JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
5 patarimai

5 patarimai, kaip pasidaryti geriausią fotosesiją (FOTO)

Kartais nereikia ir brangiausių fotoaparatų ar profesionalių fotografų rankų, jog galėtum pasidžiaugti puikiomis savo nuotraukomis.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Šiuo metu auksinis ruduo daugelį pasifotografuoti norinčių žmonių gena į lauką. Juk nuotraukos su įvairiaspalviais lapais tokios ryškios ir gražios!

Skubėk pasidžiaugti rudens teikiamomis grožybėmis, arba… surenk super fotosesiją namie! Paprašyk draugės ar draugo pasekti šiais patarimais fotografuojant tave arba įsidėmėk juos pati ir pafotografuok tau brangų žmogų!

1. Turėk fotoaparatą, kuri tau yra patogus ir kuriuo moki naudotis. Net jei tai yra tavo mobiliojo telefono kamera – toks pasirinkimas gali būti net geresnis už milžinišką brangų fotoaparatą su daugybe funkcijų, kuriuo visai nemoki naudotis.

2. Pasiruošk fotosesijai. Jau ir pati, ko gero, žinai, jog daugiausiai idėjų gali pasisemti iš Instagramo ar Pinteresto. Juose apstu stilingų fotosesijų, kurios yra atliktos ir namų sąlygomis. Iš karto pasiruošk drabužius, makiažą, išsirink vietą, kur fotografuosi. Būtinai apsvarstyk fotosesijos temą – jei iš anksto jos nesugalvosi, vėliau gali kilti nesklandumų.

Fotografuojanti mergina
Fotografuojanti mergina
Fotolia nuotr.

3. Pasistenk, jog fotografavimui niekas negalėtų sutrukdyti. Nesvarbu, kas tai būtų – ar tavo mažasis brolis, ar tėvai, o gal žaisti norintis šuniukas. Juk dažnai būna, jog pačius geriausius kadrus sugadina būtent pašaliniai trikdžiai! Todėl įspėk šeimos narius, jog atliksi fotosesiją.

4. Apšvietimas svarbiausia. Nefotografuok žmogaus, apšviesto ryškia šviesa. Jei esi namie, verčiau fotosesiją atlik prie lango, tačiau į fotografuojamą žmogų neturėtų kristi saulės šviesa. Galima atlikti ir fotografijas prie lygios sienos, tačiau pasistenk, jog ji būtų lygi. Patarimas – jei fotografuoti nusprendei lauke, geriausias metas fotografimui – kai saulė kyla arba leidžiasi. Žinoma, paryčiais vargu, ar norėsi fotografuotis, todėl geriau paplanuok fotosesijos laiką saulėlydžio metu.

Merginos namie
Merginos namie
Fotolia nuotr.

5. Nepamiršk muzikos. Ne veltui daugelyje fotostudijų skamba muzika – juk skambant mėgstamai muzikai žymiai geriau įsijausti į fotografavimą. Jei fotosesija – ryški, spalvinga, uždėk linksmos muzikos. Jei sieki padaryti kiek dramatiškas, tamsesnes nuotraukas – parink muziką, kuri būtų trankesnė. Pati net nepajusi, kaip nejučia įsijausi į ritmą!

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook’e“!

Mano išsaugoti straipsniai