NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

PSICHOLOGAS PATARIA: „ar jis mane apgaudinėja?“

KLAUSIMAS: nesu labai patraukli, niekada nesitikėjau, jog pasiseks turėti tokį šaunų vaikiną, kurį dabar turiu. Jam netrūksta merginų dėmesio, jis yra šmaikštus, sportuojantis. O aš – tik pilka pelytė, kuri mieliau renkasi ramybę, nei triukšmingas vietas.
Nesulaukiu iš vaikinų daug dėmesio, todėl kai ėmiau draugauti su šiuo vaikinu sunkiai galėjau patikėti, jog tai vyksta man. Tačiau dabar turiu bėda – esu toli nuo jo.

Mes nesimatysime ilgą laiko tarpą, kalbu apie kelis mėnesius. Jis man prižadėjo manęs laukti, kol sugrįšiu, kad vėl būtume kartu. Tačiau aš pradedu tuo labai abejoti, ar jis sugebės manęs laukti, kai aplink yra tiek daug gražių panelių, kurios yra tikrai gražesnes už mane.

Kai prieš išvykstant atsisveikinome, mačiau, kad jam yra dėl to sunku taip pat kaip ir man. Aš jo labai ilgiuosi, bandau su juo bendrauti, tačiau man vis labiau atrodo, kad jis jau nebenori būti pora.

Kai mėginu paklausti, ką jis apie atstumą tarp mūsų mano, jis tiesiog liepia nenusišnekėti. Aš nežinau, kokie mūsų santykiai yra dabar, bijau blogiausio – bijau jo netekti.

Kiekvieną rytą keliuosi, o vakarą gulu į lovą su mintimi apie tai, kad galiu jo netekti. Aš vis negaliu nustoti apie jį galvoti ir tai daro mane nelaiminga. Noriu nustoti galvoti apie blogiausią, tačiau man neišeina. Ir vėl kaip ir prieš pradedant su juo draugauti, aš jaučiuosi labai vieniša ir niekam nereikalinga.

ATSAKYMAS: būti vienai, toli nuo namų, išsiskirti su draugu – labai sunkus išbandymas. Atsidūrus kitoje vietoje ar kitame krašte labai sustiprėja ilgesys ir nerimas, išsiskyrus su mylimu žmogumi atsiranda baimės ir netgi košmariški sapnai.

Tenka pripažinti, kad kelionė, komandiruotė, stažuotė ar netgi atostogos – esminis santykių rimtumo arba tvirtumo išbandymas.

Miela drauge, jeigu tavo draugas tikrai įsimylėjęs, jis sugebės tavęs sulaukti. Tikrai, aplinkui labai daug gražių panelių. Bet ar tu manai, kad jis – toks nepastovus ir paviršutiniškas, kad iš karto puls į naujus santykius? Ar tu galvoji, kad grožis – pagrindinis dalykas, dėl kurio žmonės myli vienas kitą?


Mokslininkai yra ištyrę, koks yra ryšys tarp merginos grožio ir merginos bei vaikino santykių. Grožis vaikinams svarbus santykių pradžioje, o paskui žymiai didesnę reikšmę įgyja merginos švelnumas, rūpestingumas, tarpusavio supratimas, inteligencija.

Į grožį vaikinai nesąmoningai kreipia dėmesį trumpalaikiuose santykiuose, bet rinkdamiesi draugystę, ilgą meilę ir patvarius santykius, kreipia dėmesį į merginos asmenybes savybes. Jis tave pastebėjo tarp visų „gražių“ panelių. Jos – gražios, o tu – žavinga. Tai daugiau, negu grožis. Tylumas, santūrumas, švelnumas, mokėjimas išklausyti – labai svarbios savybės, kurių ieško vaikinai.

Kadangi dabar esi viena, tavyje labai sustiprėjo tavo ,,senieji“, giliai tūnantys kompleksai. Vienas iš jų, kad esi nepakankamai graži. Kita mintis, kuri tau ateina į galvą: „mane paliks, nes aš esu negraži“. Kai žmogus taip mano, nuolat reikalauja, kad kiti paneigtų šį jo įsitikinimą, paskui ieško patvirtinimo, kad yra negražus, tada vėl graužiasi ir vėl viskas iš naujo…

Kadangi tu nerimauji, pradedi vis daugiau reikalauti iš draugo, kad jis tau įrodinėtų savo ištikimybę ir meilę. Bet kažin kaip įmanoma tave nuraminti, suteikti jėgų išlaukti šį laiką ir grįžus patirti, kaip jūsų santykius paveikė išsiskyrimas. Tu pati turi save padrąsinti.

Kitas tavo kompleksas, kuris tau gali labai trukdyti, yra nepasitikėjimas kitu žmogumi. Kadangi tu jo nematai, tai tikrai negali žinoti, ką jis veikia, kur eina ir su kuo bendrauja. Tada tavo vaizduotė prikuria vaizdų ir fantazijų, kurių labiausiai bijai. Bet nepamiršk – būdama viename mieste, taip pat neturėsi galimybės sužinoti kiekvieno jo žingsnio.

Tenka tiesiog pasitikėti, nėra jokios garantijos, tenka sukaupti valią, neramia širdimi pasitikėti ir laukti.

Kol esi išvykusi, tyrinėk aplinką, rašyk liūdnus nelaimingos merginos eilėraščius, bendrauk su naujais žmonėmis, domėkis istorija ir archeologija, dainuok, kepk sūrius sausainius. Gal tu jau pakeliui namo?

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai