Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Odos priežiūros ekspertė pataria

Odos priežiūros ekspertė pataria, kaip šaltuoju metų sezonu tinkamai pasirūpinti veido oda bei lūpomis

Šaltasis metų sezonas kasmet tampa dideliu iššūkiu mūsų odai. Bene kiekvieną dieną veido oda susiduria su sudėtingomis sąlygomis – stipriu vėju, šalčiu bei sniegu.

Kadangi veidas yra lengviausiai pažeidžiama mūsų kūno vieta, jo priežiūra rudenį bei žiemą yra ypatingai svarbi. Natūralu, jog šaltąjį sezoną veido zonos priežiūra pareikalaus kiek daugiau pastangų. Tinkamai nepasirūpinus oda, susiduriama su veido šerpetojimu, paraudimu, kas gali privesti prie skausmingo išsausėjimo ar netgi odos ligų. Pasirūpinus veido oda, derėtų nepamiršti ir lūpų priežiūros. Kad išlaikytumėte jas minkštas ir nesuskeldėjusias, jų priežiūrai kasdien prireiks skirti vos keletą minučių. „Douglas“ odos priežiūros ekspertė Laima Kairienė dalinasi patikrintais patarimais, kaip šaltuoju metų sezonu tinkamai pasirūpinti veido oda bei lūpomis.

Veido priežiūra

Kaip jau ir minėta – keičiantis orui, reikia pakeisti ir veido odos priežiūrą. Žiemą oras sausas, todėl oda yra linkusi sausėti ir pleiskanoti. Šiuo sezonu svarbiausia, kad oda būtų pridrėkinta ir pamaitinta. Tinkama veido priežiūros rutina padės išvengti įvairių odos problemų. Odos priežiūros specialistė primena, jog šiuo laikotarpiu dieną odą reikia maitinti (ypač jei daug būnama lauke), o naktį – drėkinti. Jei dirbama šildomose patalpose prie kompiuterių, reikia dar labiau pastiprinti drėkinimą kaukių ir serumų pagalba. Lengvus drėkinančius kremus pakeisti į turtingesnės tekstūros.

Šaltuoju sezonu reikėtų rinktis sunkesnės konsistencijos maitinamąsias ir drėkinamąsias priemones, nes jos padės pamaitinti odą bei palaikys drėgmės lygį. Jeigu veido oda yra linkusi riebaluotis: dieną tepkite veidą kiek lengvesniu veido kremu, o vakare rinkitės riebesnį. Jeigu jūsų oda sausa – galite tiek dieną, tiek vakare naudoti riebesnį kremą.

Rekomenduojama paįvairinti odos valymo rutiną ir, pavyzdžiui, stipraus poveikio valomąsias priemones pakeisti į švelnesnius valomuosius kremus.

Nors ir žiemos laikotarpis – labai svarbu, kad kremas odą saugotų nuo kenksmingų saulės spindulių. Su tiesiogine saule žiemą susiduriama tikrai retai, tačiau ultravioletiniai spinduliai prasiskverbia pro debesis, automobilių ar net namų langus. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog sniegas atspindi net iki 80% saulės spindulių. Taigi, odos priežiūros specialistė rekomenduoja net ir šaltuoju sezonu naudoti žemesnio SPF apsaugos lygio kremus. Be to, kremai su SPF apsauga, dažniausiai pasižymi tiek maitinančiomis, tiek drėkinančiomis savybėmis.

Nepamirškime, jog odai galime padėti ne tik iš išorės, naudodami įvairias grožio priemones. Dėmesio skirti vertėtų ir sureguliuotai mitybai bei, kaip ir kitais sezonais, gerti daug vandens. Specialistai pabrėžia, jog žiemą reikėtų suvartoti bent 1,5 litro skysčių, iš kurių 1 litras būtų grynas vanduo. Na, o į mitybos planą nebijokite įtraukti kiek kaloringesnio ar riebesnio maisto – šis padės išlaikyti odos spindesį ir elastingumą.

 

Lūpų priežiūra

Lūpų odos struktūra yra visai kitokia nei veido odos. Kadangi lūpos neturi apsauginio ragėjančio sluoksnio, jų paviršiuje nėra nei prakaito, nei riebalų liaukų ar melanino, kuris padėtų joms apsisaugoti nuo žalingų saulės spindulių. Būtent todėl lūpos yra ypatingai jautrios aplinkos veiksniams – žiemos šalčiams, vėjui, saulės spinduliams. Norint lūpas išlaikyti sveikas, jas reikia nuolatos puoselėti.

Pirmoji ir dažniausiai pasitaikanti klaida – pastovus jų laižymas ar kandžiojimas – tai padidina lūpų nušalimo ir suskeldėjimo riziką. Taip pat vertėtų peržiūrėti savo kosmetinės turinį – atsisakykite prastos kokybės, sausinančių lūpų pieštukų ar dažų. Lūpų drėgmę nuolatos palaikykite naudodamos aukštos kokybės lūpų priežiūros priemones. Pagal poreikį – turinčius atspalvį balzamus arba paprastus vazelinus. Rinkitės drėkinamąsias ir maitinamąsias priemones, kurių sudėtyje būtų taukmedžio sviesto, alavijo, simondsijų aliejaus, lanolino bei vitaminų A ir E. Kiekvieną vakarą, prieš einant miegoti, lūpas nuvalykite valomuoju pieneliu arba augaliniu aliejumi, tuomet patepkite jas drėkinančiu balzamu.

Lūpų , kaip ir veido odos, būklei yra labai svarbu subalansuota mityba ir išgerto vandens kiekis. A ir B grupės vitaminų kiekis organizme nulemia lūpų būklę. Vitamino A galite rasti morkose, moliūguose, pomidoruose, svieste, kiaušinių tryniuose. B grupės vitaminų yra raudonoje mėsoje, žuvyje, grūdiniuose produktuose, piene, kiaušiniuose, žalialapėse daržovėse.

Tinkamai prižiūrėta veido oda ir lūpos Jums atsidėkos. Veidas skaisčiai spindės, bus sudrėkintas ir lygus, o lūpos bus kaip niekada minkštos. Išvengsite veido srities perštėjimo, šerpetojimo ar net odos ligų. Jeigu norite išsirinkti savo veidui tinkamas priežiūros priemones, gauti daugiau rekomendacijų veido ar kūno priežiūros klausimais – kviečiame apsilankyti bet kurioje „Douglas“  parduotuvėje ir pasikonsultuoti su šios srities specialistais.

Mano išsaugoti straipsniai