Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Iki gegužės 17-osios laukiama jaunų žmonių idėjų

Iki gegužės 17-osios laukiama jaunų žmonių idėjų, siūlančių spręsti klimato kaitos problemas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) kviečia šalies mokyklų komandas iki gegužės 17 dienos pateikti darbus STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo) konkursui „Mūsų eksperimentas“. Šių metų konkurso tema – klimato kaita, tad laukiamos inovatyvios, originalios mokinių idėjos, siūlančios spręsti sparčiai besikeičiančio klimato problemas. Laimėjusios mokinių komandos kartu su jas rengusiais mokytojais bus apdovanotos kelione į Švediją.

„Jaunoji karta vis labiau ir garsiau rodo, kaip svarbu kalbėti apie šiltėjančio klimato problemas ir jas spręsti. Norime padrąsinti ir pakviesti Lietuvos jaunuolius realizuoti savo idėjas, sumanymus, atskleisti kūrybinį ir mokslinį potencialą sprendžiant visai žmonijai rūpimą klausimą. Tikiu, kad mūsų šalies vaikai gali sukurti tai, kas nustebins ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Tiriamieji darbai gali būti bet kurios STEAM mokslų ar jų grupių tematikos, tačiau turi būti atsižvelgiama į klimato kaitos problemas. Konkursu taip pat siekiama skatinti vaikus kūrybiškai mokytis STEAM mokslus, patirti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą.

Planuojama, kad konkurse dalyvaujančioms komandoms – vaikams, jų mokytojams – padės ir konsultuos Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslininkai, dėstytojai bei doktorantai. 

Šiemet nauja tai, kad konkurse gali dalyvauti ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos.

Konkurse „Mūsų eksperimentas“ dabar gali dalyvauti visi vaikai ir mokiniai: nuo ikimokyklinukų iki profesinio mokymo įstaigų mokinių. Mokinių komanda, kartu su mokytoju atlikusi tiriamąjį darbą, konkursui pateikia trumpą darbo aprašą ir tyrimą iliustruojančią, ne ilgesnę kaip 10 min., filmuotą medžiagą. Konkursui darbą gali teikti ne didesnė kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama mokytojo ar kelių mokytojų. Iš vienos mokyklos ar klasės, ar grupės gali dalyvauti ir kelios komandos ir pristatyti skirtingus darbus. Šiemet pirmą kartą konkursiniai darbai bus vertinami, atsižvelgiant į amžiaus grupes. Svarbiausi vertinimo kriterijai: idėjos originalumas, darbo moksliškumas (išskyrus ikimokyklinio ugdymo įstaigas), kūrybiškumas, loginė darna, kruopštumas, darbų saugos reikalavimų laikymasis, filmuotos medžiagos kokybė.

Konkursą „Mūsų eksperimentas“ kasmet organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su STEAM krypčių mokytojų asociacijomis.

Mano išsaugoti straipsniai