Žadėjome, kad nepaliksime Jūsų nežinioje. Dabar DELFI Gatvės skaitytojai galės patys įvertinti rašinio konkurso nugalėtojų darbus. Geri jie ar prasti – paliekame spręsti Jums, tačiau prizai išdalinti ir konkurso laimėtojos jau tikriausiai suka ratus su naujaisiais riedučiais savo kiemuose.
Penkiolikmetė Evelina Vilčinskaitė iš Ignalinos labai džiaugiasi dovanotais riedučiais ir jau yra nusprendusi, kokio modelio riedučius įsigis sportinių prekių parduotuvėje „Instinktas“.
Evelina pasakojo, kad jau seniai taupė pinigus sportiniam riedučių modeliui, o dabar ji jau pasirengusi mokytis važinėti riedučiais profesionaliai. Ji mėgsta ekstremalų gatvės sportą.
„Iš pradžių niekam nesakiau, kad dalyvauju konkurse, tačiau vos sužinojusi, kad laimėjau, parodžiau rašinį draugams. Jie darbą įvertino labai teigiamai”, – DELFI Gatvei džiaugėsi Evelina.
Taigi, Jūsų teismui pristatome pirmąjį konkursą laimėjusį rašinį.
„SISTEMOS REMONTAS
Sistemos gedimo priežastys: 9 mėnesiai rutinos neaiškių žmonių apsuptyje. Tarp jų pasitaiko teroristų, liaudyje vadinamų pedagogais.
Sistema genda uoliai žiūrint į knygeles su paveikslėliais, skaičiais, formulėmis, kurios prieš abitūros egzaminus virsta viso pasaulio lobių vertomis maldaknygėmis.
Didelės reikšmės Sistemos gedimui turi ir naminių gyvūnėlių (dažniausiai šunų) pamėgti užkandžiai – „namų darbai“. Esant lengvesnei gedimo formai, jie gali pabudinti sąžinės balsą. Vis tik jį dažniausiai perrėkia draugai, internetas, šaldytuvas ar tiesiog lubos.
Didelės įtakos turi įdomūs skaičiai, kurie varijuoja nuo 1 iki 10. Čia visai, kaip krepšinis – kuo daugiau taškų pelnai, tuo komanda tave labiau palaiko (šiuo atveju – namiškiai), tačiau visai kitaip nei per krepšinio varžybas, retas kuris džiaugiasi 3 ar 2 taškais.
Sistemos gedimo padariniai: galvoje vyksta cheminės reakcijos. Jų metu smegenyse atsiranda keistas laikrodis, skaičiuojantis minutes iki 45.
Esant sunkesnei gedimo formai, pati galva pasidaro panaši į laikrodį ir pykdo pedagogus, nes akys kaip laikrodžio rodyklės pradeda švytuoti į šonus. Tai ypač būdinga laikotarpiu, vadinamu „kontrolinis“.
Taip pat kartais pernelyg įsijaučiama į „melagi, melagi“ vaidmenį ir nepastebima, kaip imama tikėti, kad namų darbai nebeužduodami. Kitais atvejais jų būna užduodama „tiek daug“, kad net nelieka laiko išplauti indus, išnešti šiukšles ar net kreipti dėmesį į aplinkinius žmones.
Sistemos gedimo sprendimo būdai: vienintelė išeitis – stebuklingas žodis – “atostogos”.
Jos būna keturių tipų: rudens, žiemos, pavasario ir vasaros. Visos Sistemos labiausiai laukia ketvirtojo tipo atostogų, o paklaustos kodėl, tiesiog atrėžia – „ir kvailiui aišku“. Na, o kadangi mes ne kvailiai, tai mums žinoti ir nelemta…
Atlikti tyrimai rodo, kad geriausiai Sistemos remontui tinka drėgnas ir karštas klimatas, miegas, miegas ir dar truputį miego. Taip pat bene svarbiausias dalykas remontui – keisto pavidalo masė, vadinama ledais.
Drėgmei palaikyti tinkami du dalykai: bet koks šaltas skystis (tam labiausiai tinka „CocaCola“, „Sprite“, „Papsi“ ar kažkas panašaus) arba bet koks šalto vandens tekinukas gamtoje.
Pastarojo paieškoms reikia skirti ypatingą dėmesį arba užsirašyti į eilę, nes, esant dideliam karščiui, net menkiausia balutė tampa „privačia nuosavybe“.
Išvados: visų mokslininkų vardu, savamokslių ar diplomuotų, galime drąsiai teigti – Sistemos remontas reikalingas visiems, nesvarbu kokio laipsnio gedimas bebūtų.
Svarbiausia reikia tinkamai pavargti, daug daug juoktis ir nuveikti ką nors tokio, kuo galėtum pasididžiuoti, sugrįžęs po visų remontų (kad gyventi linksmiau būtų).
P.S. Galimas šalutinis poveikis: jei remontas pavyksta puikiai, atsiranda nežymus, tačiau aplinkinius (dažniausiai pedagogus ir tėvus) erzinantis faktorius – rankos ir kojos, o dar labiau “smegeninė” ilgai būna nejautrios knygelėms su formulėmis. Suremontuotos Sistemos būna nejautrios net ir didžiausiam terorui. Ką padarysi, juk tobulybių nėra…“