JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Daugybė faktų apie bučinius

Daugybė faktų apie bučinius, kurie paskatins parodyti šilumą

Priimk milijoną bučinių… Atvažiuok, atvažiuok greitai…“, ­– tai paskutiniai laiško žodžiai, kurį 1796 m. savo žmonai Džozefinai parašė Napoleonas. Bučinys nuo seno yra meilės ir susižavėjimo išraiška, tačiau ar žinojai, kad pirmiausia jis sietas su motinišku instinktu, žmonėms nukopijavus jį nuo paukščių?

1. Medikai tvirtina, kad aistringas bučinys organizme sukelia teigiamą stresą. Bučiuojantis pagerėja medžiagų apykaita, sustiprėja žmogaus imunitetas, 60 įkvėpimų per minutę vietoj įprastų 20 labai naudingi mūsų plaučių ventiliacijai.

2. Bučinys sudegina 12 kalorijų. Bučiuojantis dirba 35 veido raumenys, masažuodami ir lygindami odą. Bučiuodamiesi mes perduodame vienas kitam daug gerų dalykų: 9 mg vandens, 0,7 mg riebalų, 0,45 mg druskų ir apie 250 rūšių bakterijų, reikalingų normaliai virškinimo veiklai palaikyti.

3. Tyrimais įrodyta, kad tie, kurie dažnai ir su malonumu bučiuojasi, vidutiniškai gyvena aštuoneriais metais ilgiau.

4. Vienas reguliariai besibučiuodamas vaikinas per savo gyvenimą „suvalgo“ nuo 1,5 iki 3 kilogramų lūpų dažų!

5. Tik pradėjusios dažyti lūpas, moterys naudojo nedidelę vyšnių spalvos šerdelę, suvyniotą į šilkinį popierių. Lietuvos moterys lūpų dažus, kaip ir veido skaistalus, pasigamindavo iš džiovintų maltų burokėlių ar morkų sulčių. Vis dažniau ir šiandien renkamasi naudoti sveikesnius, mažiau sudedamųjų dalių turinčius lūpų dažus – nuo cheminių medžiagų organizme apsaugosi ne tik save, bet ir vaikiną.

Shutterstock

6. Lūpų pieštukas yra labiausiai perkamas kosmetikos produktas pasaulyje. Kiekvieną sekundę Žemės rutulyje jų parduodama 23 vienetai. Šiandien lūpų pieštuku, anot ekspertų, kasdien dažosi 16 mln. merginų ir moterų. Per metus šiam produktui jos išleidžia apie 600 mln. dolerių!
moterų. Per metus šiam produktui jos išleidžia tam apie 600 mln. dolerių!

7.Bučiavimasis padeda atsipalaiduoti. Nustatyta, kad žmonės, kurie turi galimybę reguliariai bučiuotis, patiria mažiau streso ir yra laimingesni negu tie, kuriems bučinių trūksta.

8. Beveik visi žmonės bučiuodamiesi galvą pasuka į dešinę – taip intuityviai išvengiame nosių susidūrimo.

9.66% apklausoje apie bučinius dalyvavusių moterų teigė, kad nevykęs bučinys joms reiškia santykių galą. Vaikinams bučiniai ne mažiau svarbu, net 59% pritarė moterims.

10.Vidutiniškai per gyvenimą žmogus bučiuojasi maždaug 20000 minučių, o tai beveik dvi savaitės nepertraukiamų bučinių!

Mano išsaugoti straipsniai