JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Perversmas manekenių pasaulyje: ūgis nebesvarbu!

Perversmas manekenių pasaulyje: ūgis nebesvarbu!

Kokios merginos gali sulaukti sėkmės tarptautinėje rinkoje? Pasirodo yra naujienų.

Labiausiai laukiamas – baby face tipažas
Ant podiumo pagaliau karaliauja laisvė ir demokratija: laurus skina ir ilgakojės kūdenos, ir apvalutės big size manekenės, ir garbaus amžiaus sinjoros, ir neįgalieji ar ligoniukai, ką anksčiau buvo sunku įsivaizduoti. Nuostabu, kad didieji pasaulio madų namai pralaužė ledus, podiumą padarydami prieinamą bene kiekvienam norinčiam.

Tačiau vis tik didžioji masė besisukančių modelių versle turi atitikti tam tikrą standartą. „Jis darosi liberalesnis“, – pasakoja agentūros RUTA model management vadovė Rūta Bartašiūtė, manekenių pasaulį pažįstanti jau 20 metų. Rūta ką tik grįžo iš Japonijos, kur lydėjo savo agentūros perspektyvią naujokę – penkiolikmetę panelę Evą Borovska (nuotraukoje mergina su obuoliu).

Taip pat aplankė kitas Japonijoje dirbančias lietuvaites, susitikinėjo su agentūrų vadovais, susipažino su Azijos rinkos naujovėmis. Taigi, ko nori Japonija, beje, garsėjanti neblogais manekenių honorarais, kokio tipažo merginos gali ten išgarsėti?

– Japonijoje labai populiarios jaunatviškų, vaikiškų bruožų merginos, turinčios šviesią gražią odą, vadinamas baby face tipažas. Mano agentūroje jas geriausiai atspindėtų Vytautė Šiaučiulytė (pagrindinėje straipsnio nuotraukoje) ir Eva Borovska, kuri jau pirmos kelionės metu sulaukė didelio pripažinimo ir daugybės užsakymų, ji liko dirbti Tokijuje. Svarbus pasikeitimas – ūgis nebeturi didelės reikšmės, fotosesijų modeliais dirba nemažai panelių apie 170 cm ūgio. Aišku, į madų šou kviečiamos aukštesnės. Bet ant bangos ne vien žavusis baby face tipažas, sėkmės gali sulaukti ir netipiško grožio merginos, vadinamieji fashion veidai. Jie pasižymi išskirtiniais bruožais, neturi baby face būdingo saldumo. Iš savo agentūros merginų paminėčiau Samantą Barzdėnaitę, labai perspektyvų, įdomų modelį, beje, nedidelio ūgio – 172 cm (juodai balta nuotrauka).

-Ar ploni plaukai nužudys karjerą?
Pavasarį modelių agentūros skelbia didžiąsias atrankas. Kokių merginų laukiate?
– Amžius – nuo 13 iki 23 metų, ūgis – nuo 170 cm, pageidautina – nedažyti, kuo natūralesni plaukai. Liemens apimtis – iki 64 cm, o krūtinė… – na, kaip Dievas davė. Madų savaitėms renkamos merginos su mažesniais apvalumais, o komerciniams užsakymams – su didesne krūtine.”
– Kokius trūkumus dažniausiai pastebite?
Lietuvos jaunimas nelieknėja, o stambėja, va kur pagrindinis trūkumas. Nesportuoja, valgo greitą maistą – ir turime rezultatą!
Kiek modeliui svarbūs plaukai? Ar gali silpnų, plonų plaukų savininkė tikėtis sėkmės?
Šiaip tai nėra pliusas. Bet tai nereiškia, kad ploni plaukai nužudys karjerą. Ir klysta, manančios, kad modeliui būtina turėti garbanas iki liemens. Tikrai ne – rekomenduojamas ilgis yra šiek tiek žemiau pečių.

Žaibiškai populiarėjanti penkiolikmetė patyrė patyčias dėl savo ūgio
„Panelėje“ spausdinome daug tokių pasakojimų: „neketinau dalyvauti atrankoje, palydėjau draugę, o ėmė ir atrinko mane, ne draugę.“ Dažnai garsios manekenės, prisiminusios mokyklą, pasakojdavo, kad jautėsi bjauriaisiais ančiukais, bijodavo pažvelgti į veidrodį. 

-Kodėl taip yra, kodėl merginos neįvertina savo išskirtinės išvaizdos, dėl jos kremtasi?
-Tikrai tokių atvejų daug. Net mūsų naujas atradimas – Eva, kurią ir lydėjau į Japoniją – mokykloje yra patyrusi patyčių dėl savo aukšto ūgio – jai penkiolika, o ūgis 185 cm. Lankė tautinius šokius, bet teko mesti, nes neatsirado ūgiu panašaus partnerio. O dabar mergina savimi pasitiki, džiaugiasi atradusi naują veiklą. Patarčiau merginoms, kurios labai kompleksuoja, nebūti tokiomis savikritiškomis.

Perversmas manekenių pasaulyje
Perversmas manekenių pasaulyje

Įspūdinga raudonplaukių era
Jolanta Sadauskienė
, „Modilinos“ vadovė, paklausta apie naujienas modelių pasaulyje, pabrėžė populiarėjančią plaukų spalvą: „Šis sezonas mums ypač dosnus raudonplaukėmis. Tikras Ticiano sezonas. Ugninės garbanos, išskirtiniai veido bruožai… Savito grožio panelės tikrai ras savo vietą mados pasaulyje. Viena charakteringiausių „Modilinos“ naujokių – Liepa Dainytė (nuotraukoje žemiau), net neabejoju dėl jos sėkmės“.

Liepa Dainytė, manekenė
Liepa Dainytė, manekenė
Mano išsaugoti straipsniai