NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Paslaptys

Paslaptys, kaip su išmaniuoju telefonu pasidaryti puikias nuotraukas

Kiekvienas turime išmanųjį telefoną, todėl šiandien fotografuoti yra lengviau nei bet kada anksčiau, o skaitmeninės technologijos leidžia mums visiems būti fotografais. Beveik visi esame paskelbę bent vieną nuotrauką socialiniuose tinkluose ar mėgstame fotografuotis su draugais, bet kas daro nuotrauką malonią akiai?

„Samsung“ inicijuota programa „Skaitmeninis moksleivio IQ“ atrinko naudingus patarimus, kaip padaryti nuotraukas, kurios džiugins akį.

Kompozicija

Svarbiausia taisyklė fotografuojant – užpildykite kadrą tuo, kas jums patinka, ir išmeskite nereikalingus dalykus. Kompozicija yra tikslingas meninių elementų išdėstymas, o šiandien egzistuoja trys kompozicijų tipai: centrinė kompozicija, aukso pjūvis, trečdalių taisyklė.

Centrinėje kompozicijoje fotografuojamas objektas yra nuotraukos centre. Vizualiai padalyti kadrą pagal auksinio pjūvio taisyklę yra ganėtinai sudėtinga, todėl fotografijoje dažniausiai naudojamas supaprastintas jos variantas – trečdalių taisyklė. Tai labiausiai paplitęs nuotraukos kompozicijos tipas. Ką tai reiškia? Kadras yra padalinamas į 3 lygias dalis horizontaliai ir 3 lygias dalis vertikaliai. Taip fotografuojamas objektas turi atsidurti ne kadro viduryje, o ties linijų sankirtomis.

Kompozicija
Kompozicija
Shutterstock nuotr.

Šviesa

Jei vaizdas per tamsus arba per mažai apšviestas, jis nebus malonus akiai. Pavyzdžiui, švelni šviesa pagerina nuotraukoje matoma vaizdą, laipsniškas perėjimas nuo šviesos į šešėlį patraukia dėmesį į objektą, taip pat atitraukia žvilgsnį nuo trūkumų, tokių kaip dėmės ir raukšlės.

Visada geriausia fotografuoti natūralioje šviesoje, tačiau saulė gali būti ne tik geriausias fotografo draugas, bet ir didžiausias jo priešas. Lengviausias būdas padaryti gerą kadrą yra fotografuoti, kai saulė jums yra už nugaros. Tokiu būdu lengvai išvengsite situacijos, kai objektas tampa tamsesnis už foną.

Fotografuoti taip pat lengviau yra ryte arba vėlyvą popietę, nes tada saulės šviesa nėra tokia stipri. Taip pat gali padėti debesys ir rūkas, kurie veikia kaip šviesos difuzoriai – stiklo plokštelės, kuriomis uždengiamas fotoaparato ar kameros objektyvas švelnių tonų nuotraukoms gauti.

Asmenukė

Jei norite užfiksuoti gerą asmenukę nepamirškite kompozicijos: kadras, kuriame veidas yra pačiame centre, bus panašesnis į dokumento nuotrauką, nei į akį traukiantį „selfį“. Taip pat vertėtų nepamiršti pagalvoti ir apie foną – jis neturėtų blaškyti, bet turėtų būti gana įdomus. 

Taip pat pagalvokite ir apie nuotraukos kadravimą. Perteklinės vaizdo dalys visada gali būti nukirptos, tačiau apie tai verta pagalvoti jau fotografuojant. Jei priartėsite prie veido per arti, jūsų nosis gali atrodyti ilgesnė, o akys – mažesnės. Jei norite sumažinti foną, vietoj to, kad laikytumėte fotoaparatą arčiau veido, šiek tiek priartinkite vaizdą – tai sumažins detalių matomumą nuotraukoje, todėl fonas taps nereikšmingas.

Mažas patarimas – norėdami paslėpti dvigubą smakrą, truputį patraukite smakrą į priekį, pastatykite fotoaparatą šiek tiek virš savęs, minimaliai nukreipkite objektyvą žemyn, ir žiūrėkite aukštyn. Pečiai neturėtų būti lygiagrečiai objektyvui ar nukreipti į viršų, šiek tiek pasukite juos į kairę arba į dešinę.

Asmenukė
Asmenukė
Shutterstock nuotr.

Nuotraukų apdorojimas

Prieš pradėdami šį procesą, atsiminkite, kad tinkamai apdorota nuotrauka yra tokia, kurioje nepastebimi ryškūs pakeitimai, todėl kiekviename žingsnyje pagalvokite apie tai, ar tokia korekcija būtina.

Nuotraukos apdorojimą pradėkite ją sulygindami ir apkarpydami – horizontas turėtų sutapti su kompozicijos linija, nukirpkite visus nereikalingus kampus ar kraštus, laikydamiesi pagrindinių kompozicijos taisyklių. Tuomet sureguliuokite ryškumą, sumažinkite šešėlius, jei norite dramatiškesnio efekto paryškinkite juos. Ryškumas turėtų būti koreguojamas nuotraukose, darytose patalpose naudojant blykstę arba šalia tiesioginio ir stipraus šviesos šaltinio.

Taip pat pabrėžkite spalvas pakeisdami jų sodrumą. Ši funkcija padės, jei nuotraukoje spalvos atrodo blankios. Kitas žingsnis, subalansuokite spalvas, jei vaizdo fiksavimo ar apdorojimo metu atsirado keistų spalvų. Pavyzdžiui, jei nuotrauka, daryta patalpoje, atrodo šiek tiek geltona, šis atspalvis bus pašalintas panaudojus šiek tiek mėlynos spalvos ir atvirkščiai. Pakeiskite kontrastą tam, kad tamsios spalvos būtų tamsesnės, o šviesios – ryškesnės. Tai ypač efektyvu nespalvotoms nuotraukoms.

Mano išsaugoti straipsniai