JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

„Yaga“ festivalis – rytietiška atgaiva sielai ir protui (nuotraukų albumas)

Ežeraičių miške, Dzūkijoje, praėjusį savaitgalį siautė „Yaga“ festivalio dalyviai. Tris dienas ir tris naktis jaunimas šoko elektroninės muzikos ritmu. Publika galėjo pasiklausyti 30-ies atlikėjų ir 33-ejų didžėjų, o laisvu laiku apsilankyti paskaitose ir menininkų dirbtuvėlėse.

Ištvermingiausieji miško nepaliko iki pat antradienio ryto.

Sanskrito kalba „Yaga” reiškia aukojimą, o šio renginio kontekste – naujų dalykų atsiradimą, senų atsikratymą. Tokią idėją stengėsi perteikti renginio organizatoriai tiek muzika tiek pasiūlytais laisvalaikio praleidimo būdais.

Palikę civilizaciją už nugarų ir mažu miško takeliu atėję į festivalio vietą žmonės su šypsena pradėjo statytis palapines ir apžiūrinėti vietovę.

Vakarais iki pat aušros buvo galima pasiklausyti muzikos dvejose scenose: šokių aikštelėje ir chill-out zonoje. Virš 60 atlikėjų ir didžėjų sugužėjo į Ežeraičių mišką ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Rusijos, Norvegijos, Estijos, Olandijos, Vokietijos, D. Britanijos, Latvijos, JAV, Baltarusijos ir net Indijos.

Šokių scenoje pasirodė „Yggdrasil“ komandos didžėjai ir atlikėjai iš Suomijos, taip pat suomė Reeta, pasivadinusi Dj Cini, lietuviai: Cauac (Rainbow Bridge), DoHm (Miško Dažniai), Gaiana (Siloka) ir daugelis kitų žinomų muzikantų.

Chill-out scenoje ramiai laiką leido Alexanderis Daf (System Recordings, Sunstaion) iš Sankt Peterburgo, lietuviai Heartphones ir Paratantra, latviai Ingarin ir Relict, Dj Feather iš JAV bei kiti. 

Laisvu laiku festivalio lankytojai galėjo apsilankyti paskaitose apie majų pranašystes, aktyvų sapnavimą, reiki gydomąją galią. Išvalyti savo kūną ir sielą buvo galima, vaikščiojant žarijomis ar agnihotra ritualu, bidža mantromis.

Taip pat atsipalaiduoti kvietė arbatos ceremonijos, šamaniška pirtis, refleksologija, ma-uri masažai.

Norintys dar daugiau išmokti traukė į fotografijos, žongliravimo, šilkografijos ir muzikines pamokėles.

Antonas: „Gyventi galima kitaip, nei įprasta“

DELFI gatvė pakalbino festivalio organizatorių Antoną, kuris mielai papasakojo apie festivalio dvasią, idėją ir rytietišką gyvenimo būdą.

DELFI gatvė: kokią idėją pristatote savo festivaliu?

Antonas: visų pirma „Yaga“ yra sąskrydis. Suvažiuojančius jungia muzika, jiems patinka kelionės, šiuolaikinė muzika ir menai, alternatyvus gyvenimo būdas, buvimas gamtoje.

Festivaliu stengiamasi parodyti, kad gyventi galima kitaip nei įprasta, kad reiktų stengtis ugdyti harmoniją su aplinka, būti draugiškiems ir atsižvelgti į kitų žmonių poreikius, kad visiems šiame pasaulyje būtų geriau.

DELFI gatvė: kodėl festivalyje vyko alternatyvios medicinos ir ezoterinės paskaitos?

Antonas: šiuo metu Žemės planetoje vyksta spartūs pokyčiai ir jau šiuo metu renkamės gausybės   problemų alternatyvius sprendimo būdus, kurie dažnai remiasi senovės išmintimi, o ne naujausiomis technologijomis.

Deja, dauguma žmonių net neįtaria, kad senovės išminčiai žinojo kur kas daugiau apie žmogų, gamtą ir kosmosą nei šiandienos mokslininkai. Festivalio tikslas ne tik suburti žmones ypatingoje aplinkoje, bet ir supažindinti lankytojus su ezoterika.

Ezoterika – senovės žinių šaltinis, kuris šiuo metu tampa vis prieinamesnis bei aktualesnis dabarties žmonijai.

DELFI gatvė: savo festivalį siejate su ekologija. Kokiu būdu ar kokia veikla? Kokias naujoves šiais metais paruošėte?

Antonas: apsilankiusieji renginyje tikrai pastebėjo kuo „Yaga“ skiriasi nuo kitų muzikinių renginių. Visų pirma lankytojus iš Lietuvos ir svečius iš užsienio nustebino vietovės švara.

Aišku, viena kita šiukšlė buvo numesta ne jai skirtoje vietoje, bet iš esmės tokiam žmonių kiekiui šiukšlių buvo labai mažai. Net nuorūkų nesimėtė! Alkoholio renginyje nusipirkti nebuvo galima. Tai padėjo palaikyti švarią ir draugišką atmosferą.

Organizatoriai nenori prisidėti prie žmonių svaiginimo, bet nori palikti pasirinkimo laisvę, dėl to atsivežti alaus (ne stiklinėje taroje) buvo leidžiama be apribojimų. Juk laisvė – yra galimybė pasirinkti.

Lankytojus nustebino renginio programa ir muzikinė koncepcija, labai įspūdinga ir nepakartojama. Buvo pristatyta daug skirtingų muzikinių krypčių, įvairių paskaitų, veikė lauko pirtis ir kino teatras.

Ne veltui į renginį buvo pakviesta nemažai dekoratorių iš užsienio, ir vėl „Yaga“ nustebino savo vizualiniu apipavidalinimu.

DELFI gatvė: kiek susirinko žmonių? Ar pasitaikė nesusipratimų, incidentų?

Antonas: renginyje apsilankė apie 1300 žmonių ir neįvyko nei vieno rimtesnio incidento. Didžiausia problema, su kuria susidūrė lankytojai, svečiai ir patys organizatoriai – nutolusi stovėjimo aikštelė.

Ji buvo už 2 km nuo renginio vietos ir buvo saugoma, bet iki jos vedė tik siauras miško keliukas, kuriuo pravažiuoti buvo labai sudėtinga.

Organizatoriai labai atsiprašo dėl nesklandumų.

Mano išsaugoti straipsniai