JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Garsūs Lietuvos grožio meistrai atskleidžia: geram makiažui reikia tikrai nedaug (FOTO)

Garsūs Lietuvos grožio meistrai atskleidžia: geram makiažui reikia tikrai nedaug (FOTO)

Šaltėjant orams kinta ir makiažo bei šukuosenų tendencijos. Vasarą duoklę atidavėme gaivumui bei laisvumui, o rudens – žiemos sezonu grįžtame prie sodrumo, ryškumo bei blizgesio.

Internetinės grožio mokyklos mbeauty.lt profesionalai – makiažo specialistai bei šukuosenų meistrai atskleidžia, į kokias grožio tendencijas verta atkreipti dėmesį šaltuoju metų sezonu. Pasirodo, kai kurias praėjusiais metais dominavusias makiažo bei šukuosenų madas teks pamiršti, o štai kelios bus prikeltos naujam gyvenimui. O kaip išvengti daugeliui būdingų grožio klaidų? Patyrę meistrai skuba į pagalbą!

Be to, dabar prenumeruojant PANELĖS žurnalą, gauni nemokamą mbeauty.lt makiažo pamoką! Pasiūlymą rasi ČIA.

Gal galėtumėte apibūdinti, kokios makiažo tendencijos vyraus ateinančių žiemos sezonu: spalvos, makiažo technikos, tekstūros?

Šiais metais vasara paliko mums nemažą sąrašą makiažo akcentų, kurie buvo labai madingi 2016 metų vasarą ir vis dar tvirtai laiko pozicijas šių metų rudens – žiemos makiažo tendencijose. Vienas jų – skaistus, gaivus bei švytintis veidas, kuris karaliauja ne tik ant garsių mados namų podiumų, bet ir gatvėse. Pamirškite griežtą kontūravimą, minimalizmas užkariavo pasaulį.

Dar vienas akcentas, kuris kaip niekada vieningai dominavo šių metų rudens – žiemos kolekcijų pristatymuose, tai klasika tapę raudoni lūpų dažai. Gilūs, vyšniniai, dramatiški atspalviai tapo nepaneigiamai viena didžiausių lūpų makiažo tendencijų šį sezoną. Prie raudonų lūpų siūlome derinti juodą akių pravedimą bei tušu pabrėžti natūralių blakstienų grožį. Nebijokite ryškaus akių pravedimo, su juo šią žiemą tikrai neprašausite.

Mbeauty.lt komanda
Mbeauty.lt komanda
Organizatorių archyvas

Šį sezoną itin madingas blizgesys. Kokį kuklų, tačiau atitinkantį šią tendenciją makiažą patartumėte rinktis?

Jei nemėgstate dažytis lūpų, jums pasisekė. Iš tiesų, šią žiemą svarbiausias akcentas – gaivus, švytintis veidas. Kartais užtenka tik lašelio blizgio, kad atrodytumėte nuostabiai. Žėrinčių dalelių turinčios pudros, skysti highlighteriai, švytėjimo efektą suteikiančios makiažo bazės, auksiniai, bronziniai, blizgūs akių šešėliai šiais metais turėtų dominuoti jūsų makiažo krepšelyje.

Švytintis makiažas
Švytintis makiažas
mbeauty.lt nuotr.

Koks makiažas tinka kasdienai, pavyzdžiui, keliaujant į mokyklą ar universitetą?

Pirmiausia norime pabrėžti, kad kiekvienai dienai patareme rinktis makiažo priemones, kurios neapsunkintų veido odos bei nekimštų porų. Kasdieniam naudojimui labai svarbu atsižvelgti į kosmetinių priemonių sudėtį. Jei jūsų darbas neįpareigoja ryškiam makiažui, tuomet leiskite savo odai kvėpuoti ir į darbą, universitetą ar mokyklą rinkitės mineralines pudras. Jos ne tik puikiai maskuoja, tolygiai pasidengia, bet taip pat veidui suteikia saikingo švytėjimo ir gaivumo, kuris labai madingas šį sezoną.

Kad pasidarytumėte gražų, kasdienį makiažą, reikia labai nedaug. Tereikia dėkinančio kremo, mėgstamo maskuoklio, geriausia jei jis bus vidutinio ar lengvo maskavimo, mineralinės presuotos ar birios pudros, juodo blakstienų tušo, antakių gelio su spalva ir lašelio blizgio. Toks makiažas puikiai tinka kiekvienai dienai.

Ryškios lūpos – puikus makiažo akcentas. Kokios lūpų dažų spalvos šiuo metu vyrauja?

Pasteliniai, rožiniai, persikiniai lūpų dažai taip pat vis dar tvirtai laikosi viršūnėje. Tokios spalvos simbolizuoja jaunystę, nekaltumą ir natūralumą.

Dailus makiažas neįmanomas be išpuoselėtos odos, o atėjus šaltiesiems orams būtina ją ypatingai prižiūrėti. Kaip tai reikėtų daryti?

