JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Kaip kovoti su spuogais ant nugaros?

Kaip kovoti su spuogais ant nugaros?

Negaliu vilkėti nė vienos vasarinės suknelės, nes mano nugara nusėta spuogų. Bandysiu su jais kovoti.

Ir kas sakė, kad vasaros visi laukia? Tik ne tada, jei ant jūsų nugaros yra spuogų: jokių nugarą apnuoginančių palaidinių, suknelių ar maudymosi kostiumėlių… 

Žinoma, mano nugara pražysta spuogais būtent tuomet, kai orai pradeda žydėti! Čia kalti santykiai per atstumą su vaikinu  tik susipykstam, liūdnos mintys užklumpa, tai žiūrėk ir nerviniai spuogai kalasi. Bet apie tai – kitąkart.

Nuotr. Shutterstock

Šįkart susikoncentruoju į draugės atsiųstą instrukciją, kaip tų spuogų atsikratyti:

1. Kasdien valikliu, kuriame yra salicilo rūgšties, nuvalyk savo nugarą. Rankomis ir pirštais švelniai įtrink valiklį į paveiktas sritis. Tačiau netrink per stipriai, kad tavo nugara nebūtų raudonesnė nei Gwen Stefani lūpos. Šiltu vandeniu nuplauk valiklį nuo odos ir patepk ją porų neužkemšančiu drėkinamuoju kremu, padėsiančiu nuraminti ir sudrėkinti odą.

2. Prieš eidama miegoti, spuogelius ant nugaros patepk gydomąja priemone nuo spuogų, kurioje yra benzoilo peroksido. Benzoilo peroksidas naikina spuogelius, kol tu saldžiai miegi. Naudok tokį gydymą kasdien, kol nugara bus švarutėlė.

3. Dėvėk laisvai krintančias palaidines, kurios nesiliečia prie odos. Varžantys drabužiai trukdo odai kvėpuoti, o tai yra blogai, kai smarkiai prakaituoji. Prakaitas gali paskatinti bakterijų dauginimąsi, dėl kurio atsiranda bjaurieji spuogai ant nugaros. Rinkis drabužius iš lengvų audinių, tokių kaip medvilnė ir linas.

Aišku, jei matai, kad kova su spuogais beviltiška, geriausia kreiptis į dermatologą, kuris skirs gydymą ir vaistus.

Mano išsaugoti straipsniai