NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Padėvėti
Dėvėti rūbai

Populiariausi mitai apie padėvėtus drabužius ir tikroji tiesa

Dėvėti drabužiai – daugelio mėgstamas pasirinkimas, leidžiantis sutaupyti ir prisidėti prie tvarumo. Tačiau, nors „second-hand“ rinka auga ir tampa vis populiaresnė, vis dar egzistuoja daug klaidingų nuomonių apie padėvėtus drabužius. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausius mitus ir atskleisime tikrąją tiesą apie dėvėtus drabužius.

1. Mitas: padėvėti drabužiai yra nešvarūs ir nesaugūs

Tiesa: dauguma parduotuvių, parduodančių dėvėtus drabužius, kruopščiai tikrina ir valo kiekvieną prekę. Be to, drabužių higieną galima užtikrinti juos tinkamai išplovus ar išgarinus. Daugelyje šalių galioja griežti higienos reikalavimai, todėl drabužiai yra tinkamai apdorojami prieš juos parduodant. Naudojant paprastus skalbimo metodus namuose, galite būti tikri, kad dėvėti drabužiai yra švarūs ir saugūs dėvėti.

2. Mitas: padėvėti drabužiai yra nekokybiški ir greitai susidėvi

Tiesa: daug padėvėtų drabužių yra pagaminti iš kokybiškų medžiagų, ir daugelis jų gali tarnauti ilgiau nei greitosios mados drabužiai. Be to, dėvėtuose drabužiuose jau yra atlikta natūrali medžiagų atranka – tik tie, kurie išsilaikė geros būklės, atkeliauja į „second-hand“ parduotuves. Tokie drabužiai dažnai atspindi kokybiškesnį gaminimą ir dizainą, nei greitosios mados gaminiai, kurie dažnai susidėvi jau po kelių skalbimų.

3. Mitas: dėvėtų drabužių stilius yra pasenęs

Tiesa: dėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti įvairiausių stilių – nuo klasikinių iki modernių ir net naujų drabužių su etiketėmis. Be to, daugelis mados tendencijų sugrįžta, tad dėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti unikalių retro detalių, kurios suteiks jūsų stiliui originalumo. Padėvėti drabužiai dažnai leidžia eksperimentuoti su drąsesniais stiliais, o galimybė rasti retų, vienetinių kūrinių daro apsipirkimą smagesniu.

Second hand
Padėvėti drabužiai

4. Mitas: padėvėtų drabužių dėvėjimas yra skirtas tik tiems, kurie negali sau leisti naujų drabužių

Tiesa: vis daugiau žmonių renkasi dėvėtus drabužius ne dėl finansinių priežasčių, bet dėl tvarumo ir aplinkosaugos sąmoningumo. „Second-hand“ pirkimas yra atsakingas būdas vartoti ir sumažinti tekstilės atliekų kiekį, o daugelis netgi renkasi „vintažinį“ stilių dėl estetinės vertės. Dėvėti drabužiai dažnai yra stilingi, išskirtiniai, ir tai tapo sąmoningo vartojimo simboliu.

5. Mitas: padėvėtų drabužių dėvėjimas neigiamai veikia aplinką

Tiesa: atvirkščiai, dėvėtų drabužių pirkimas yra vienas efektyviausių būdų mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pirkdami dėvėtus drabužius, jūs pratęsiate jų gyvavimo ciklą ir prisidedate prie tekstilės atliekų mažinimo. Šiuolaikinė mados industrija yra viena iš didžiausių taršos šaltinių, todėl drabužių perdirbimas ir pakartotinis naudojimas padeda mažinti išmetamų medžiagų kiekį.

6. Mitas: dėvėtų drabužių kokybė niekada nebus tokia gera kaip naujų

Tiesa: yra daug dėvėtų drabužių, kurie buvo pagaminti iš tvirtų, kokybiškų medžiagų ir net po daugelio metų dėvėjimo išlieka puikios būklės. Kokybė labiau priklauso nuo prekės ženklo ir gamybos proceso nei nuo to, ar drabužis yra naujas, ar dėvėtas. Jei dėvėti drabužiai išlieka puikios būklės, tai dažniausiai yra ženklas, kad jie buvo pagaminti itin kokybiškai.

7. Mitas: padėvėtų drabužių paieška užima daug laiko

Tiesa: dėvėtų drabužių parduotuvės tapo organizuotesnės ir patogesnės, o internetinės platformos leidžia lengvai filtruoti drabužius pagal dydį, spalvą ar stilių. Žinoma, kartais norint rasti ypatingą kūrinį reikia daugiau laiko, tačiau daugelis žmonių vertina šį procesą kaip smagų būdą atrasti unikalius daiktus.

dėvėtų rūbų parduotuvės
Dėvėtų drabužių parduotuvės

8. Mitas: padėvėtais drabužiais lengviau užsikrėsti ligomis ar alergijomis

Tiesa: naudojant paprastas higienos priemones, dėvėti drabužiai tampa visiškai saugūs. Skalbimas ir dezinfekavimas prieš juos dėvint pašalina potencialias bakterijas ar alergenus. Be to, daugelyje parduotuvių drabužiai prieš juos parduodant yra tvarkomi ir valomi, tad tai nėra didelė rizika. Pirkdami dėvėtus drabužius, galite būti ramūs – jų dėvėjimas nesukelia jokių sveikatos problemų, jei laikotės paprastų higienos taisyklių.

Mano išsaugoti straipsniai