Girdėdami aplinkinius kalbant apie ką nors, kas jų nuomone turi blogą, skurdžią asmenybę, niekuomet nepagalvojame apie save. Juk kritikuoti save – darbas sudėtingas, o ypač, kai sau atrodome patys geriausi, išmingiausi ir gražiausi. Ar tik neturi blogos asmenybės bruožų? Linkime, kad jų savyje neatrastum.
1. Tu apkalbinėji. Ir kartais taip daug ir dažnai, jog net pati nepajauti. Apkalbos – viena iš pavojingiausių bendravimo formų, kuri gali lemti ne tik bereikšmius konfliktus, ginčus, dramas, bet ir gali visiškai atitolinti nuo geriausių draugų. Džiugu, jei apkalbama linkint gero, apžvelgiant žmogaus laimėjimus ir džiaugiantis jo sėkme, tačiau kaip dažnai esame linkusios teisti bei kritikuoti kitus žmones. Jei dažnai apkalbinėji, nesitikėk pagarbos iš kitų.
2. Tu išduodi draugus. Draugai yra vienas didžiausių gyvenimo turtų, tačiau jei šių turtų nesaugai, tuomet rizikuoji likti vieniša. Jei draugais manipuliuoji, naudojiesi jais ar esant sunkesnei situacijai palieki juos likimo valiai, tuomet vargu ar save gali vadinti puikia asmenybe.
3. Tu neskiri laiko šeimai. Šeima yra viena svarbiausių vertybių, kurią būtina puoselėti ir tausoti. Jei vietoje šeimos pasibūvimų renkiesi trankius vakarėlius, negerbi tėvų nuomonės ar jai priešgyniauji, tuomet negali savęs laikyti geru žmogumi. Pasistenk būti pakantesne ir įvertinti savo tėvų meilę bei rūpestį tau.
4. Tu keli intrigas. Dramų karalienė – taip apie tave atsiliepia ne tik geri draugai, bet ir mylimas žmogus bei net menkai pažįstami žmonės. Jei pasaulis sukasi vien tik apie tave, tuomet, ko gero, turi egocentriškų bruožų ir jei neketini keistis, tuomet lauk nemenko atpildo. Intrigos, patikėk, išsunkia ne tik aplinkinius – jie kenkia ir tavo vidiniam pasauliui, be to, atima gyvybinę energiją. Atsikratyk jų.
5. Tu bet kokia kaina trokšti dėmesio. Tavo selfių, įrašų, vaizdo įrašų pasidalinimų pilna socialinio tinklo sienoje – yra net tų, kuriems nieko kito nelieka, kaip išmesti tave iš Facebook draugų, jog šiek tiek nuo tavęs pailsėtų. Trokšti būti matoma, geidi, jog apie tave šnekėtų, tačiau nieko be nuolatinio fotografavimosi nedarai. Užsiimk prasminga veikla, tobulink save, o ne akcentuok savo grožį.
6. Tu viskam priešatarauji. Tau visiškai nesvarbi kitų nuomonė – turi tvirtą poziciją ir niekas, kartojame, niekas jos negali pakeisti. Esi tokia užsispyrusi, jog tavęs negalėtų perkalbėti net pats atkakliausias asmuo. Paprasčiausiai esi ta, kuri negali susitaikyti su tuo, jog kas nors kitas galėtų turėti kitą nuomonę nei tavo.
7. Tu dėl visų savo problemų kaltini kitus. Pirmas toksiškos asmenybės požymis – neprisiima atsakomybės už visus neigiamus savo gyvenimo dalykus, bet visada randa, ką apkaltinti. Net jei dėl elgesio yra kalta ji ir tik ji. Tikriausiai pastebėjai tokius žmones aplink save, o jei esi viena jų, žinok, jog tai pati prasčiausia savybė iš visų, kuri gali kelti keblumus kitiems ar net norą visiškai atsiriboti nuo tavęs.
8.Tu turi pažįstamų, bet neturi draugų. Jei tave supa galybė pažįstamų, bet neturi tikrų draugų, peršasi išvada, kad kažkas žmonėms neleidžia artimai tavęs pažinti. Gali būti, jog esi ganėtinai uždara – tai irgi nėra geras bruožas. O galbūt paprasčiausiai esi pernelyg arogantišką ką nors įsileisti į savo pasaulį? Vertėtų atskirti šias dvi savybes ir pagaliau suvokti, kodėl neturi artimų žmonių.
9. Tu kalbi tik apie save. Patikėk, kad ir kokia tu sau atrodytum nuostabi, didelė tikimybė, kad aplinkiniams greitai nusibos nuolat kalbėtis tik apie tave. Jei net ir menkai pažįstamoje kompanijoje stengiesi apsupti save dėmesiu, kalbi garsiai ir nuolat linksniuoji žodį AŠ, vadinasi, turi bendravimo problemų. Tinkamai komunikuojantys žmonės geba įsiklausyti į kitus bei palaikyti dialogą, o ne monologą.
10. Tu iš musės darai dramblį. Patarimas: tavo gyvenimas nėra situacijų komedija, tad nebūtina kiekvieną sezoną kurti naujos dramos. Jei iš musės nuolatos darai dramblį ir keli dramas, nesistebėk, kodėl draugų bei mylimųjų ratas aplink tave mažėja nenumaldomu greičiu. Atmink, jog tokiu savo elgesiu skaudini ne tik aplinkinius, bet ir pačią save – dramos išsunkia energiją, pablogina sveikatą ir sukelia papildomą stresą.