Vakar buvo teigta, kad deguonies atsargos povandeniniame laive „Titan“, kuris yra panėręs prie „Titaniko“ nuolaužų, baigsis 7.08 val. vietos laiku, skelbia „SkyNews“ (tai yra 14.08 val. Lietuvos laiku).
Užsienio žiniasklaidos duomenimis, deguonies atsargos povandeniniame laive jau turėjo baigtis. Vis dėlto kol kas paieškų dalyviai nenutraukia savo darbo ir imamasi naujų priemonių.
Vis senkant vilčiai rasti gyvųjų, Prancūzijos mokslinių tyrimų laivas į paiešką įtraukė giliavandenį robotą. Taip pat patvirtinta, kad Kanada taip pat vykdo paieškas savo turimu giliavandeniu robotu.
Kol kas paieškos yra bevaisės.
Primename, kad JAV ir Kanados pakrančių apsaugos komandos jau nuo pirmadienio ieškojo nedidelio povandeninio laivo, panėrusio prie „Titaniko“ nuolaužų Šiaurės Atlante ir dingusio, jame buvo penki žmonės, įskaitant britą milijardierių.
Pasak valdžios institucijų, 6,5 metro ilgio laivas, valdomas „OceanGate Expeditions“, pradėjo leistis gilyn anksti sekmadienį ir mažiau nei po dviejų valandų ryšis su juo buvo prarastas.
Vienas iš laive esančių asmenų yra britų verslininkas Hamishas Hardingas, socialiniuose tinkluose paskelbęs apie savo dalyvavimą ekspedicijoje, pranešė jo aviacijos bendrovė.
Pasak JAV pakrančių apsaugos tarnybos, plati paieška vykdoma maždaug už 1 450 kilometrų į rytus nuo Menkių kyšulio Masačusetso valstijoje, o Kanados pakrančių apsaugos tarnyba pranešė taip pat pasiuntusi į paieškos zoną lėktuvą ir laivą.
Operacijai vadovaujantis JAV pakrančių apsaugos admirolas Johnas Maugeris sakė žurnalistams Bostone, kad vykdyti paiešką tokioje atokioje vietovėje yra tikras iššūkis, tačiau pasitelkiami visi ištekliai, kad povandeninis laivas būtų surastas ir jame esantys žmonės išgelbėti.
Laikas yra svarbiausias veiksnys. Laivas gali plaukti 96 valandas su penkių narių įgula. Pirmadienio popietę J. Maugeris sakė manantis, kad jiems užteks deguonies dar 70 ar kiek daugiau valandų.
„OceanGate Expedition“ svetainėje rašoma, kad „šiuo metu vyksta povandeninė ekspedicija į vietą, kurioje nuskendo „Titanikas“. Bendrovė naudoja povandeninį laivą „Titanas“, galintį panerti daugiausia į keturių kilometrų gylį.
58 metų aviatorius, kosmoso turistas ir Dubajuje įsikūrusios „Action Aviation“ vadovas H. Hardingas sekmadienį savo paskyroje instagrame paskelbė, kad „didžiuojasi galėdamas pagaliau pranešti“ prisijungęs prie „OceanGate“ ekspedicijos kaip RMS TITANIC misijos specialistas povandeniniame laive, pasinersiančiame prie „Titaniko“.