Šiuolaikinė grožio pramone dažnai yra linčiuojama dėl kosmetikos priemonių testavimo su gyvūnais. Tai viena opiausių šiandienos grožio indutrijos problemų. Vis dėlto senovės grožio pasaulis šokiruoja kur kas labiau. Neįtikėtina, bet dėl grožio moteriškos lyties atstovės buvo pasiryžusios ne tik iškęsti baisų kvapą, nuolatos alpti, bet ir… žengti į anapusinį pasaulį.
Garų vonios
Tai Viktorijos laikų vonių dėžė, kuri, kaip buvo teigiama, „gydė“ ligas, bet taip pat padėjo ir nuo spuogų, riebios ir nelygios spalvos odos. Nors garų vonios populiarios ir mūsų laikais, anuomet jos toli gražu nepriminė malonios grožio procedūros. Anot istorinių šaltinių, garų voniose vandenį užkaitindavo taip, jog juose mirkę asmenys iš tokių vonių išlipdavo raudoni it vėžiai, o merginos bei moterys alpdavo. Į grožį gal ir per kančias, tačiau alinti savo organizmą tokiu būdu šiais laikais niekas nesiryžtų…
Radioaktyvios medžiagos
Ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje populiariose grožio priemonių linijose buvo produktų su radžiu, kuris, kaip jau žinome, yra radioaktyvus elementas ir mums pavojingas. Radioktyvios medžiagos įėjo į tokių kosmetinių priemonių kaip veido talkas ir lūpdažių sudėtį. Galima tik pasvarstyti, kiek radioktyvių bei sveikatai pavojingų medžiagų patekdavo į merginų organizmą, kai šios liežuviu suvilgydavo lūpdažiu padažytas lūpas…
Šlapimas
Senovės Romoje į moterims skirtus grožio produktus neretai buvo dedama šlapimo, be to, ir vyrai, ir moterys jį naudojo balinti dantis. Ši sudėtinė medžiaga buvo vertinama dėl savo tariamo efektyvumo – švarinimo bei spindesio. Įdomu, kaip vyko visas šlapimo panaudojimo grožio pramonėje ritualas? Pasirodo, kilmingųjų šlapimas buvo labiau vertinamas nei varguolių, todėl pastarųjų šlapimas nebuvo vertingas. Tai bent išmįslai…
Baisingoji dieta
Nors ne visais amžiais vyravo lieknų merginų bei moterų kultas, 19 a. pradžioj grožio idealas buvo lieknų kūno formų mergina. Gal todėl moteriškos lyties atstovių gretose greitai pradėjo sklisti gandas apie kaspiniuočių dietą, kuri kaipmat išnaikina nereikalingus kilogramus. Šios dietos pagrindas – organizme užaugintas kaspiniuotis, kuris misdavo žmogaus suvalgytu miestu. Kai merginos pradėjo masiškai mirti dėl organizme esančio svetimkūnio, buvo susivokta šios dietos žalingumu.
Vyrų prakaitas
Pasakojama, kad arenose buvo parduodamas gladiatorių prakaitas ir jų nužudytų gyvūnų riebalai. Buvo manoma, kad šios medžiagos suteikia odai spindesio. Šia medžiaga moterys bei vyrai tepdavosi kūną, jog šis spindėtų. Savotiškas kūno aliejus… Tiesa, su nosį riečiančiu kvapu.
Švinas
Karalienės Elžbietos I valdymo laikais, damos sekė jos pavyzdžiu ir ant veido tepdavosi jos mėgstamą „jaunystės kaukę“, kurios sudėtyje buvo baltojo švino. Nors nuo tokios kaukės veidas tapdavo blyškesnis, oda pašviesėdavo, vis dėlto tai buvo visiški nuodai. Šis sunkusis metalas itin pavojingas organizmui, nes gali sąlygoti virškinimo, kvėpavimo bei net psichologinius sutrikimus. O kadaise tai buvo kilmingų damų vetinama grožio priemonė…
Kraujo nuleidimas
Nors šiuo metu kraujo nuleidimas naudojamas kilniais tikslais, siekiant padėti sergančiam asmeniui, senovėje, kuomet buvo įsigalėjęs baltos, porcelianinės odos kultas, moteriškos lyties atstovės, siekdamos būti kuo baltesnėmis, piktnaudžiaudavo kraujo nuleidimu. Nenuostabu, kodėl jos taip dažnai krisdavo ant žemės ir skųsdavosi sveikatos sutrikimais…