„Norintys paklausyti psichodelinių pasakų arba tiesiog gero koncerto, Lapkričio 7 d. laukiami „Mulen Ruže,“ – taip į kultinį grupės „The Legendary Pink Dots“ koncertą kvietė renginio organizatorius bei baltišką kultūrą Lietuvoje propaguojančios organizacijos „Dangus“ vadovas Ugnius Liogė.
Jau ketvirtą kartą, lygiai po ketverių metų pertraukos, Lietuvoje koncertavusi grupė Vilniuje pristatė savo paskutinį albumą „Plutonium Blonde“ bei minėjo veiklos trisdešimtmetį.
Nepaisant solidžios sukakties ir grupės narių amžiaus (grupės lyderis Edwardas Ka-Spelas sausį atšventė savo 55-tąjį gimtadienį), „Legendiniai Rožiniai Taškai“ koncertinio grafiko intensyvumu pranoksta ne vieną nūdienos jauną grupę.
Vien per šiuos metus „LPD“ surengė per 30, o iki pasirodymo Vilniuje – net 11 pasirodymų kasdien penkiose šalyse. „Dotsai“ pranešė, kad savo kelionėje vis dažniau patenka į pūgas, bet tikimės, jog ant Tauro kalno jie užvažiuos laiku,“ – prieš koncertą būgštavo U. Liogė.
Nepaisant permainingų orų, grupė pasirodė scenoje apie 9 valandą. E. Ka-Spelas, garsėjantis ne tik kaip specifinio vokalo savininkas, bet ir poetas, pasirodymą pradėjo visiškoje tyloje, deklamuodamas poeziją.
Netrukus savo elektroninius instrumentus pajungė grupės pilkasis kardinolas Philas Knightas (žinomas „The Silverman“ pseudonimu), kuris kartu su E. Ka-Spelu sudaro grupės šerdį ir groja joje nuo pat įkūrimo, 1980–ųjų.
Kolektyvas „LPD“ pribloškia ne tik koncertine veikla, bet ir kūrybingumu. Yra juokaujama, kad per savo gyvavimo laikotarpį „LPD“ yra išleidę daugiau albumų, nei kai kurie atlikėjai gali pasigirti sukurtų dainų skaičiumi.
Tad kiekvieno, bene kasmetinio koncertinio turo metu po visą pasaulį, grupė sugroja kaskart visiškai skirtingo turinio programą. „Pasirinkimas – platus,“ – šypsodamasis teigė vienas iš renginio organizatorių, paklaustas, ko galima tikėtis koncerto grojaraštyje.
„Neklausau tokios muzikos, tačiau paskatintas draugės, paklausiau jų „Myspace“ ir nutariau čia apsilankyti. Prisipažinsiu – nesitikėjau tokio efekto. Nors žodinio bendravimo tarp grupės ir susirinkusiųjų nebuvo, tačiau atmosfera tiesiog užbūrė. Saksofonistas patiko labiausiai!“ – dalinosi įspūdžiais koncerto dalyvis Audrius.
Šalia minėtų vokalisto E. Ka-Spelo bei elektroninio grupės piloto P. Knighto ant scenos darbavosi neseniai prie grupės prisijungęs gitaristas Martijnas de Kleeras bei pučiamųjų instrumentų virtuozas iš Olandijos Nielsas van Hoornas.
Pastarasis, kol vokalistas prie mikrofono „sekdavo pasakas“, su saksofonu išeidavo pasivaikščioti tai tarp susirinkusios publikos, tai prie baro, sukeldamas visų nuostabą. Nuotaikingumo suteikė ir maža lemputė, pritaisyta prie instrumento, kuri įsižiebdavo, vos N. Van Hoornas pradėdavo juo groti.
Dauguma, pasidavę meditaciniai koncerto atmosferai, tiesiog susėdo ant grindų. Organizatoriai į tai sureagavo ir visiems norintiems išdalino tam skirtas pagalvėles.
Nors atėjusiųjų į koncertą nebuvo daug (pasak organizatorių susirinko apie 150 žmonių), tačiau renginys neatrodė kaip pavienių gerbėjų susibūrimas, mat klubo „Mulen Rūžas“ mažoji salė buvo tinkama kaip tik tokiam skaičiui melomanų.
Pasibaigus koncertui, išprašę grupę tradiciniam bisui, susirinkusieji galėjo pasimėgauti ir žymesnėmis dainomis kaip baladė „I Love You in Your Tragic Beauty“. Antrąkart „Legendiniai Rožiniai Taškai“ ant scenos nebelipo. Kitą dieną jų laukė dar vienas koncertas kaimyninėje Latvijoje.
„The Legendary Pink Dots“ tai gilias tradicijas turinti internacionalinė grupė, kurioje susipina įvairiausi muzikos stiliai. Tai ir elektroniniai viražai, ir industrinės erdvės, ir moderni klasika bei rokas, džiazas, lounge ir kiti…