Merginą ir vaikiną būtinai turi sieti santykiai, po kuriais slepiasi seksualinė trauka? „Tikrai ne!“ – sako dvidešimtmetis Tomas, kuris net vidury nakties visas karščiausias naujienas praneša merginai.
Ne, ne savo antrajai pusei, o tiesiog draugei, su kuria lipdė smėlio pilis ir vienas iš kito pažymių knygelių bandė ištrinti pirmuosius dvejetus.
Tačiau visuomenėje vis dar labai gajus neįmanomos priešingų lyčių draugystės stereotipas.
Tik draugystė – neįmanoma
„Tarp vaikino ir merginos negali būti tik draugystės“, – tikina aštuoniolikmetė Aistė, kuri niekada nepatikėtų, jog nuolat bendraujančių skirtingų lyčių žmonių nesieja artimesni santykiai.
„Jei mano vaikinas turėtų kokią draugę, su kuria nuolat bendrautų, jai viską pasakotų, dažnai susitikinėtų, tikrai su juo išsiskirčiau. Nepatikėčiau, kad tai tik draugystė. Neįmanoma, bendraujant su priešinga lytimi, nepajusti ko nors daugiau nei draugiška trauka“, – dėstė mergina.
Ji prisipažino netikinti tokia draugyste dar ir todėl, kad abiejų lyčių psichologija labai skirtinga.
„Vaikinai mėgsta išgerti alaus, žiūrėti futbolą ir gašliai kalbėti. O merginos – apkalbėti drauges, drabužėlius ir t.t. Todėl jis ir ji negali būti tik labai geri draugai, nes su priešinga lytimi sunku rasti bendrų temų, – dalijosi mintimis Aistė ir prisipažino, jog vaikinai jai niekada nebuvo ir nebus geriausi draugai. – Jie man – šiaip pažįstami, draugių vaikinai, vaikino draugai, bet nėra ir niekada nebus geri draugai, nes paprasčiausiai mus valdo skirtingos planetos“.
Jai pritarė ir Giedrius, teigiantis, jog niekada negalėtų jokios merginos pavadinti savo drauge. „Merginos kitokios. Joms įdomi tik „skudurėlių“, kosmetikos ir draugių, kurių tuo metu nėra šalia, gyvenimo vingių analizė“, – dėstė savo nuomonę pašnekovas.
Jis tikino, jog visada, susipažinęs su mergina, visų pirma įvertina, ar ji jam patraukli ir noriai bendrauja tik su tomis, kurios norėtų perkelti santykius į kiek intymesnį lygį.
„Visada bendraudamas su mergina turiu šiokių tokių slaptų mintelių. O jei tokių nėra, su ta mergina nebendrauju, nes ji man tiesiog neįdomi. Merginos niekada negali būti tik draugės. Jos arba traukia kaip merginos, arba nėra ką su jomis veikti“, – aiškino Giedrius.
„Mano vaikinas labai gerai sutarė su savo klasės drauge. Ji buvo jo geriausia draugė“, – prisiminė devyniolikmetė Augustė. „Jis su ja praleisdavo be galo daug laiko, nuolat susiskambindavo, susirašydavo, buvo labai geri draugai. Man jų draugystė visiškai nekėlė jokių abejonių. Puikiai pažinojau tą merginą, viskas atrodė gražu ir nekalta“.
Tačiau po to, kai Augustės draugas baigė mokyklą, jo draugystė su jau buvusia klasės drauge nenutrūko. Po kurio laiko merginą pasiekė gandai, kad jos draugas ją apgaudinėja. Ir ne su kuo kitu, o su savo geriausia drauge.
„Kai pirmą kartą tai išgirdau, negalėjau patikėti. Juk jie geri draugai, aš tą merginą puikiai pažįstu, dažnai laiką leisdavom trise. Maniau, tai – tiesiog kalbos, nes juos dažnai mato kartu.
Deja, labai greitai įsitikinau, kad nėra dūmų be ugnies. Kai atsibodo tos kalbos, norėjau įsitikinti, jog tai tikrai netiesa ir perskaičiau savo draugo telefone visas trumpąsias žinutes, kurias jie siųsdavo vienas kitam“, – prisiminė Augustė.
