JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Garsiausios Lietuvos reperės gyvenimas: „tūsai“ visą savaitę

Garsiausios Lietuvos reperės gyvenimas: „tūsai“ visą savaitę, sekmadienį – į bažnyčią(INTERVIU)

Kol Vilniaus senamiesčio užkaboriuose vyksta audringi reperės Viktorijos Vyšniauskaitės (19 m.), slapyvardžiu Cherry On Top, vakarėliai, jos tėvas operos solistas Vaidas Vyšniauskas vadovauja protestantų religinei bendruomenei „Naujoji karta“. „Retsykiais į tėvo pamaldas ateinu nemiegojusi“, – prisipažįsta reperė.

REPERIAI IRGI VERKIA

Jaunimo pagarbą Viktorija užsitikrino repuodama apie tai, ką mato, girdi ir jaučia. Savo repų neįrašinėja, todėl pakartoti „kūrinio“, kad ir koks jis tobulas, nebegali… Kitaip sakant – ji kuria momentinį meną. Sunku bus, jeigu internete ieškosite jos vardu parašytų hitų, jų ten praktiškai nėra.

Bet ne apie muziką, o apie gyvenimo būdą šį kartą ji mus pasikvietė pakalbėti. Angliška fraze Cherry On Top save vadinanti mergina, kitaip nei gangsteriški amerikiečiai Snoop Dog ar Eminem, daug lyriškesnė. „Kai draugė pamelavo, jog mirė mano mėgstama repo motušė Missy Elliott, taip susijaudinau, kad net apsiverkiau iš liūdesio. Bachurai to nesupras“, – pasakoja ją sukrėtusią istoriją.

VIEŠAS MIEGAMASIS

Kai išaušta įprasta diena, maždaug apie 6 valandą ryto Cherry On Top namuose chebra eina ilsėtis. Kas užsnūsta tiesiog ant palangės, kėdėje, bet pirmiausia užimamos geriausios vietos – šeimininkės miegamoji sofa ir sulankstoma lovytė. Būna, čia nakvoja trys, keturi žmonės, būna, visi dešimt. Daugiausia gatvės menininkai: grafičių piešėjai, riedutininkai, riedlenčių virtuozai, bitbokseriai, mokantys groti tiesiog burna, ir aišku, bendraminčiai reperiai.

Visus juos vienijanti jėga – pomėgis nepertraukiamai tūsintis ir noras judėti prieš sistemą, gyventi taip, kaip mums, darbo ir mokslo nukamuotoms pilkoms pelytėms, atrodo nenormalu. Nesilaikant jokių grafikų ir taisyklių. Tas vaizdas, kuris lieka po kasdienio vakarėlio, išgąsdintų ne vieną švaros mėgėją, ką jau kalbėti apie pamaldžius religinius aktyvistus. Plaukai iš nervų nuslinktų, mažiausiai penkis sulaužytus Dievo įsakymus priskaičiuotų. Galbūt todėl į šį butą be įspėjimo kojos nekelia ponas Vaidas Vyšniauskas, Cherry tėvas, nedidelės, bet aktyvios religinės bendruomenės „Naujoji karta“ pastorius ir operos solistas.

Viktorija Vyšniauskaitė
Viktorija Vyšniauskaitė
A.Kriščiūno nuotr.

BAIKERIS BUHALTERIS VS. KATĖ

Jau dvejus metus turbūt vienintelė bent jau garsiausia Lietuvos reperė gyvena savarankiškai. Ir ne bet kur, o pačioje sostinės širdyje, Prezidentės pašonėje – tarp prezidentūros ir legendinės Pilies gatvės.

„Tai mano bendraklasės tėvų butas. Atsikrausčiau būdama septyniolikos, prieš pat dvyliktos klasės egzaminus. Čia buvo baisi skylė, suverstas kalnas senų nebenaudojamų baldų, dulkės ir purvas. Bet neturėjau kur dėtis, teko viską sutvarkyti. (O kas atsitiko senajam tavo stogui?) Po tėvų skyrybų likau gyventi su mama ir jos naujuoju vyru baikeriu buhalteriu. Kai kuriais klausimais jis gana kategoriškas… Leisdavo man naktimis namo negrįžti, tūsintis mieste su draugais, bet kai Kalvarijų turguje jo neatsiklaususi nusipirkau katytę – pasiuto. Liepė ją skubiai atiduoti arba kraustytis iš namų. (Kodėl pasirinkai antrąjį variantą?) Kad ir kaip keistai skambėtų, aš per pusdienį tą katę pamilau. O kitas dalykas – tais metais su buvusia savo grupe „RSP“ dalyvavom „X faktoriuje“, atsirado honorarų, gerbėjų… Norėjosi atitrūkti nuo tėvų kontrolės, taip ir padariau.“

SENAMIESTI, NESUGRIŪK!

