Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
pasyviai agresyvus kas tai
smurtas artimoje aplinkoje

3 būdai, kaip elgtis su pasyviai agresyviu žmogumi

Daugelis iš mūsų sugeba pastebėti atvirai agresyvius žmones. Nors ir nėra malonu, kai kas nors tave įžeidžia, kritikuoja ar menkina, bent jau žinai, kodėl tau skauda. Tačiau kartais mus supantys žmonės, įskaitant mūsų artimą šeimą, draugus ir kolegas, verčia mus jaustis nepatogiai, bet negalime suprasti, kodėl.

Tai sufleruoja, kad žmogus yra pasyviai agresyvus. Nors pasyvų-agresyvų elgesį nėra lengva, yra keletas būdų kuriuos galima pasitelkti norint pažaboti tokių žmonių elgesį.

1. Atsakyk nuoširdžiu gerumu.

Kadangi pasyviai – agresyvių žmonių elgesys yra slaptas, atsakyk maloniai, sąžiningai. Tai, ką sako pasyvus-agresyvus žmogus, nėra neutralu. Tai sukelia pyktį, dažnai pasipiktinimo pavidalu, kurio jis ar ji gali net nepripažinti. Tas pyktis dažnai slepiasi jų žodžiuose. Jų žodžiai atkeliauja paslapčia, kaip išmestos pastabos, tikintis, kad nereaguosite neigiamai. Kiekvienas iš jų yra klaidingas bandymas priversti jus padaryti tai, ko jie nenori padaryti patys. Negalite visiškai priversti pasakyti „ne“, tačiau jaučiatės taip, lyg jus apgavo. Tos akimirkos, kai pažeidžiamas tavo elgesys, tampa modeliu. Tad verčiau nežaiski žaidimų ir atsakyki į pasyvaus-agresyvaus žmogaus žodžius nuoširdžiai.

2. Nebandyk priversti juos suprasti, ką padarė neteisingai.

Išlaikyk galią pusiausvyroje. Kai gyveni ar dirbi su pasyviai agresyviais žmonėmis, vien tik jų pasyvumas gali priversti jus jaustis prastai, ypač jei jų nepažįsti geriau. Tai jų gudrybė – jie nori pakreipti galios pusiausvyrą savo naudai. Jie nori priversti mus daryti arba jausti dalykus, kurie leidžia jiems jaustis taip, lyg jie „privertė“ mus ką nors padaryti. Ir tuo pat metu jie nori, kad patikėtum, jog tai darydami neturėjo nieko bendra su tavimi. Viskas priklauso nuo tavęs.

3. Atsisakykite žaisti kartu.

Kai žinai, kad jūsų santykiuose yra pasyvus-agresyvus modelis, nesitikėk ryžtingų atsakymų, nes pasitikėjimas ir pasyvus agresyvumas negali užimti tos pačios erdvės. Svarbu pasitraukti iš to pasyvios ir agresyvios jėgos žaidimo. Tau gali tekti sukaupti šiek tiek drąsos, kad pradėtum keisti savo atsakymus, bet tai sutaupys tavo nervų ir parodys jūsų nenorą toliau žaisti.Jėgos žaidimai naikina santykius. Nesąžiningas elgesys yra nesąžiningas.

Mano išsaugoti straipsniai