Jaunai odai nereikalinga ypatinga priežiūra. Svarbiausia atsakingai nusivalyti makiažą ir susibalansuoti mitybą. Dažnai veido priežiūros priemonės dėl tam tikrų problemų negali padėti 100%, nes odą reikia puoselėti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Jei valgome tinkamą maistą, gauname pakankamai reikiamų medžiagų, jauna oda spindi be papildomų priemonių, užtenka lengvo prausiklio, kuris pašalintų nešvarumus ir micelinio vandens, kurį kosmetologai taip pat pataria nuplauti vandeniu. Žinoma, vieną kartą per metus nepakenks suvartoti papildų kursą ne tik odai, bet ir plaukams, ypač atšalus orams.

Gal žinote ir galite pateikti kokį nors makiažo triuką, kaip paslėpti nuovargį ar nemigą?

Vizažistas Povilas Staniulionis pataria gerai užmaskuoti paakius, o veido fiksavimui rinktis švelniai rožinę, birią pudrą, kuri veidui suteiks gyvybingumo ir paslėps nuovargio pėdsakus.

Antakiai – esminė veido detalė, kuriai reikalinga ypatinga priežiūra. Kokios antakių tendencijos šiuo metu „ant bangos“?

Žiemos sezono makiažo tendencijos moteris skatina pasikliauti natūralumu. Formuojant antakius, jie turėtų išlikti natūralios formos, nesuteikite jiems per daug aštrių kampų. Jei turite vešlesnius antakius, galite apskritai atsisakyti antakių dažų, Jums užteks persibraukti juos antakių žele, kad plaukeliai atsidurtų savo vietose. Želė galite naudoti su spalva, ši priemonė dar labiau paryškins natūralią plaukelių spalvą. Kas turite retesnius antakius, taip pat reikėtų nepersistengti. Dažais užpildykite tik tas vietas, kuriose trūksta plaukelių.

Pakalbėkime apie šukuosenas. Atėjus šaltajam sezonui dažna iš mūsų plaukus, saugodamos nuo šalčio, riša į kuodus ar arklio uodegėles. Kokios surištų plaukų šukuosenos šiuo metu madingos?

Šukuosenų stilistė Rima Berdnikovienė sako, kad šaltuoju periodu, 2016 m. rudenį ir 2017 m. žiemą šukuosenų tendencijos labai įvairios, nuo glotnių kuodukų iki afrikietiškų garbanėlių. Jau ne pirmą sezoną madingos kasos, įvairių dydžių ir technikų pynimai: ištampytos, išdarkytos, nesimetriškos ir t. t. Norint būti ant bangos, teks įsigyti gofravimo žnyples, nes grįžta 80 – ųjų metų tendencija – visų plaukų gofravimas, taip pat kaip ir didelės apimties plaukai – smulkios, spiralinės, netvarkingos garbanėlės, išpūstos garbanos ir prisegami plaukai.

Garbanos
Garbanos
mbeauty.lt nuotr.

Mėgstančios klasiką gali rinktis šį sezoną taip pat madingas 20 – 30 – mečio bangas. Jų paslaptis – bangos turi būti šlapios. Tą efektą galima pasiekti gelio pagalba. Prie klasikos dar galima priskirti ir madingus, kuklius balerinos kuodukus ir susuktus plaukus. Šio sezono šukuosenų tendencijoms dar galima priskirti žemas uodegas, lengvai pabanguotus plaukus (tiesiog nakčiai supinti lengvą kasytę) bei skyrimą šone ar lygiai per vidurį.

Kasa
Kasa
mbeauty.lt nuotr.

Įvardinkite, jūsų nuomone, pagrindines lietuvaičių grožio klaidas.

Vizažistė ir ICON academy dėstytoja Ana Valytė pastebėjo, kad pagrindinės merginų klaidos yra nekokybiškas kontūravimas ir per daug ryškūs antakiai. Kontūruodamos merginos pamiršta arba nemoka pakankamai gerai išsklaidyti priemonės. Ar tai būtų bronzantas ar skysta kontūravimo priemonė, pastebimų linijų ir dėmių neturėtų likti. Ryškių antakių problema jau įsisenėjusi, merginos stengdamosis atkartoti instagraminius antakius juos smarkai užryškina ir vizualiai jie atrodo ne tik per ryškūs, bet ir pastebimai pakeičia veido bruožus. Teisingai suformuoti ir paryškinti antakiai yra viena svarbiausių detalių atliekant makiažą, reikėtų nepersistengti ir išlaikyti natūralią antakių formą, ją švelniai užpildant tose vietose, kur trūksta plaukelių.

Ką patartumėte merginoms, trokštančioms išmokti makiažo paslapčių – kuo domėtis, kur ieškoti informacijos?

Informacijos internete apstu. Dabar grožio kultas labai paplitęs visame pasaulyje, todėl merginos turi didelį informacijos pasirinkimą, svarbiausia tą informaciją teisingai pritaikyti sau. Pirmiausia, žinoma, reikia bandyti ir eksperimentuoti su makiažo priemonėmis, nes įdirbis garantuoja gerą rezultatą. Laikui bėgant galime atskirti kas mums tinka ir patinka. Vizažo meistrų Lietuvoje taip pat labai daug, tačiau drįstume teigti, jog iš jų tik vienetai yra tikri profesionalai. Einant mokytis ir tobulintis į makiažo kursus ar privačias makiažo pamokas svarbu pasirinkti gerą mokytoją, kuris pastūmėtų teisingu keliu. O svarbiausia yra nebijoti mokytis ir tobulėti!

Mano išsaugoti straipsniai