(Kaip dažnai pas tave užsuka policijos ekipažai?) „Keista, bet gana retai. Nors aplink gyvena daug senukų, kurie mėgsta ramybę, aš dėl jų per daug nesistengiu. Jeigu tūsas, tai jau tūsas! Atsidarom langą, visu garsu muziką leidžiam, taip, kad per kelias gretimas gatves girdisi. Net policininkams per tą triukšmą sunku iki manęs prisibelsti. Neseniai klausėm trankios klubinės muzikos, fone pasigirdo sirenos, su draugais pagalvojom, kad čia daina taip pašūstrinta, džiaugiamės, klykiam. O ten, pasirodo, tikri policininkai man signalizuoja, kad duris atidaryčiau, muziką išjungčiau.“

MIEGAS VIETOJ MAISTO

Iš neįrašytų dainų reperei išgyventi sunku. Jų paprasčiausiai negroja nei radijas, nei televizija. Koncertų Cherry On Top irgi kol kas neturi. Na, nebent savo nuolat besikeičiantiems svečiams ant sofutės atsistojusi padainuoja. Bet jie nesumoka nė skatiko.

Gal pusei metų jai užteko to, ką uždirbo „X faktoriaus“ dalyvių koncertiniame ture po Lietuvą. Kai tie pinigai baigėsi, tapo vakarine vaikų aukle, išleidžiančia tėvus į kavines, klubus ir teatrus. Turtais nekvepėjo, bet keletą šimtų susirinkdavo.

Šiuo metu Viktorijai liūdna. Niekam jos paslaugų nebereikia. Tėtis ir mama padeda užsimokėti 700 litų nuomą ir komunalinius mokesčius, o visos kitos išlaidos gula ant pačios reperės pečių. Kaip tai atrodo? Patikėkit – nekaip.

„Kartais stengiuosi visą dieną miegoti. Ir ne todėl, kad blaivyčiausi po baliaus, o todėl, kad nelipant iš lovos mažiau valgyti norisi. (Svorį meti?) Oi ne, tiesiog šaldytuvas tuščias, nei sumuštinio, nei makaronų. Laukiu, kol kokia dosnesnė draugė užsuks su maišiuku pirkinių, tada pavalgau už dvi dienas.“

A.Kriščiūno nuotr.

DANTIMS DUODA, KOMPIUTERIUI – NE

(Gal paskelbti, kad darbo ieškai?) „Komplikuota situacija, negaliu skųstis, kad nėra Lietuvoje darbo. Neseniai gavau pasiūlymą tapti internetine anglų kalbos mokytoja, viskas vyktų per skaipą(Bet problema, kad angliškai nešneki?) Aišku, šneku, visi reperiai moka šitą kalbą, ji mūsų darbinė. Tiesiog mano kompiuteris toks senas, toks nepajėgus, kad joks ten puslapis nepasikrauna, ką jau kalbėti apie skaipą. Jūs man ne darbo paieškokit, o geriau suveikit normaliai veikiantį kompiuterį. (Tėvų paprašyk, gal padovanos?) Jie man užtektinai padeda butą išlaikydami ir mokėdami už dantisto paslaugas. Daugiau negaliu imti, nes ir patys nėra kokie turtuoliai.“

REPO IŠEIGINĖ

Kasdienybėje Viktorija aka Cherry rengiasi ryškiai. Leopardinis chalatas, riestą užpakaliuką išryškinantys trumpi šortukai, marškinėliai iki bambos ir panašūs apdarai – jos vizitinė kortelė. Savo chebros dėl tokios išvaizdos ji labai mėgstama.

Bet tokią, kokia būna sekmadienio rytais, reperę matė tik pačios geriausios draugės ir šeima. Tuo laiku bute nelieka jokių užsibaliavojusiųjų. O ji iš spintos gilumos išsitraukia tvarkingą, dažniausiai juodą arba baltą derinuką. „Tampu klasikine mergaite, kad tik nekrisčiau per daug į akis. Net mano kalba pasikeičia, nesikeikiu, nevartoju gatvės žodelių ir prisistatinėju nebe Cherry, o vardu“, – surimtėjusi aiškina ji. Visa tai – dėl tėvo einamų pareigų. Protestantų „Naujojoje kartoje“ niekas nerepuoja, o juk Viktorija turi solidarizuotis su šeima ir būtinai dalyvauti pamaldose. Kartais ir oficialioje vakarienėje po jų.

„Beveik kiekvieną kartą su tėvu smarkiai susikapojam. Jis man moralizuoja, kad aš visada vėluoju, nes ateinu, kai jau būna pradėjęs pamokslą. (Kodėl?) Šiaip tai po savaitės linksmybių save į žmogų paversti ne taip ir lengva. Dažnai būnu nemiegojusi, net negulusi. (Meldiesi dėl savęs ar dėl to, kad tėčiui ramiau būtų?) Man natūraliai išeina, juk nuo vaikystės šitos Bažnyčios veikloje dalyvauju, tėvas taip išauklėjo. (Ar religija nesikerta su reperiška kultūra?) Iš esmės visi esame nuodėmingi, tik ne visi tai pripažįsta. Pavyzdžiui, paskutinėse mišiose susipykau su visa Bažnyčia, nes tie žmonės man aiškino, kad rūkymas – ne nuodėmė. Aš su tuo nesutinku, juk kai buvo parašyta Biblija, dar niekas nerūkė, todėl šito nuodo tiesiog ir negalėjo įtraukti į nuodėmių sąrašą. Bet jeigu jį sudarytų dabar, tikrai įtrauktų. (Tu esi prieš rūkymą, kad taip kovoji?) Pati rūkau, tačiau tai – viena iš mano nuodėmių. Deja, su ja susitvarkyti ne taip jau lengva.“(Straipsnio tęsinį skaityk birželio mėn. „Panelėje“).

Mano išsaugoti straipsniai