Mergina buvo priblokšta žinučių turinio. Jos vaikinas savo draugei nuolat rašydavo, kaip jos pasiilgo, kaip nori su ja pasimylėti.
„Tą akimirką man žemė slydo iš po kojų. Juk aš taip jais pasitikėjau, niekada iš manęs jis nėra išgirdęs nė vieno priekaišto dėl to, kad tiek daug laiko praleidžia su ja“, – liūdnu balsu kalbėjo mergina.
Dabar ji įsitikinusi, jog tarp merginos ir vaikino neįmanoma tik draugystė. Pasak jos, anksčiau ar vėliau ta „tik draugystė“ išauga į kažką daugiau.
Primityvus požiūris
Tačiau yra žmonių, kurie nepritaria šiai išsakytai nuomonei. Jau minėtas Tomas sako, jog jis savo geriausiu draugu vadina merginą. „Mes tikrai esame geriausi draugai. Ir aš, ir ji turime antrąsias puses, kurios puikiai žino visą situaciją ir dėl mūsų bendravimo nepyksta“, – tikino Tomas.
Jis atskleidė, jog su savo geriausia drauge bendrauja nuo darželio laikų, vienas kitu pasitiki, todėl papasakoja net intymiausias smulkmenas.
„Man neturi reikšmės lytis. Su mergina galiu bendrauti lygiai taip pat, kaip ir su vaikinu. Juo labiau, kad mus sieja daug panašumų. Tiek aš, tiek mano geriausia draugė dieviname futbolą, todėl dažnai važiuojame žiūrėti rungtynių arba einame vienas pas kitą, pasiimame alaus ir stebime rungtynes“, – mintimis dalijosi pašnekovas, kuris nesupranta žmonių, kurie sako, jog priešingos lyties atstovas negali būti tik draugas.
Anot jo, tie, kurie sugeba, žiūrėdami į žmogų matyti tik sekso objektą, yra labai žemo intelekto. „Viskas priklauso ne nuo lyties, o nuo charakterio bruožų, asmenybės. Pavyzdžiui, yra labai daug nuostabių merginų, su kuriomis galima įdomiai ir artimai bendrauti, būti gerais draugais. Ir būna tokių vaikinų, su kuriais net sveikintis nesinori“, – mintimis dalijosi Tomas.
Jam pritarė ir Lina, kuri savo geriausių draugų būrelyje turi vieną vaikiną. „Kadaise mes su juo buvome pora. Tačiau mūsų, kaip poros, santykiai nebuvo sėkmingi. Kurį laiką visai nebendravom, bet kažkaip, visai netyčia, likimas mus vėl suvedė. Dabar galiu drąsiai pasakyti, kad jis yra mano geriausias draugas“, – patirtimi dalijosi Lina.
Mergina išdavė, kad jos buvęs vaikinas, o dabar geriausias draugas, pas ją labai dažnai atvažiuoja su buteliu vyno, tada jie visą naktį prasėdi, kalbėdami apie gyvenimą.
„Aš būdama su juo nejaučiu, kad esu su vaikinu. Tiesiog būnu su žmogumi, kuris man labai artimas, su kurio aš gerai jaučiuosi, kuriam galiu papasakoti viską ir žinau, kad jis visada mane supras ir, jei reiks, pagelbės“, – aiškino Lina.
Ji prisipažino mananti, jog jų draugystei padeda tai, kad anksčiau buvo pora. Todėl ne tik vienas kitą pažįsta, bet ir žino, kad jiems niekada neišeitų būti kartu.
„Tik labai primityvūs žmonės gali įsivaizduoti, jog tarp vaikino ir merginos būtinai turi būti kažkas daugiau nei draugystė. Jei žmogų valdo vien gyvuliški instinktai, tuomet nėra jokios prasmės tikėtis, kad jis supras, jog įmanoma bendrauti su žmogumi, o ne jo lytimi“, – apibendrino Lina.