Kartais mokslai ir darbai pasiglemžia ne tik dienos, bet ir nakties valandas. Tačiau pasirūpinti savo sveikata ir emocine gerove labai svarbu, nes be kokybiško poilsio organizmas nusilps, bus sunkiau susikaupti, o darbai ims vėluoti. Dalijamės keliais patarimais, kurie padės išmokti atsipalaiduoti, geriau pailsėti naktį ir neiššvaistyti savęs nesibaigiančioje darbų ir reikalų jūroje.
Tavo laikas
Kiekvieną savaitę kalendoriuje pasižymėk laiką, skirtą tik tau. Numatyto laiko sau svarba turėtų prilygti rimtiems darbams, tokiems kaip paskaitos, darbo susitikimas, vizitas pas gydytoją, kosmetologą ir pan. Tau skirtas laikas negali būti pertraukiamas pašalinių pokalbių, papildomų darbų ar kitos veiklos.
Laiko sau metu veik tai, kas padėtų atsipalaiduoti, nurimti, tačiau tai negali būti lindėjimas telefone ar kompiuteryje. Tavo kūnui ir mintims reikia pailsėti nuo ekranų ir nuolatinio informacijos srauto, todėl susitelk į sąmoningą veiklą, kuri leistų atsikvėpti nuo dienos aktualijų. Atrasti laiko sau bus lengviau, jeigu išsiugdysi įprotį tokį laiką nuolat žymėtis užrašų knygelėje ar virtualiame kalendoriuje.
Kūnui ir mintims reikia pailsėti nuo ekranų ir nuolatinio informacijos srauto, todėl susitelk į sąmoningą veiklą, kuri leistų atsikvėpti nuo dienos aktualijų.
Atsijunk nuo socialinių tinklų
Socialinės medijos atima vis daugiau laiko, o ypač šaltuoju metu, kai rečiau laiką leidžiame gamtoje. Įsivertink laiką ir vietas, kuriose galėtum nenaudoti išmaniojo telefono ar kompiuterio. Pavyzdžiui, tai galėtų būti miegamasis, kelios valandos prieš miegą, taip pat tam tikras laikas savaitgalį arba dienos pabaigoje. Jeigu atsitraukti nuo interneto sunku, pamėgink išjungti naujienų pranešimus, taip pat gali parsisiųsti programėlę, informuojančią, kiek laiko praleidai soc. tinkluose. Pasidomėk veiklomis, kurios nuslopintų įprotį leisti laiką soc. tinkluose.
Sąmoningumas
Išmėgink meditaciją, gilaus kvėpavimo pratimus, jogos praktikas. Jeigu sunku susikaupti ir skirti sąmoningai veiklai laiko namuose, galbūt naudingiau bus lankyti pamokas kartu su grupe. Tokios veiklos išmokys dėmesį sutelkti į save ir savo poreikius, padės išmokti valdyti emocijas, nepasiduoti stresui ir ugdyti atsparumą. Fizinės veiklos ne tik leis atsikvėpti nuo kasdienių darbų ar problemų, bet ir padės stiprinti kūną bei gerins sveikatą.
Pomėgiai
Skirk laiko pomėgiams, jei tokių neturi, pasvarstyk, ką naujo norėtum išbandyti. Rinkis veiklą, kuri ne tik būtų įdomi, bet ir leistų siekti rezultatų, matyti savo tobulėjimą. Pamėgta veikla padės lengviau atsipalaiduoti ir nelaikyti užspaustų emocijų. Už pasiektus rezultatus būtinai save apdovanok, kad ir kuo nors mažyčiu – taip išsiugdysi norą nuolat siekti daugiau.
Rinkis veiklą, kuri ne tik būtų įdomi, bet ir leistų siekti rezultatų, matyti savo tobulėjimą.
Laikas gamtoje
Daugiau laiko praleiskite gamtoje, tai atgaivins protą ir kūną. Trumpas pasivaikščiojimas netoliese esančiame parke, miške, trumpas pasivažinėjimas dviračiu ar bėgimo treniruotė – tinka viskas, kas leis atitrūkti nuo esamų rūpesčių. Būdama gamtoje, netikrink telefono pranešimų ir naujienų, dėmesį skirk gamtai ir sau. Būk „čia ir dabar“, nesvarstydama, kas laukia sugrįžus prie darbų.