Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

PSICHOLOGAS PATARIA: draugės neištikimybę atskleidžiau jos vaikinui. Draugai man grasina

KLAUSIMAS: esu 18 m. mergina ir neseniai pradėjau mokytis kolegijoje. Aš gerai išlaikiau egzaminus, buvau įsimylėjusi patį nuostabiausią vaikiną pasaulyje ir, neskaitant paauglių-tėvų ginčų, jaučiausi ganėtinai gerai. Dabar mano geriausia draugė stengiasi viską sugadinti.

Nepaisant jos būdo ir nemandagaus bei savanaudiško elgesio su kitais žmonėmis, aš draugauju su ta mergina trejus metus. Mano draugai negali suprasti, kodėl aš iš viso varginuosi su ja draugauti.

Ji turėjo vaikiną, mielą vaikiną, kuris ją mylėjo, bet ji elgėsi su juo kaip su šiukšle. Aš užstodavau jį, dėl to tarp mūsų nuolat kildavo ginčai.

Vieną kartą ji išvyko į mokyklos ekskursiją ir permiegojo su kitu vaiku, o aš pasakiau apie tai jos vaikinui. Ji tvirtino, kad aš meluoju ir buvo daug ginčų, bet dabar mes su juo esame geriausi draugai.

Mačiau jos „Facebook” puslapyje žmonės rašė, kad jei mane sutiktų, tai primuštų mane. Vienas sakė, kad dėl jos net užmuštų mane.

Aš nieko nepadariau, kad tai nusipelnyčiau. Aš nenuviliojau jos vaikino, ji pati jį prarado. Aš žinau, kad grasinimai yra niekiniai, bet mane tai tikrai liūdina ir aš vėl puoliau į depresiją.

Mano draugai ir vaikinas žino, kad aš liūdžiu, bet jie turi savų problemų. Beviltiška kreiptis pagalbos į tėvus, nes dažniausiai jie sako, kad tai tiesiog tarpsnis, kuris praeis.

Man reikia pagalbos, kol nepadariau kažko pavojingo ir kvailo.

ATSAKYMAS: dėl vieno tavo tėvai yra teisūs – tai tarpsnis, kuris praeis, bet dabar per medžius tu nematai miško pabaigos, t.y., per smulkmenas nematai esmės.

Tavo gyvenime – tikra suirutė, bent tu taip nupasakojai. Santykiai su drauge pašlijo, o tu pati užsisklendei viduje ir esi kankinama nepasitikėjimo, baimės, nusivylimo, vienatvės.

Trumpai aptarkime, kas ir kaip. Tu apgynei draugės vaikiną nuo savo nenuoširdžios draugės. Kodėl taip elgeisi? Ar žinojai, kad išduodi draugę? Ar manei, kad ji liks patenkinta tavo elgesiu? O gal paprasčiausiai norėjai jaustis daugiau žinanti, nei kiti ir įvykdyti teisingumą?

Negaliu vertinti, ar tu pasielgei tinkamai. Taip, vaikinas turi teisę žinoti apie neištikimybę, tačiau, priblokšdama jį tokiomis žiniomis, tu išdavei draugę ir paniekinai jos pasitikėjimą tavimi. Natūralu, kad ji pyksta. Natūralu, kad nesuprasta jautiesi ir tu.

Galbūt vienintelė klaida, kad savo draugei nepasakei, kaip vertini jos neištikimybę, neaptarėte jos draugystės klaidų kartu. Tu tarsi sužaidei dvigubą žaidimą, kuris sugriovė jūsų ryšį. Bandei būti gera abiem barikadų pusėms. O paprastai tai neįmanoma padaryti be aukų.

Jei trokšti, kad draugė tavęs nesmerktų – turi su ja pasikalbėti. Galbūt ji nepyksta, kad prarado vaikiną, galbūt ji pyksta, kad prarado tavo pasitikėjimą.

Pabandyk su ja išsiaiškinti, jei nori likti su ja draugėmis.

Parašei, kad tavo vaikinas ir tavo tėvai tave palaiko ir stengiasi išklausyti tavo bėdų. Neužsisklęsk. Jei jauti, kad esi besąlygiškai vertinama ir mylima, tuomet suprasi, kad yra normalu daryti klaidas arba netyčia nuliūdinti kitus žmones.

Juk nenorėjai. Kodėl neleidi kitiems sužinoti, kad nenorėjai nieko įskaudinti, o kadangi gerbi žmones, esi įsitikinusi, kad jie nusipelnė būti gerbiami ir kitų žmonių.

Pasipasakok savo draugams ir savo vaikinui – dabar tau reikia jų paramos. Pasikalbėk su psichologu ir papasakok, kaip jautiesi. Imk rašyti savo jausmų dienoraštį ir sek, kaip keičiasi tavo gyvenimas.

Galų gale, jei nedrįsti situacijos išsiaiškinti su drauge akis į akį, parašyk jai nuoširdų laišką „Facebook’u“. Tik nepalik situacijos tokios, kokia ji yra. Jei nori kažką pakeisti, veik, nelauk, kol kas nors ims veikti už tave.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Mano išsaugoti straipsniai