuos po savaitės, jei nepulsi blogos nuotaikos malšinti kibirais riebaus maisto.

Shutterstock nuotr.

Psichologai, ekspertai, net tyrime dalyvavusios merginos sudarė 7 punktus. Štai jie:

1 Nuotaikų karuselę įveiks fizinis krūvis. Pradėk bėgioti. Nėra nieko smagiau nei užuosti bundančios gamtos kvapą. Atsipalaiduosi ir išvaikysi nerimą. O gal patiks joga?
2 Prisimink, kad turi humoro jausmą. Dažniau žiūrėk komedijas ir skaityk juokingas knygas.
3 Pagulėk šiltoje vonioje. Ji sumažins pilvo skausmus. Paskui atlik keletą grožio procedūrų, kūno šveitimą ar kaukę. Smagus pasilepinimo jausmas iškart pakels nuotaiką.
4 Pasakyk „ne“ riebiam, aštriam maistui, mažink kavos, cukraus kiekį.
5 Valgyk daugiau vaisų, turinčių kalio – bananų, apelsinų, taip pat riešutų, sojos pupelių, pomidorų. Vakarais nepakenks valerijonų ar melisos arbata.
6 Jei kamuoja skausmai – išgerk skausmą malšinančių vaistų. Apie jų vartojimą pasitark su savo ginekologe arba šeimos gydytoju.
7 Atsisiųsk į telefoną PMS numatantį apps’ą (internete pilna įvairiausių) – taip suvoksi, kodėl esi tokia zyzla, galėsi tinkamiau planuotis romantiškus vakarus. Juk nenori, kad tave pamirštų savaitei?

Mano išsaugoti straipsniai