JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Didžiausios klaidos

Didžiausios klaidos, kurias daro riebių plaukų savininkės

Nors natūralių riebalų, sebumo, išskyrimas odai yra normalus procesas, kai kurių žmonių oda išskiria per daug riebalų, todėl veido bei plaukų oda yra linkusi riebėti. Ypatingai kenčia riebių plaukų savininkės. Vis dėlto dažniausiai ne genetika kalta, jog plaukai pernelyg greitai susiriebaluoja.

Štai kokias klaidas daro riebių plaukų savininkės:

Vis dar renkasi aliejines plaukų priežiūros priemones

Kad ir kokie vertingi bebūtų natūralūs aliejai, jie labiau tinkami sausiems plaukams, kuriuos itin svarbu giliai drėkinti ir maitinti. Riebių plaukų priežiūrai rekomenduojama rinktis alternatyvius drėkiklius, kurie neskatintų plaukų riebalavimosi, pavyzdžiui, prisotintus deguonimi. Tokie drėkikliai giliai drėkina plaukus, kartu jų neapsunkindami.

Naudoja per daug kondicionieriaus

Nors kondicionierius reikalingas visų tipų plaukams, riebių plaukų savininkės jį naudoti turėtų saikingai. Nedidelį kiekį kondicionieriaus paskirstykite plaukų paviršiuje pradėdamos nuo galiukų. Kitaip nei šampūno, plaukų kondicionieriaus nereikia įtrinkti į galvos odą ir šaknis.

Pernelyg dažnai plauna plaukus

Per dažnas galvos trinkimas – viena iš priežasčių, kodėl riebaluojasi plaukai. Itin dažnas plaukų plovimas išsausina galvos odą, todėl ji ima gaminti vis daugiau sebumo. Dėl to plaukus trinkti rekomenduojama kas 2–3 dienas, ne dažniau nei kas antrą dieną.

Numoja ranka į mitybą

Plaukų sveikatai palaikyti tinkama mityba yra lygiai taip pat reikalinga kaip ir visam likusiam organizmui. Įsitikinkite, kad su kasdien vartojamu maistu gaunate pakankamą kiekį B grupės vitaminų. Vitaminai B2 ir B6 padeda reguliuoti odos išskiriamų riebalų kiekį. Taip pat patariama saikingai vartoti riebius ar daug cukraus turinčius maisto produktus.

Šukuojasi plaukų pilnu šepečiu

Jei plaukų šepetys nėra prižiūrimas, plaukai nėra išimami, tuomet susidaro tikimybė, jog ant plaukų susikaupę riebalai bei bakterijos persikels ant jūsų auginamų plaukų. Tai nehigieniška, neestetiška ir didina riebalavimosi tikimybę, todėl stenkis šepetį prižiūrėti.

Liečia plaukus pernelyg dažnai

Jei esi mėgėja plaukus permesti per petį ar pirštais sukti priekines plaukų sruogeles, tuomet turėtum susitaikyti tu tuo, jog plaukai bus linkę riebaluotis. Kuo mažiau stenkis liesti plaukus ir rankas laikyti atokiau – juk nenori, jog plaukai greitai susiriebaluotų.

Mano išsaugoti straipsniai