Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

Nuoširdumu lietuvius papirko „Theorod Bastard“ koncertas (nuotraukų albumas)

Penktadienį Vilniaus klube „MulenRužas“ įvyko pirmasis solinis grupės „Theodor Bastard“ koncertas. Grupė, viešinti jau trečiąjį kartą Lietuvoje, šį kartą surengė savo koncertinio sezono baigiamąjį pasirodymą Vilniuje.

Nustebinti lietuvius grupė ruošėsi beveik du mėnesius.

Rusijos alternatyvią grupę „Theodor Bastard“ apšildė muzikanto Kristijono ir vokalistės Agnijos projektas „NÜM NÜM“, kuris, anot kūrėjų, pristatomas kaip eklektiškas dekadentinis kokteilis, jame susipina itališka nostalgija, dūmuose skendintis kabaretas ir ambicingas ritmas.

Projekto pasirodymas „tilpo“ mažyčiame nešiojamame kompiuteryje. Žinoma, ne visiems klausytojams patiko šiuolaikinių technologijų pakaitalas…

Anksčiau koncertavę mažesnėse patalpose, „NÜM NÜM“ priėmė iššūkį ir puikiai atliko savo koncertą „Mulen Ružo“ salėje. Savitas vokalistės balsas, trečio ketvirto dešimtmečio instaliacijos ir pritariantis Kristijono balsas nuteikė publiką dar įspūdingesniam pasirodymui.

Specialios instaliacijos bei problemos dėl dokumentų

Koncerto organizatorius Ugnius minėjo, jog „Theodor Bastard“ specialiai ruošėsi savo pasirodymui Vilniuje. Organizatoriaus buvo prašoma, kad koncertas „gerai atrodytų“. Teko pasirūpinti didele scena, gera aparatūra bei apšvietimu.

Šįkart „Theodor Bastard“ Lietuvoje atliko visą koncertinę programą. Anksčiau Lietuvos festivaliuose koncertavę „Theodor Bastard“ galėjo parodyti tik dalį savo repertuaro.

Grupė beveik du mėnesius ruošėsi koncertui Lietuvoje. Iškilus problemų su asmens dokumentais, grupės būgnininkas negalėjo vykti į Lietuvą.

„Theodor Bastard“ nariai visą mėnesį, kiekvieną dieną repetavo su nauju būgnininku, kuris atvyko kartu su grupe į koncertą Lietuvoje.

„Theodor Bastard“ koncertas prasidėjo su techniniais trukdžiais, tačiau po kelių minučių nesklandumų nebekilo.

Pasirodymas tryško nuoširdumu ir šiluma. Nors į „Mulen Ružą“ susirinko tik apie 200 žmonių, visi atėję neliko abejingi unikaliam Yanos Veva vokalui, kuris sužavėjo publiką rytietiška dainavimo tradicija, slaviško ir Balkanų folkloro derme.

„Theodor Bastard“ svečiavosi Lietuvoje tris dienas

Ypatingų reikalavimų grupė „Theodor Bastard“ nepateikė, tačiau, pasak organizatoriaus, labiausiai grupė norėjo pamatyti istorinius, kultūrinius Lietuvos objektus, kuriais nespėjo pasigrožėti per ankstesnius vizitus Lietuvoje.

Tik vakar iš Lietuvos išvykusi grupė spėjo apsilankyti „Skamba skamba kankliai“ festivalyje, išvaikščioti kone visą senamiestį, pabūti Gedimino pilyje, nuvažiuoti į Trakus ir ten paplaukioti jachta.

„Jiems labai patinka Lietuva. Jie čia jau ne pirmą kartą groja, tad jie norėjo daugiau laiko čia praleisti, pabendrauti,“ – apie grupės svečiavimąsi Lietuvoje pasakojo Ugnius.

Kūryba – gyvenimo būdas

Vokalistė, Fiodoras Svolotchas bei grupės gitaristas šėlo ant scenos basi. Chaotiškos ir postmoderniškos instaliacijos, rodomos koncerto metu, buvo parinktos specialiai kiekvienai dainai.

„Grupės nariai yra labai įdomūs žmonės. Tai tikrai nėra kokie šoumenai, kurie stengiasi savo muziką pristatyti kaip produktą ar šou verslo šabloną.

Jie labai nuoširdžiai žiūri į savo kūrybą, tai jiems – gyvenimo būdas. Jie tai daro tikrai ne dėl pinigų ir nėra turtinga grupė. Viskas yra grindžiama nuoširdumu,“ – įspūdžiais apie grupę dalinosi organizatorius Ugnius. – „Theodor Bastard“ Lietuvoje buvo sutikę ir savo draugų, su kuriais ant dviračių keliavo šiaurės Rusijoje bei lankė keistus kaimus, ežerus, apleistas salas. Juos labai domina gamta. Jie nėra konformistiški, tipiški žmonės – gali miegoti palapinėje ir gerai jaustis.“

Sužavėti lietuvių publikos

Vos tik „Theodor Bastard“ baigė koncertą ir jau ketino eiti ilsėtis, publika pradėti trypti kojomis, garsiai ploti tol, kol grupė dar kartą užlipo ant scenos.

Grupės lyderis Fiodoras išreiškė savo malonų nustebimą ir sumišimą, užsimindamas, jog jie nieko neparuošė pakartoti. Iš salės pasigirdo balsas: „A nado bila“ (rus. o reikėjo).

Grupei besvarstant ką dar sugroti, iš salės pasigirdo keli dainų pavadinimai. Kažkam sušukus „Pustota“, Fiodoras buvo dar kartą maloniai nustebintas, kad publika nepamiršo senų grupės dainų.

Grupė pažymėjo, kad lietuvių publika yra labai maloni, šilta, tad priėmimas muzikantus nustebino, jie liko patenkinti.

Mano išsaugoti straipsniai